Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PANASONIC NV-FJ612 - Nie przyjmuje kasety, non stop ją wyrzuca

03 Kwi 2018 20:59 759 7
  • Poziom 10  
    Witam.
    Przeszukałem już forum podobne tematy były, tylko że ja nie jestem żadnym specem od tych spraw. Dla ułatwienia sobie sprawy (Wam pewnie specjalistom nie trzeba by było) nakręciłem video i dałem jedną fotkę wnętrza magnetowidu w celu wyjaśnienia (zaznaczenia najlepiej kółeczkiem albo strzałką) co trzeba przemyć, dokręcić, sprawdzić, bo pisanie mi, że mam sprawdzić fotokomórkę albo czujnik obecności kasety niewiele mi mówi (dla mnie do czarna MAGIA :)).
    Problem jak w krótkim opisie, wkładam kasetę do magnetowidu, po chwili magnetowid ją zwraca i się wyłącza. Widać ikonkę włożonej kasety na chwilę. Przed tym problemem był inny - kaseta nie chciała wyjść z magnetowidu, znalazłem video w internecie jak ją ręcznie wyjąć (przesuwając kółkiem przy ślimaku silniczka) i faktycznie udało się ją wyjąć tylko że wówczas pojawił się problem z wkładaniem kasety - być może w trakcie wyjmowania ręcznego coś nie tak przekręciłem za dużo ???
    Video: https://vimeo.com/263033847
    Obrazek: https://ibb.co/fKwyex (nie mogę dodać obrazka przez Dodaj obrazek)

Dziękuję za pomoc
  • Poziom 16  
    Witam.
    A spróbuj zamknąć obudowę i wrzuć kasetę.
    Niektóre panasoniki miały tak że bez górnej obudowy nie pobierały taśmy.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    skała napisał:
    Witam.
    A spróbuj zamknąć obudowę i wrzuć kasetę.
    Niektóre panasoniki miały tak że bez górnej obudowy nie pobierały taśmy.
    Pozdrawiam.

Tak już zrobiłem, bo czytałem że Panasoniki "nie lubią" światła, ale to nie działa :)
  • Poziom 23  
    Sprawdziłeś tulejkę ze ślimakiem na silniku ładowania? Lubią pękać.
    Szkoda, że nie zamieściłeś filmu jak zachowuje się mechanizm po załadowaniu kasety. Ten film z widokiem na front panel to nic nam nie pokazuje.
  • Poziom 22  
    Pierwsze co bym zrobił to sprawdził czy pasek się nie ślizga, następnie ręcznie sprawdzić czy mechanizm nie ma oporów, trzeba przejść cały cykl, potem wyczyścić "mecha switch" (encoder), ale jak nie masz o tym pojęcia to możesz tylko popsuć, może jakiś kolega jest manualnie bardziej sprytny.
    Jeszcze jedno pytanie, czy wcześniej ten mechanizm pracował, czy kupiłeś uszkodzony lub po jakiejś próbie naprawy? Uszkodzenia samoistne są łatwiejsze do naprawy niz te, które ktoś zrobił, mógł nieprawidłowo poskładać koła.
  • Poziom 10  
    Następny film - https://vimeo.com/263366096 rozumiem, że o ten mechanizm chodzi, pokazuje on moment włożenia kasety i jej samoistnego wyjęcia (dwukrotnie wkładanie kasety).
    Magnetowid mam od nowości, żadnych napraw nie było. Jedynie co sam zrobiłem, to jak pisałem wyjąłem ręcznie kasetę, która nie chciała wyjść z magnetowidu, poprzez poruszanie tych dużym kołem mechanizmu aż do momentu uwolnienia kasety. Następnie po wyjęciu ręcznym kasety kaseta za każdym razem nie chce być przyjęta przez magnetowid. Front panel dałem na filmie aby pokazać że magnetowid sygnalizuje pojawienie się kasety w środku.
    Mogę sprawdzić ten pasek czy się nie ślizga ale gdzie on jest ? Czy na tym obrazku który załączyłem może ktoś zaznaczyć (kółkiem , strzałką) na co zwrócić uwagę ? Z góry dzięki i sorry za mniej sprytność
  • Poziom 22  
    Pasek jest pod spodem, między mechanizmem a płytą, nie proponuję grzebania bo naprawdę możesz zwiększyć ilość uszkodzeń.
  • Poziom 23  
    Scifo napisał:

Mogę sprawdzić ten pasek czy się nie ślizga ale gdzie on jest ? Czy na tym obrazku który załączyłem może ktoś zaznaczyć (kółkiem , strzałką) na co zwrócić uwagę ? Z góry dzięki i sorry za mniej sprytność

Moja propozycja jest taka żebyś dał sobie spokój z próbą naprawy i zanieś do serwisu. Przy twojej wiedzy możesz jeszcze bardziej zepsuć, to nie rower czy hulajnoga.
    Nawet nie napisałeś czy sprawdziłeś ślimak na silniku ładowania, jak wygląda dźwignia przesuwu mechanizmu, w jakiej kondycji są idlery. To wszystko jest do sprawdzenia a nie to, że my wszyscy mamy receptę na twój zepsuty magnetowid i powiemy wymień to i to.