Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laser YWBN CA-500 RGB+ pytanie

bizarr1 04 Kwi 2018 01:17 717 12
  • #1 04 Kwi 2018 01:17
    bizarr1
    Poziom 9  

Mam, pytanie odnośnie lasera typu oraz firmy jak w temacie, który to nabyłem w zasadzie przez przypadek. Urządzenie wygląda na mało użuwane, lecz zauważyłem, że w okienku,, gdzie laser wychodzi jest otwór okrągły w którym wydaje mi się powinno być jakieś szkło ochronne. U mnie tego nie ma, jak przedstawia załącznik. Pytanie moje jest czy można zastosować jakieś cienkie szkło, idąc na przykład do szklarza czy musi być jakieś odpowiednie aby wiązka nie załamała się? Proszę o sugestie.

0 12
  • Pomocny post
    #2 04 Kwi 2018 01:28
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

Oryginalnie jest szklo ≠ 2mm. Obejrzyj sobie, Leniuchu, tą machinę w Googlach :cry:

0
  • #3 04 Kwi 2018 03:07
    bizarr1
    Poziom 9  

Oczywiście w pierwszejkolejności to zrobiłem, ale zdjęcia jak dla mnie były na tyle nieczytelne, że postanowiłem zwrócić się o pomoc, za którą dziękuje. Miałem też obawy czy to jest zwykłe szkło. Temat uważam za załatwiony.

0
  • #4 05 Kwi 2018 16:41
    bizarr1
    Poziom 9  

Jednak potrzebuję jeszcze pomocy w temacie lasera. Coś się stało nagle, że przestał wyświetlać po ściągnięciu przedniego panelu widać że laser świeci, rzuca jeden punkt, lecz wiązka prosto nie wpada w takie małe jakby szklane okienko które jest osadzone jakby na jakimś silniczku czy urządzeniu, które obraca tym lusterkiem. Czy laser się rozkalibrował? Co robić dalej? Czy jest możliwość zastosowania fabrycznych ustawień?

0
  • #5 06 Kwi 2018 14:47
    Kamil 198711
    Poziom 18  

Laser YWBN CA-500 RGB+ pytanie

Zdjęcie bardzo słabej jakości. Moim zdaniem brakuje 1 lustra na dolnym silniczku krokowym.

0
  • #6 06 Kwi 2018 17:14
    bizarr1
    Poziom 9  

Witaj, dzieki za zainteresowanie, jest lusterko tylko mniejsze niz to naprzeciw lasera. Czy to normalne ze wiazka lasera nie trafia w zadne z lusterek?

0
  • #7 09 Kwi 2018 13:35
    Kamil 198711
    Poziom 18  

Nie normalne, coś jest źle. Wszystkie lasery powinny wpadać w małe lustro a potem w to duże i wylatywać w przestrzeń. W żadnym położeniu tego małego lustra promień nie wpada? Ono też jest sterowane silnikiem krokowym.

Czasami miałem takie objawy w Art-Laser silniczek krokowy gubił położenie i tu wystarczyło zrobić mu reset ustawień albo włączyć od nowa i przechodziło.

0
  • #8 09 Kwi 2018 17:03
    bizarr1
    Poziom 9  

Wiazka zdecydowanie nie wpada w zadne z lusterek kropka lasera jest widoczna na obudowie silnika krokowego, wiekszego lustra, umieszczonego naprzeciw lasera. Czy ewentualna wymiana lasera rozwiaze problem, czy cos sie stalo z elektronika?

0
  • #9 09 Kwi 2018 17:09
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

@bizarr1 Wyglada na to, że ta Twoja ,,maszynka" spadła ze stołu, lub z sufitu i laser kompletnie zmienił swoje położenie. Sprawdz, czy obudowa nie jest wygieta, a szczególnie jej dolna część. Czy zamocowanie bloku lasera jest poprawne ? Wkrety ustalające.

0
  • #10 12 Kwi 2018 11:45
    bizarr1
    Poziom 9  

Niestety wykluczam upadek laser nie zdążył być gdziekolwiek zamontowany. Ostateczne moje pytanie czy istnieje jakaś firma, serwis która podjęłaby się naprawy?

0
  • #11 12 Kwi 2018 15:46
    Kamil 198711
    Poziom 18  

Przystaw mu jakieś małe lusterko prowizorycznie w promień świetlny i zobacz czy wszystkie kolory RGB idą w jedną wiązkę, czy wyświetla coś na oddalonej ścianie.

Podłuż podkładki pod aluminium mocujące zestaw laserowy. Wtedy wiązka uniesie się do góry.

0
  • #12 27 Cze 2018 12:22
    bizarr1
    Poziom 9  

Okazało się że pękło lusterko na jednym z silników, ale znalazlem tutaj na forum jednego zawodowca który zajmuje się laserami i który pomógł mi precyzyjnie wkleił lusterko wyosiował wiązki laserów tak żeby padały w jeden punkt i już jest wszystko OK temat do zamknięcia.

0
  • Pomocny post
    #13 27 Cze 2018 14:57
    Kamil 198711
    Poziom 18  

Czyli moja racja :-) #5

0