Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] DMDE - Odzyskanie partycji/struktury plików z dysku

03 Kwi 2018 16:16 1605 6

• Poziom 32  
    A więc niechcący częściowo nadpisałem część kopii plików skopiowanych z tego dysku, toteż chciałem wziąć się za odzysk całości z niego. Wcześniej kombinowałem z partycjami, usuwaniem, tworzeniem nowych (bo nie chciał mi się uruchomić ten dysk na Macu) no i tak wyszło, że potrzebuję odzyskać z niego, najlepiej tamtą partycje, której już normalnie nie wyszukuje.

Używam zakupionego DMDE. Partycji nie znajduję tamtej, a przy pełnym skanie mam coś takiego:

DMDE - Odzyskanie partycji/struktury plików z dysku

Dlaczego to jest tak podzielone po kilkanaście GB?
    Partycja, którą chcę odzyskać ma pełen rozmiar dysku 500GB.

W trybie RAW widzę wszystko co trzeba po sprawdzeniu kilku plików, natomiast dojście z tego co i jak będzie mozolne. Zależało by mi by odzyskać całą strukturę katalogów i nazwy plików. Tych potrzebnych nie znajduje w tym trybie, tylko jakieś stare systemowe z czasów, gdy używałem tego dysku jako systemowego.

Załączam również log ze skanowania. Czy coś z tego będzie?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Wykonałeś formatowanie w dniu wczorajszym i jeszcze "cośtam" nadpisałeś a teraz chcesz odzyskać pełną strukturę danych. Jeśli nadpisałeś choć częściowo $MFT to odzyskanie pełnej struktury jest niemożliwe. To co nadpisałeś po jednym screenie ciężko stwierdzić, ale niebieskie katalogi i dużo $Fxxxx nie wróżą nic dobrego (mimo, że część danych jest widoczna). Chyba zostaje Ci taka właśnie metoda odzysku.

• Poziom 32  
    No nic, na szczęście to co najważniejsze mam skopiowane na inny dysk. Co do nadpisania. Chodzi o to, że najpierw skopiowałem z tego dysku dane na dwa inne "po połowie" by móc pokombinować z nim i uruchomić pod OSX bo 2 różne dyski z kilku nie chciały się inicjować, a w Windowsie normalnie działały. No i zapomniałem, że jedną część tych plików mam na systemowej, na której później ponownie zainstalowałem Windowsa. To SSD i niestety na nim nie wygląda lepiej kwestia odzyskania tych folderów.

Załączam log ze skanowania dysku systemowego. Tam szukam ogólnie folderu "foty1" z zawartością. A na poprzednim dysku jest też zawartość tego folderu.

Pytanie, czy w głównych wynikach to są jakieś odnalezione stare partycje i dlatego tak są podzielone? Ostatnie ile pamiętam to zawsze była jedna na cały dysk.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Na NTFS 0 masz 410 000 plików. Szukaj ewentualnie tam.
  • Poziom 12  
    Jeżeli po formacie SSD partycji systemowej i świeżej instalacji Win DMDE nie odnajduje już plików skasowanych przed formatem to nie ma już możliwości odzyskania?

• Poziom 32  
    Ostatecznie samej struktury katalogów i nazw nie udało się przywrócić.