Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WinCC professional TIA v15 - Runtime

SQL11 04 Kwi 2018 09:11 399 4
  • #1 04 Kwi 2018 09:11
    SQL11
    Poziom 3  

Witam
    używam TIAv15 i stworzyłem tam aplikacje w WinCC Professional ale nie mam możliwości symulacji w Runtime tylko samą symulacje graficzną a wiec bez wymiany danych z PLC. Natomiast jeśli dodam do projektu WinCC advanced to przycisk od Runtime jest dostępny i może przeprowadzać symulacje z danym z sterownika. Czy symulacje w WinCC Professional w Runtime przeprowadza się inaczej ?

0 4
  • #2 04 Kwi 2018 12:14
    Markos80

Specjalista Automatyk

Do symulacji musisz musisz mieć zainstalowaną opcję Simulation (RT Professional) z instalki WinCC Professional i ustawiony odpowiedni interfejs w Panelu sterowania Windows -> Set PG/PC.
    Z kolei Runtime dla Professional to jest osobny pakiet instalacyjny i chyba wersji V15 nie ma dostępnej do ściągnięcia.

0
  • #3 04 Kwi 2018 12:49
    SQL11
    Poziom 3  

Ściągnąłem z sieci przykładowy plik z gotowym programem z połączeniem sterownika z WinnCC Professional i gdy odpalam symulacje (sterownik na PLCSIM) wszystko działa symulacja otrzymuje dane z sterownika ale gdy podmienię go na fizyczny(1500) i analogicznie do przykładu ustawię połączenie to symulacja nie otrzymuje danych …

0
  • Pomocny post
    #4 04 Kwi 2018 14:03
    Markos80

Specjalista Automatyk

Dla PLCSim "samo" przełącza interfejsy komunikacyjne.
    Co masz wybrane w Set PG/PC?

0
  • #5 04 Kwi 2018 14:09
    SQL11
    Poziom 3  

Rozwiązany problem
    Musiałem stworzyć własne połączenie "Connection_HMI" i tam ustawić Access point zgodny z PG/PC i rodzaj interfejsu. Gdy sterownik był symulowany w PLCSIM parametry tego połączania ustawiane były automatycznie w przypadku fizycznego sterownika trzeba tam pozmieniać samemu.

Wielkie dzięki

0