Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jak sprawdzić czy planowana jest rozbudowa BTSa w Orange ?

myśliwy322 03 Kwi 2018 20:15 282 5
  • #1 03 Kwi 2018 20:15
    myśliwy322
    Poziom 8  

Dzwoniłem na infolinie i oczywiście nie udostępniono mi tej informacji. Jednak poszukałem trochę na własną rękę i znalazłem obwieszczenie prezesa UKE ,o nadaniu pozwolenia na Band 7 dla mojego nadajnika ( aktualnie jest Band 3) ,datowane na koniec ubiegłego roku. Czy takie pozwolenie, w jakikolwiek sposób zmusza operatora do uruchomienia nowej częstotliwości? Jeśli tak, w jakim to może nastąpić terminie ?

0 5
  • Pomocny post
    #2 03 Kwi 2018 20:24
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

Pozwolenie nic nie znaczy. Równie dobrze może być pozwolenie a na miejscu nawet nie stać nadajnik. To czy operator odpali daną częstotliwość, albo w ogóle jakiś BTS zależy od niego tylko i wyłącznie. LTE 2600 tylko w miastach operatorzy dają, poza nimi to 800 i 1800 ewentualnie.

0
  • #3 03 Kwi 2018 20:25
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A który to BTS ? Strojnowskiego 25 w Lublinie?

0
  • #4 03 Kwi 2018 20:48
    myśliwy322
    Poziom 8  

matek451 napisał:
    A który to BTS ? Strojnowskiego 25 w Lublinie?

zgadza się, widzę pamiętasz temat :)

Nie wiem czy nie pójść do tego nadajnika i zapytać ( sam nie wiem kogo) . Na google maps to wygląda na teren jakiejś firmy, właściciel posesji / działki może będzie wiedział czy są planowane roboty.

Dla mnie to ważna sprawa, bo muszę decydować co dalej. Albo kolejna umowa ( pewnie na radiowy) albo przeczekanie na pakietach. Działanie obecnego internetu jest kompletnie nie do zaakceptowania

0
  • Pomocny post
    #5 03 Kwi 2018 20:56
    michalek510
    Poziom 10  

Napisz do nich na maila: bok(malpa)orange.pl tylko w temacie napisz infrastruktura Orange. Mi odpisali.

0
  • #6 05 Kwi 2018 08:38
    myśliwy322
    Poziom 8  

Autor tematu Raportuj
    #6 04 Kwi 2018 11:57

Za radą @michalek510 email został wysłany i faktycznie, szybko reagują . Szkoda tylko, że nie uzyskałem jakichkolwiek informacji nt. uruchomienia bandu LTE2600. Pozwolenie jest, ale chyba z niego nie skorzystają, na to wygląda.

Ponoć w okolicy powstaje inny bts, ale co mi po takiej informacji bez konkretnych szczegółów ? Obrzeża miasta więc i tak pewnie LTE800. Termin " w okolicy" można bardzo szeroko interpretować, mam obok siebie nadajnik a ich raczej nie budują blisko. Jak będzie oddalony o 2-3km to tak, jakby go nie było

Co ciekawe, teraz internet działa niewyobrażalnie szybko - ok. 30-40 Mb/s . Jeszcze wczoraj, o tej samej porze ( ten sam BTS) norma dl to od 2 do 6Mb/s, ze wskazaniem na pierwszą wymienioną liczbę.

0
  Szukaj w 5mln produktów