Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

dzwonek furtki postawiony na integrze

majkipl 02 Apr 2018 15:56 813 6
Optex
    majkipl
    Level 10  
    Witam
    Panowie zrobiłem dzwonek furtki postawiony na Integrze 128 WRL. przycisk dzwonka uruchamia zakładkę w INT TSI która jednocześnie wydaje dźwięk - gong.
    Jedyny problem to właśnie dźwięk, otóż po naciśnięciu przycisku jest tylko jeden sygnał GONGU.
    Moje pytanie jak zrobić aby gong był powtórzony kilka razy lub manipulator wydawał inny dźwięk po naciśnięciu przycisku. Jeden gong to naprawdę ciężko usłyszeć.
    I drugie pytanie to jak zrobić aby po np. trzy krotnym naciśnięciu przycisku dzwonka znajdującego się przy furtce (np. w ciągu 5 sekund ) Integra uruchomiła wyjście uruchamiając elektro-zaczep.
    Dzięki za pomoc pozdrawiam
  • Optex
    wexors
    Level 19  
    Ad.1
    Pomysł na szybko więc musisz dać do weryfikacji
    - Wyjscie ustawiasz jako typ 14: naruszenie wejscia zaznaczasz opcje "pulsuj"
    - dodajesz nowe wejscie jako (8:według wyjscia) łączysz z wyjsciem i zaznaczasz jego obsługę w manipulatorze.

Ad. 2.
    wejscie ustawiasz jako Licznikowe.
    ustawiasz potem jak licznik ma zliczać wcisnięcia i w jakim czasie.
    a następnie ustawiasz wyjscie juz jako zwykłe (14; naruszenie wejscia)
  • Optex
    majkipl
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedź ale niestety chyba coś nie tak albo ja nie potrafię sobie z tym poradzić. Przycisk przy furtce ma spełniać rolę : po pierwsze po jednym naciśnięciu dzwoni w domu ( gong w manipulatorze) a po drugie - (dla wtajemniczonych) po naciśnięciu cztery razy w ciągu np. 10 sek. otwiera furtkę.
  • Helpful post
    wexors
    Level 19  
    spróbuj to ustawić w ten sposób.
    W licznikach ustawiasz max licznika i czas przez jaki ma zliczać impulsy.

W teorii to ma działać tak

pod wejsciem nr1 masz swój dzwonek. W momencie wywołania uruchomione zostanie wyjście nr 10. I przez 10s co sekunde bedzie się włączać i wyłączać.
    Jako wejscie nr 2. Będziesz miał podpiętą zmianę stanu wyjscia nr 10. Czyli to wejscie również będzie sobie wesoło pulsować. I to własnie wejscie dodajesz do swojego manipulatora jako gong.

Jeżeli moje obliczenia są poprawnę to przez 10s twój manipulator bedzie sobie wesoło popiskiwać. Czas był przykładowy możesz go sobie zmienić.

Co robi wejscie nr 3 ?
    Wejscie nr 3 odczytuje to ile razy było naruszone wyjscie nr 11. (wyjscie 11 odpowiada za sygnalizacje każdego naciśnięcia przycisku w domofonie) I jeżeli spełnia określone warunki podane w funkcji "liczniki" to zostaje ono uaktywnione.

Wyjscie nr 12 wpinasz pod sterowanie rygla.

Ale to teoria....
    w praktyce być może bedziesz musiał zmienić typ wyjść albo pobawić się czasami albo okaże sie że nie działa wcale.

jakby co to być może jutro lub w srodę będe miał jakąs centrale aby to sprawdzić
    majkipl
    Level 10  
    Witam kolegę,
    Gratulacje ponieważ GONG działa bardzo fajnie. pulsując jest wydawany dźwięk i spełnia to swoją rolę - gratulacje.
    Magiczne otwarcie natomiast nie działa, mam ulokowane w strefie 3 u Ciebie w pierwszej ale to chyba bez znaczenia. Rygiel załanczany jest z INT IORS który poprzez makropolecenie z INT TSI działa dobrze natomiast jako magiczne otwarcie z przycisku dzwonka - niestety nie. Być może coś z licznikiem

Dodano po 5 [minuty]:

wrzucam jeszcze we i wy
    wexors
    Level 19  
    majkipl wrote:
    Witam kolegę,
    Gratulacje ponieważ GONG działa bardzo fajnie. pulsując jest wydawany dźwięk i spełnia to swoją rolę - gratulacje.

Czyli jest jeden plus.

Niestety dzisiaj sobie odpaliłem centralę na szybko i jestem rozczarowany sposobem działania czujek licznikowych :/

bo żeby to działało tak jak Ci pisałem wcześniej to musiałbyś stworzyć osobną strefę która by zawsze musiała czuwać itd.

Ogolnie rzecz biorąc da sie to zrobić jednak będzie to trochę taka wyższa szkoła rzeźbiarstwa i kabelkologii. Dużo prostszym rozwiązaniem i bardziej skutecznym bedzie poprostu wstawienie osobnego urządzenia które to bedzie zliczać impulsy i sterować ryglem.

Na internecie dostępne są gotowe rozwiązania, albo można samemu coś stworzyć na atmega albo arduino. (gotowe projekty też są w internecie)
    majkipl
    Level 10  
    Dzięki za pomoc. Faktycznie pobawie się w ,założenie nowej strefy i zobaczę czy się uda i co z tego wyjdzie ale to dopiero w weekend teraz trzeba wrócić do pracy. Dzięki za pomoc i pozdrawiam