Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dziwny problem z routerem HuaweiE5372

Nagorile 03 Kwi 2018 00:48 384 4
  • #1 03 Kwi 2018 00:48
    Nagorile
    Poziom 2  

Cześć,
    Opisując szczegółowo moją przypadłość, od 5 chyba lat używam routera z mobilnym wifi Huawei E5372 na usługach Playa. Wszystko było ok, jak w każdym urządzeniu, coś się chwilowo schrzaniło, ale po 5 minutach albo po resecie wszystko wracało do normy. Jednak ponad tydzień temu chcąc sprawdzić coś w necie na telefonie, był brak połączenia. Sprawdziłem, na wyświetlaczu był napis "Brak uslug". Ok, zdarza się. Tylko przez 4 dni nic nie ruszyło. Można było resetować itp., a to nic nie dawało. Pierwsza myśl - router się popsuł. Ale nie - na moim starym telefonie od razu ruszyło, lecz minęło pół godziny i objawy były takie same. Udałem się zatem do punktu. Wymieniłem kartę i nic... Do dnia dzisiejszego sytuacja się utrzymuje. Sprawdzam, jak wygląda sytuacja raz dziennie. Ktoś wie co to może być?
    Z góry dzięki za pomoc :)

0 4
  • #2 03 Kwi 2018 08:07
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Na E5372 pokazuje się zasięg Play ? Jaka to karta, jaki APN ustawiony na E5372, jaka to lokalizacja?

0
  • #3 03 Kwi 2018 11:10
    Nagorile
    Poziom 2  

matek451 napisał:
    Na E5372 pokazuje się zasięg Play ? Jaka to karta, jaki APN ustawiony na E5372, jaka to lokalizacja?
    ech... pomyliłem temary. Muszę napisać jeszcze raz w dziale wifi. Może to Ci coś powie? W lewym górnym rogu jak hulało było lte a czasem 3g, i chyba 4g, nic w tej kwestii nie zmieniałem. Nie wiem co to lokalizacja i apn. Moze zdjęcie Ci cos powie.
    Karta sim normalna z playa. Numeru nie dawali. 1 kwietnia jak na telefonie chcialem odpaluc hotspota z tej karty to ktos nawet z żartem zadzwonił.

0
  • #4 03 Kwi 2018 17:14
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Przecież na E5372 nie ma zasięgu Play, tak jest na zdjęciu. widać ze nie ogarniasz tematu, lokalizacja to miejsce gdzie korzystasz z Play a karta głosowa czy internetowa?

0
  • #5 05 Kwi 2018 19:16
    Nagorile
    Poziom 2  

Konsultant z playa coś schrzanił i już jes w porządku

0