Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Funbox 2.0 i kamera IP wpięta w ruter z Gargoyle w trybie mostka

Artyliusz 01 Apr 2018 22:38 1956 11
Optex
 • #1
  Artyliusz
  Level 12  
  Dzień dobry!
  Próbuję od jakiegoś czasu skonfigurować sieć tak, abym miał dostęp z zewnątrz do kamery IP.
  Postawiłem TP-Linka WA-901 ND na Gargoyle w konfiguracji "mostka bezprzewodowego" tak, że łączy się bezprzewodowo z Funboxem 2.0 (Orange) i sam rozgłasza swój SSID oraz kamera IP jest wpięta w Ethernet. Takie rozwiąznie dla mnie jest dogodne, gdyż mam większy zasięg wi-fi w domu. W dodatku problem z głowy z inną numeracją podsieci dla nowych urządzeń tak jak by było w AP+klient.
  IP Funboxa to: 192.168.1.1
  IP TP-Linka: 192.168.1.17 - a sam Gargoyle Lan ma adres 192.168.2.1 tak jak było zalecane.
  Kamera IP ma adres: 192.168.1.23

  Mogę się z kamerą łączyć przez przeglądarkę za pomocą jej adresu bezproblemowo - zarówno z sieci Funboxa jak i Tp-linka. Problem w tym, że Funbox w ogóle nie widzi urządzeń wpiętych w Tp-linka. Ani kamery, ani innych urządzeń w jego sici wi-fi. Próbowałem przekierowywać port 80 (na takim pracuje kamera - HTTP) na adres IP kamery jak i na TP-linka, ale nic nie dawało to. Wspomnę jeszcze, że w Funboxa w zakładkę dynamiczny DNS wbiłem konto z no-ip.
  Kamera to jakaś chińczyka 2MP-VIR-DOME.
  Próbowałem już różnych kombinacji i wątpię już czy to wykonalne.
 • Optex
 • #2
  makosuu
  Network and Internet specialist
  Ustaw w Funbox zaporę na średnią.
 • Optex
 • #3
  Artyliusz
  Level 12  
  Miałem nawet na niską.
 • #4
  makosuu
  Network and Internet specialist
  Kamerka ma wpisane statyczne IP czy pobiera z DHCP? Powinna pobierać z DHCP, i w Funboxie zarezerwuj statyczny IP. Czy nie występuje tu czasem typowy problem z pobieraniem adresu z DHCP powodowany przez Funboxa?
 • #5
  Artyliusz
  Level 12  
  Ustawiłem na kamerze DHCP i pobrała sobie nowy adres 192.168.1.29, który ustawiłem w Funboxie jako stały IP. Jednakże problem dalej pozostał.
 • #6
  makosuu
  Network and Internet specialist
  Problem tzn. nie możesz dostać się z zewnątrz? Testujesz z innej sieci? Z tej samej czasem nie działa. Powinieneś przekierować port zewnętrzny np. 8899 na wewnętrzny 80 i IP kamerki. Jeśli Funbox przydziela adresy to tu wszystko jest ok.
 • #7
  Artyliusz
  Level 12  
  Tak, nie mogę się dostać z zewnątrz. Próbowałem z komórki się dostać. Zmieniłem też port zewnętrzny na 8899 i przekierowałem na wew. 80 z adresem kamery.
 • #8
  makosuu
  Network and Internet specialist
  Ustaw zaporę na niską, zrestartuj wszystko, sprawdź konfigurację DDNS. To musi działać, nie ma opcji że nie.
 • #9
  Artyliusz
  Level 12  
  Zaczęło w końcu działać. Nasunąłeś mi myśl, że to coś mu być z portami. W loginie do neostrady usunąłem końcowkę ipv6 i dodałem przedrostek bez_ochrony-. W dodatku IP kamery dodałem do DMZ. Po scanie portów on-line zobaczyłem, że port 80 jest odblokowany i znowu ustawiłem na 80.
  Wielkie dzięki!
 • #10
  makosuu
  Network and Internet specialist
  Artyliusz wrote:
  W dodatku IP kamery dodałem do DMZ


  Lepiej tego nie rób. Otwieranie wszystkiego na kamerę bez potrzeby jest bez sensu, może zagrażać bezpieczeństwu. Port zewnętrzny też podałem taki nie bez powodu, bo jest mniej typowy. Starczy przekierowanie jednego portu a nie wszystkiego (DMZ), nie wiadomo jak bezpieczny jest soft kamerki i czy nie otworzyłeś telnetu na świat.

  Artyliusz wrote:
  W loginie do neostrady usunąłem końcowkę ipv6

  Taaaak, IPv6 = problemy, nie da się przekierować portów na IPv6, i ogólnie same problemy.
 • #11
  Artyliusz
  Level 12  
  Okej. Usunę kamerkę z DMZ. Ogólnie ma też port rtstp 554 oraz https 443 i jest zgodna z ONVIF. Jak sprawdzałem na tym "testerze" portów on-line to 8899 był zamknięty - może fanaberje Orange? Dodałem kamerkę do Angelcam.com i tam podobno leci po rtstp.
 • #12
  makosuu
  Network and Internet specialist
  Orange nie blokuje portów. Angelcam.com to chmura która działa po zewnętrznych serwerach. Port zewnętrzny może być dowolny, jaki chcesz nie musi być 8899 może być 3000, 2716, co chcesz.