Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat ibiza 6L 1.9TDI (ATD) - Wzrost spalania po wymianie rozrządu

Bokerek 04 Kwi 2018 12:40 360 2
  • #1 04 Kwi 2018 12:40
    Bokerek
    Poziom 2  

Witam,
    niedawno miałem wymieniany rozrząd w ibizie. Jeszcze tego samego dnia co odebrałem zauważyłem wzrost spalania.
    I tak. Na silniku brak kodów błędów. Nie przeskoczył ząbek bo kąty synchronizacji były w okolicach +2 - gdzieś wyczytałem że najlepiej byłoby mieć w granicach -1.1 Tak też starałem się ustawić lecz gdy sprawdzałem w jeździe to miał wychylenia sięgające -2.8. Przesunąłem tak że aktualnie jest -0,6 ale w jeździe dalej mam wahania sięgające teraz -2.2.
    Jeżdżę już trochę czasu tak i staram się znaleźć rozwiązanie ale zaobserwowałem kilka rzeczy dot. spalania. Otóż, jeśli ustabilizuję prędkość np. 5 bieg 90-100km/h to spalanie na tą chwilę jest prawidłowe w graniach 5,5L. Jednak nawet lekkie wciśnięcie gazu spowoduje skok na 10+L i jest tak cały czas, w trasie przy stabilnych prędkościach spalanie jest jakby w normie ale jak tylko depnę lekko przybiera kosmiczne wręcz wartości - a nie wciskam dużo, już nie pamiętam kiedy miałem gaz wciśnięty więcej niż do połowy.
    Po odpaleniu na jałowym też sie dziwnie zachowuje. Jeśli auto stało trochę to po odpaleniu mam 1,4-1,6L/h która z czasem mozolnie spada ale nigdy nie wyczekał na tyle żeby chociaż poniżej 1L zeszło (wcześniej zawsze po odpaleniu na zimnym silniku max 0,9 i po chwili spadało do 0,7). Jak trochę pojeżdżę i się zatrzymam to spada do wartości 0,8L/h.
    Z reguły ciągle jeżdżę dwie takie same trasy:
    1. Jedna w mojej okolicy - luźna trasa pomiędzy miejscowościami + małe miasto bez korków. Średnie spalanie na niej miałem w graniach 6L +- 0,5 gdzie nie przykładałem uwagi do ekonomi jazdy. Teraz przy full eko jeździe raz udało mi się zejść do 6,7L, a przeważnie nie jestem w stanie zejść poniżej 7
    2. Dłuższa trasa w 70% autostradą. Średnie spalanie z niej wzrosło z ok 6,7L do 7,5 gdzie na jadąc autostradą (prędkość ok 150-160 3k obrotów) chwilowe spalanie jest ok 7,1L (wcześniej 6,7) więc widać że w trasie różnica praktycznie niezauważalna.

Generalnie tematów na internecie dot. wyższego spalania po rozrządzie ale nigdzie nie znalazłem konkretów dlatego proszę o pomoc forumowiczów.

0 2
  • #2 04 Kwi 2018 13:12
    barteksmrek
    Poziom 28  

Na bloku silnika i kołach pasowych są znaki. Sprawdź. Czy auto jeździ normalnie poza zwiększonym zużyciem?

0
  • #3 04 Kwi 2018 13:50
    Bokerek
    Poziom 2  

Od wymiany zrobiłem już prawie 1000km i żadnej innej różnicy w jeździe nie zauważyłem Nie mam na tyle miejsca pod maską by dało się sprawdzić . Jest tylko dostęp do górnego koła. Musiałbym całe auto od boku rozbierać by móc sprawdzić znaki

0