Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] HB4 LED - Dlaczego po wymianie żarówek HB4 na HB4 LED refletor rozprasza światło

02 Kwi 2018 10:58 2175 6
  • Poziom 19  
    Witam
    Wymieniłem żarówki w reflektorach przeciwmgielnych na żarówki LED
    HB4 LED - Dlaczego po wymianie żarówek HB4 na HB4 LED refletor rozprasza światło
    Jednak po wymianie światło jest rozproszone i zdecydowanie świecie gdzie popadnie.
    Po włożeniu poprzedniej żarówki światło idealnie się odcina co widać na zdjęciu

HB4 LED - Dlaczego po wymianie żarówek HB4 na HB4 LED refletor rozprasza światło
    Robiłem małe doświadczenie i zasłaniałem soczewkę w żarówce LED ale nic to nie dało rozproszenie było bardzo podobne.
    Następnie sterowałem długością wsadzania żarówki LED do klosza ale światło było nadal rozproszone.
    Czy może mi to ktoś wytłumaczyć dlaczego się tak dzieje?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 37  
    A masz homologację na tą żarówkę ?
  • Poziom 19  
    BC109B napisał:
    Popatrz jak jest umieszczone źródło światła w żarówce i ledówce. Żarnik jest mały, jest w osi żarówki. Diody są porozkładane na płytce i tym samym ich światło nie jest tak skupione jak światło z żarnika.

Też tak myślałem . Próbowałem zasłaniać różne Ledy ale mizerny efekty
    Wyglada na to że nawet jak kupię te które mają kierunkowy led np takie :
    To nie ma żadnej gwarancji że jest zachowana odległość od osi reflektora i nadal będzie światło rozproszone.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Dj.McG napisał:
    Czy może mi to ktoś wytłumaczyć dlaczego się tak dzieje?

Bo Chińczyk te żarówki klepie (bez zachowania jakichkolwiek norm i standardów) dla miłośników wieś-tuningu dla których ma to świecić na niebiesko lub biało a kierunek i jakość świecenia nie ma dla nich najmniejszego znaczenia-ma być lans pod remizą a reszta się nie liczy.
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Te też nie są rewelacja. Poszukaj u chińczyków - mają duży wybór. Musisz szukać takich o bardzo małych rozmiarach świecących chipów.
    Np. coś takiego:

Chyba najlepsze parametry obecnie mają chipy Luxeon Philipsa.
    Ale to jeszcze nie wszystko - bardzo ważna jest również grubość bazy na której umieszczono chipy. Zwykle jest to kilkumilimetrowa jakaś tam blacha ciepłoprzewodząca, co powoduje że chipy po obu jej stronach są oddalone od osi reflektora o te kilka milimetrów. Baza musi być dość gruba, żeby dobrze odprowadzać ciepło. Ale jek poszukasz, znowu znajdziesz takie, w których baza jest cienka. Tak jak na następnym obrazku (kliknij na obrazku żeby go powiększyć i odczytać komentarz):

Jak widać grubość bazy zredukowano z 6mm do poniżej 1mm.
    Ktoś powie, że to tylko milimetry i to nic nie znaczy. Na pewno większość z was miała do czynienia ze źle osadzoną w reflektorze żarówką. Jaka jest możliwość odchyłki? 2mm? 3mm? A widzieliście, jakie jest spustoszenie w strumieniu światła? Znacznie zniekształcona granica swiatła/cienia, strumień leci gdzieś po poboczach... Oczywiście ta ledówka dalej nie ma homologacji i zakładasz ją na własne ryzyko. Jest jednak szansa, że będzie świecić bardziej na drogę niż po oczach jadących z przeciwka :)
  • Poziom 19  
    Dzięki za odpowiedzi koledzy.

Dodano po 1 [minuty]:

Zły kąt padania światła LED , złe umiejscowienie Diod SMD.