Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Siemens SE24A234EU/15 nie wypuszcza wody

03 Kwi 2018 22:25 411 4
  • Poziom 6  
    Witam mam problem ze zmywarką ww. Odkręciłem osłonę pod zmywarką, wyjąłem pompę i wąż sprawdziłem oba i uznałem za dobre. wąż drożny, pompa nie ma luzów ładnie chodzi. Złożyłem z powrotem i na krótko włączyłem pompę pod 230. Działa, wypompowała wodę. Włączyłem program płukanie i du**. Woda stoi mimo, ze program teoretycznie skończył działanie.

Program szybki 35°C. Zatrzymał się na końcu działania programu czyli chyba na wypompowywaniu i nie skończył w ogóle pracy. Pompa ma podłączony neutralny " na stałe ( po przekręceniu pokrętła programów z punktu "0". Jeżeli po działaniu programu podepnę jej tylko fazę to działa. Jakieś pomysły?

Jednak nie zatrzymuje się na końcu programu ale w trakcie, bo czeka na odpompowanie wody. Tzn. że pompa nie dostaje w ogóle sygnału. Rozbierać drzwiczki żeby dostać się do "komputera"?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Sprawdź czy wychodzi sygnał ( sterowanie pompy ) z komputera.
    Sprawdź przewody wychodzące z komputera aż do pomby bo może neutralny ma przerwę.
  • Poziom 6  
    Sprawdzałem od pompy tyle co widać pod zmywarką, ale chyba nie obędzie się bez rozbierania drzwiczek..
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Też nie wiadomo jak ten przewód idzie, bo może być tak, że trzeba trochę zmywarki rozkręcić. Jak uważasz, że jak rozkręcisz drzwiczki to będzie dostęp to tak zrób. Może też tak być, że będziesz musiał cała obudowę rozkręcić. Ten przewód od pompy może być w wiązce z innymi przewodami.
  • Poziom 6  
    Przewód był dobry, uszkodzony programator. Rozkręciłem, sprawdziłem przewody okazało się, że wszystko jest okej. W serwisie sprawdzili programator okazał się do kitu. Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam.