Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sonel MPI 540Sonel MPI 540
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ekspres Delonhi ECAM 22.110 B - Po zwarciu instalcji elektrycznej ekspres w ogól

03 Kwi 2018 08:39 957 15
  • Poziom 3  
    Witajcie,
    Ostatnio doszło do małego zwarcia instalacji i ekspres Delonghi ECAM 22.110 B niestety był włączony do gniazdka. Nie reaguje na nic. Zmiany gniazdek też nie pomagają. Rozkręciłem go i na module zasilania nie ma wizualnych oznak spalenia itp., nie jestem jednak elektronikiem i nie wiem co mógłbym pomierzyć miernikiem aby sprawdzić czy moduł jest nie uszkodzony.
    Poniżej zdjęcia tego modułu:
    Ekspres Delonhi ECAM 22.110 B - Po zwarciu instalcji elektrycznej ekspres w ogólEkspres Delonhi ECAM 22.110 B - Po zwarciu instalcji elektrycznej ekspres w ogólEkspres Delonhi ECAM 22.110 B - Po zwarciu instalcji elektrycznej ekspres w ogól

Ekspres Delonhi ECAM 22.110 B - Po zwarciu instalcji elektrycznej ekspres w ogólEkspres Delonhi ECAM 22.110 B - Po zwarciu instalcji elektrycznej ekspres w ogólEkspres Delonhi ECAM 22.110 B - Po zwarciu instalcji elektrycznej ekspres w ogól
    Bardzo proszę Was o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Sonel MPI 540Sonel MPI 540
  • Poziom 24  
    A nie ma tam żadnego bezpiecznika ?
  • Sonel MPI 540Sonel MPI 540
  • Poziom 3  
    No właśnie niby jest bo north.pl sprzedaje coś takiego jak bezpiecznik do tego modelu ale nie ma zdjęcia i skąd mam wiedzieć gdzie on jest skoro nie wiem nawet jak wygląda. Bezpiecznika WTA na pewno nie widziałem jak rozbierałem.
  • Poziom 3  
    Niestety ja nie jestem elektronikiem ani elektrykiem i instrukcja mi za wiele nie mówi. Może ktoś napisze co konkretnie i jak sprawdzić na tej płytce ??
  • Specjalista AGD
    Ekspres Delonhi ECAM 22.110 B - Po zwarciu instalcji elektrycznej ekspres w ogól

Trzeba zmierzyć ten element czy jest sprawny.
  • Poziom 34  
    W tej instrukcji masz schemat połączeń wewnętrznych w ekspresie. Sprawdź w pierwszej kolejności czy dochodzi napięcie zasilające na płytkę, wg. schematu są to konektory F4 i F5 (masz jakiś miernik?). I to by było wszystko co możesz osobiście sprawdzić skoro jak sam piszesz "nie jestem elektronikiem ani elektrykiem i instrukcja mi za wiele nie mówi." Jeśli na F4 I F5 pojawia się 230V AC po załączeniu ekspresu włącznikiem to pozostaje ci znalezienie kolegi który na elektronice zna się lepiej od ciebie.
  • Poziom 3  
    Mam go zmierzyć omomierzem czy na ciągłość obwodów elektrycznych? Oczywiście pytam o ten element na płytce, a nie czy prąd dochodzi do płytki. To, że nie jestem elektronikiem ani elektrykiem nie znaczy, że jak koledzy mi powiecie to wykonam pomiary wg. waszych zaleceń i będziemy wiedzieć czy płytka sprawna.
  • Specjalista AGD
    Omomierzem na zakresie 200 (400Ω).
  • Poziom 3  
    Zmierzyłem i pokazało 1194, pokrętło miałem ustawione tak jak na zdjęciu (2000 kOhm)Ekspres Delonhi ECAM 22.110 B - Po zwarciu instalcji elektrycznej ekspres w ogól, przy ustawieniu pokrętła na w inne pozycji do mierzenia rezystancji pokazuje cały czas 1.
  • Poziom 34  
    Czyli rezystor 47Ω 3W jest spalony. Sprawdź omomierzem na zakresie 200Ω czy ma przejście dławik L1 (ok. 2 - 4Ω). Jeśli tak to wymień rezystor R55 (ten który mierzyłeś) na nowy 47Ω 3W DRUTOWY (!) i układ scalony U1 LNK364GN. Powinno zadziałać.
  • Poziom 3  
    Ekspres Delonhi ECAM 22.110 B - Po zwarciu instalcji elektrycznej ekspres w ogól
    Zmierzyłem cewkę L1 i wyszło jak na zdjęciu 124, ale sprawdziłem też na przerwanie ścieżek i połączenie jest bo mam pisk z miernika.
  • Poziom 34  
    Kolego, w tym mierniku na zakresie 200Ω rozdzielczość pomiaru jest 0,1Ω a więc wynik pomiaru jest nie 124Ω ale 12,4Ω, a to duża różnica. Tym niemniej wygląda że dławik jest sprawny, a więc do wymiany rezystor i układ scalony.
  • Poziom 3  
    Układ scalony też?
  • Poziom 34  
    Tak, bo zwykle to zwarcie w nim powoduje spalenie rezystora.
  • Poziom 3  
    Oddałem expres do serwisu działał przez 3-4 miesiace aż tu nagle to samo. Rozebrałem i patrze a na płytce przelutowany rezystor i cewka a regulator napięcia nieruszony. Sprawdzam rezystor i fakt nie działa. Kupiłem rezystor i regulator wymieniłem zgodnie z zaleceniami i działa póki co bez zarzutu. Zastanawiam się po co serwis wymieniał cewkę a nie wymienił regulatora choć im to sugerowałem