Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] grzejący się kompresor biltema

sp4yol 02 Kwi 2018 18:35 267 11
  • #1 02 Kwi 2018 18:35
    sp4yol
    Poziom 6  

Witam Wszystkich.
    Wymyśliśem sobie malowanie areografem woblerów,po zakupie wszystkiego i podłączeniu widzę że jest coś nie tak,a mianowicie kmpresor się bardzo grzeje,caly czas glośno chodzi (na filmikach na YT widziałem że tylko się załącza na czas pracy,mój chodzi cały czas na pełnych obrotach)i nie można wycisniętym pokretlem zmienić cisnienia.
    przychodzą mi do glowy takie wyjaśnienia jako laikowi:
    1 zle podlaczylem
    2 kiepski kompresor lub też reduktor
    3 sam nie wiem
    Więc proszę Was o pomoc i rozjaśnienie mi w glowie gdyż guzik wiem w tej materii
    poniżej zdjęcia podłączenia jak i tego zestawu

kompresor to biltema art 15-195
    grzejący się kompresor biltema grzejący się kompresor biltema grzejący się kompresor biltema grzejący się kompresor biltema

0 11
  • Pomocny post
    #2 02 Kwi 2018 18:50
    spinacz
    Poziom 38  

Kolego a jak Ty chcesz by on się załączał i wyłączał ja to tylko sam kompresor bez zbiornika na powietrze ? On dmucha Ci tylko jak pracuje i nie gromadzi nigdzie powietrza byś mógł sobie ustawić ciśnienie wyjściowe reduktorem i oczekiwać pracy "buforowej"

0
  • #3 02 Kwi 2018 19:45
    sp4yol
    Poziom 6  

O widzisz i juz cos wiem.Dlatego napisalem aby ktos ze mnie zrobil imbecyla i zarazem pomgl.
    Jaka lepsza opcja
    dokupic zbiornik o ile takowe sa czy kupic nowy kompresor ze zbiornikiem??

0
  • Pomocny post
    #4 02 Kwi 2018 19:53
    spinacz
    Poziom 38  

Jak już to masz to poszukaj jakiejś malutkiej butli np gazowej i wykorzystaj to co masz, pamiętaj jeszcze by założyć jakiś zaworek bezpieczeństwa i będzie wszystko ok.

0
  • Pomocny post
    #5 02 Kwi 2018 20:25
    mychaj
    Poziom 30  

Jak masz możliwości przeróbki (warsztat i trochę zdolności manualnych :-) ) to się sprawdzi butla z gaśnicy 2kg.

0
  • #6 02 Kwi 2018 22:32
    sp4yol
    Poziom 6  

Hmmm fajnie brzmi,lecz nie zapominajcie że do tej pory nie wiedziałem ze takowa butla jest mi potrzebna do poprawnego działania a więc reczej nie mam pojęcia o zrobieniu tego,a dla własnego bezpieczeństwa lepiej żebym nie kombinował tylko lepiej raczej kupil nowy kompresor z butlą.Dzieki za pomoc

0
  • Pomocny post
    #7 02 Kwi 2018 22:37
    mychaj
    Poziom 30  

Tu masz przykład kolegi z elektrody, bardzo zgrabnie mu to wyszło, ty kompresor już masz.
    Link

0
  • #8 03 Kwi 2018 20:45
    sp4yol
    Poziom 6  

raczej nie dam rady tego wykonać gdyć nie mam o tym zielonego pojęcia.
    Patrzyłem na allegro w celu zakupu nowego i czegoś oczywiście nie rozumiem
    są może ze dwie aukcję modelarskich areografów ze zbiornikiem powietrza
    Przykładowy link
    http://allegro.pl/mini-kompresor-modelarski-aerograf-ad-5000-i7252926230.html
    a reszta wygląda zupełnie jak mój
    http://allegro.pl/idealny-kompresor-do-aerografu-as18-2-modelarski-i7149755910.html

po co w takim razie sprzedają bez zbiornika skoro jest on niezbędny???

0
  • #9 03 Kwi 2018 21:27
    mychaj
    Poziom 30  

Na to chyba nie ma dobrej odpowiedzi - na 100% zbiornik zapewnia stabilne ciśnienie z zastosowaniem reduktora, w tych bez zbiornika jest zastosowany jakaś funkcja start/stop w zakresie 3-4 bary co by sugerowało jako taką stabilizacje ciśnienia przy zużyciu mniejszym lub równym wydajności tej sprężareczki w tej części która wygląda jak głowica . Praca czymś co ma większe zużycie niż wydajność będzie tylko mordęgą bo cały czas będzie brakowało powietrza i spadało ciśnienie.

0
  • #10 03 Kwi 2018 21:42
    sp4yol
    Poziom 6  

tylko że u mnie nie brakowało ciśnienia co jedyne bardzo się grzał kompresor i był wciąż bardzo głosny gdyż chodził caly czas.
    no nic, będę szukał ze zbiornikiem i takowy kompresor zakupię.
    mam nadzieję że tym razem nie wyrzucę kasy do kosza :)

0
  • Pomocny post
    #11 03 Kwi 2018 21:56
    mychaj
    Poziom 30  

Ja bym zrobił tak : zamiast kupować nowy kompresor pomiędzy ten reduktor a sprężarkę wkręcił bym obudowę filtra do wody ( spokojnie wytrzymują 6 do 10 bar) :
    Link
    zamiast tego reduktora oryginalnego taki zespół: Link
    załatwił by kilka spraw : zawór bezpieczeństwa, reduktor, wyłącznik ciśnieniowy i punkty przyłączenia.
    Nie musisz pompować na max. wystarczy 5-6 bar i zredukowane na 4.
    Co więcej do takiego filtra można zastosować wkład i od razu przefiltruje ci powietrze.

Jeszcze przyszło mi do głowy aby sprawdzić czy ten kompresorek w ogóle ci pompuje powietrze : na wylot założył bym np. balonik :-) bo może jest z nim coś nie halo.

0
  • #12 05 Lip 2018 23:17
    sp4yol
    Poziom 6  

Sprzedałem i kupilem odpowiedni ze zbiornikiem
    Dzieli all za pomoc :)

0