Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Whirlpool ADG9490PC - zatrzymuje program

04 Kwi 2018 14:27 759 2
  • Poziom 12  
    Zmywarka jak w temacie.
    W zmywarce został wymieniony zawór z silniczkiem od przełączania przepływu wody między ramionami ze względu na jego głośna prace i zacinanie.
    Problem który nadal istnieje:
    Włączam sprzęt na obojętnie jakim programie bo zachowuje się tak samo na każdym, pobiera wode- stan prawidłowy. Pompa myjąca zaczyna prace przez kilka chwil po czym staje i zaczyna grzać wode. Grzeje do bardzo wysokiej temperatury, przestaje i po chwili ponownie grzeje (i tak w kółko ). Po otwarciu i zamknięciu drzwi zaczyna na chwile pracować po czym staje i ponownie zaczyna w kółko grzać. Na myśl przyszedł mi czujnik OVI i go wymieniłem aczkolwiek na używany bo tylko taki milem pod ręka. Proszę o podpowiedz czy czujnik OVI może być przyczyna tej awarii czy sugerujecie inny element. (Bo mi tylko to przychodzi do głowy) Być może czujnik który włożyłem tez był uszkodzony.
    Grzałka sprawna - sprawdzona również pod względem upływnosci.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Zobacz czy i jaki jest stan pojemność kondensatora w zasilaniu elektroniki. Kondensator rzędu 2µF. Często ma mniejszą pojemność, a zasila elektronikę, i może tak się właśnie zachowywać.
  • Poziom 12  
    Problem leżał w pompie myjącej. Mimo, że zmywarka nie pokazywała błędów.