Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Synchronizacja dwóch identycznych ścieżek dźwiękowych w Audacity

03 Kwi 2018 15:22 1122 4
 • Poziom 4  
  . Synchronizacja dwóch identycznych ścieżek dźwiękowych w Audacity
  Witam.
  Sprawa wygląda tak. Mam dwa utwory - jeden z wokalem, a drugi bez. Są identyczne jeżeli chodzi o rozmiar. Jest to mp3 320 kb/s. Chcę usunąć wszystkie instrumenty prócz wokalu. Potrzeba mi idealnie zsynchronizować obie ścieżki. Próbuję z częstotliwością. Niby jest ok. ale jak widać na foto to występuje takie przesunięcie tych punktów. Z początku efekt jest zauważalny - słychać sam wokal (prawie bo coś tam zawsze zostanie). Wiem, że to jest możliwe ponieważ wykonałem taki zabieg na innym utworze.
  Z tego co zauważyłem to występują jakieś mikro błędy podczas nagrywania utworu ale z tym to jestem sobie w stanie poradzić.
  Nie wiem za cholerę jak to zsynchronizować. Próbuję wyciąć jakiś mikro fragment tak żeby obie ścieżki się zrównały ale nic. Próbuję przesuwać jedną ścieżkę ale nie przesuwa się płynnie.
  Może coś w ustawieniach trzeba przestawić tak ażebym mógł uzyskać to co chcę?
  I czy w ogóle da się ustawić pół częstotliwości? np: 44101,5
 • Poziom 17  
  Witam, nie do końca rozumiem co chcesz zrobić? chcesz odseparować wokal od utworu?

  To spróbuj na tej stronie przetestować można za darmo https://phonicmind.com/how-it-works/ algorytmy oddzielą ci wokal od utworu.

  Czy jednak chcesz zsynchronizować wokal z utworem? to mogę ci to zrobić tylko wyślij mi pliki.
 • Poziom 4  
  Chcę odseparować wokal od utworu. Widziałem taki trick w innym programie https://www.youtube.com/watch?v=zsk0s4pUWmg ale postanowiłem spróbować tego w audacity. W przypadku kiedy oba mixy są identyczne np: zgrane z CD (wersja z wokalem i instrumentalna uzyskuję taki efekt. Co do mp3 jest gorzej ponieważ już sama kompresja powoduje błędy - tak myślę. I tak jak na foto jest różnica. A wydaje się, że wszystko jest ze sobą zgrane.
  Dzięki za tą stronę.
 • Pomocny post
  Moderator Akustyka
  Jeżeli wokal został dograny dokładnie do tego samego podkładu, to powinno wystarczyć odwrócić podkład w fazie. W tedy sygnał podkładu pod wokalem, i samego podkładu się zniesie i da zero. Ale zadziała to tylko w warunkach idealnych.