Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo v50 - gasnące zegary - gasnące zegary w trakcie jazdy, inna elektryka dzia

04 Kwi 2018 14:47 3597 16
  • Poziom 2  
    Volvo V50 2.0d 2005r

W trakcie jazdy gasną zegary,
    poprzedza to wszystko tzn. choinka czyli różne komunikaty które zaczynają się wyświetlać (czyli awaria hamulców, awaria poduszki powietrznej itp.) następnie wskaźniki czyli prędkościomierz, obrotomierz, wskaźnik temperatury i paliwa na zmianę "opadają i podnoszą się"-(foto 1) po kilku minutach gasną zegary i nic nie jest wyświetlane oprócz 3 kontrolek (ABS, wyłączona poduszka i hamulec ręczny) - (foto 3)

Ciekawym zjawiskiem jest to że reszta elektryki działa czyli elektryczne szyby, radio panel radia i klimatyzacji oraz nadmuchów-(foto 2), nawigacja a także oświetlenie zewnętrzne auta (światła, kierunki itp.)

Byłem w dwóch warsztatach, o jednym szkoda wspominać w drugim wymieniony został moduł CAN (na używany) - nie pomogło w ramach reklamacji poprawione "zimne luty" i niestety także nie pomogło.

Szczerze nie mam już pomysłów.

Foty:
    Volvo v50 - gasnące zegary - gasnące zegary w trakcie jazdy, inna elektryka dziaVolvo v50 - gasnące zegary - gasnące zegary w trakcie jazdy, inna elektryka dzia
    Volvo v50 - gasnące zegary - gasnące zegary w trakcie jazdy, inna elektryka dzia
  • PCBway
  • Poziom 26  
    Citroen Picassa - "choinka" na wyświetlaczu, zapalające się kontrolki różne, potem szczękanie ABS, na końcu zdechnięcie auta. Werdykt - alternator, koszt w 2015 roku około 400PLN z robocizną.

BMW E36- najpierw gubi ustawienia zegara na tablicy. Potem "choinka", zapalają się i gasną zegary. Auto chodzi, silnik nie przerywa. Sprawdziłem luty w liczniku, przelutowałem. Nie pomogło, częstotliwość występowania usterki się nie zmieniła. Kupiłem używany licznik za 20 PLN, jest spokój od 2 tygodni.

Twój przypadek. "Choinka", auto jedzie normalnie, światła świecą się, nie przerywa.. Licznik km się resetuje? Objawy podobne jakbyś włączał auto? Szukaj w obwodzie zasilania. Możkliwe, że masa jakaś. Wredny przypadek,
  • Poziom 33  
    W starszych autach marki volvo za podobne objawy odpowiedzialny był licznik ale dawało się to naprawić.
  • Poziom 26  
    Każdy licznik można naprawić, widzę że przypadłość bmw dotknęła nie tylko tą markę. Wpisz w szukajce E36 wariuje licznik i zobacz jak tam rozwiązano ten problem.. Wymiana licznika..
  • Poziom 2  
    Każdy licznik można naprawić,

uwierz mi że bardzo chcę naprawić tą usterkę, tak jak pisałem byłem już w dwóch warsztatach w tym jeden z nich z profilem Volvo i gdybym miał pewność że to liczniki to teraz bym wymienił .....

Wpisz w szukajce E36 wariuje licznik i zobacz jak tam rozwiązano ten problem.. Wymiana licznika..

poczytałem o przypadłości w BMW i fakt większość pisze że wymiana liczników pomaga tylko czy coś co pomaga w innej marce pomoże w tym przypadku

dziękuje za sugestię
  • PCBway
  • Poziom 26  
    Rosak, ja musiałem się poddać i wymienić, bo lutowalem kilka razy licznik, czyscilem złączki, doginałem piny. Licznik odlozylem do sprawdzenia, jestem ciekaw po prostu co jest nie tak, dlatego nie poszedł do śmieci.

Kiedy znikną Ci znowu zegary sprawdź czy zlicza Ci km. Jeśli nie to znaczy, że brak zasilania całego zespołu.
    Faktycznie, przy tej usterce Volvo zaleca się sprawdzenie CAN. Bez analizy schematu liczników nic nie wskorasz.
  • Poziom 23  
    Sprawdź punkty masowe pod maską na podłużnicy.
  • Poziom 7  
    Czy coś sie nowego pojawiło w temacie?
    Mam ten sam problem, pod VIDA wyszedł błąd CEM-DE51 - brak komunikacji z zegarami.
    Kilka dni zegary działają, kilka nie.
    Wiązka do licznika sprawdzona, CEM wymontowany i przepsikany Kontaktem.
    Auto było u kilku elektromechaników lecz bez skutku...
  • Poziom 26  
    p.wisniewski90 napisał:
    przepsikany Kontaktem

Oby tylko nie WD40. Miałem ostatnio taki przypadek, PCB praktycznie zjedzone.

Daj zdjęcie PCB, nigdy takiego nie robiłem, za to na co dzień robię S60, V70 i XC90 z lat 2000-2005, może podobna przyczyna.
  • Poziom 7  
    Zdjęcie CEMa czy zegarów?
  • Poziom 7  
    Jutro zrobie dokładne zdjęcia

Dodano po 15 [godziny] 59 [minuty]:

Mam też troszke lepsze kompaktowym.aparatem zrobione zdjęcie

Volvo v50 - gasnące zegary - gasnące zegary w trakcie jazdy, inna elektryka dziaVolvo v50 - gasnące zegary - gasnące zegary w trakcie jazdy, inna elektryka dziaVolvo v50 - gasnące zegary - gasnące zegary w trakcie jazdy, inna elektryka dziaVolvo v50 - gasnące zegary - gasnące zegary w trakcie jazdy, inna elektryka dzia
  • Poziom 26  
    Dobrze, że kolega zapytał na prv, bo problemem elektrody jest to, że jak dodajesz coś do swojego postu, nikt nie dostaje powiadomienia.
    Na początek przelutuj dokladnie tą motkę. To powinno rozwiązać problem, jeśli nie daj znać.
    Lakier zmyjesz choćby IPA jednak trzeba się trochę namachać.
  • Poziom 7  
    Jeżeli kodowanie nowej płytki licznika nie pomoże to będe wskrzeszał stary licznik :)
    Zakupiłem samą płytke i po podpieciu pod wiązke widze że może coś z tego wyjść po przerzuceniu oprogramowania :)

• Poziom 7  
    A więc temat w moim przypadku został rozwiązany.
    Posiadam diesla a kupiona płytka była od benzyniaka.
    Został skopiowany cały "program" ze starych zegarów (akurat wtedy działały :) ) i wgrany na nową płytkę.
    Obroty nie przekłamują i wszystko jak najbardziej działa.
    Jeżeli to komuś pomoże to wszystko zostało programowane po OBD programatorem SMOK

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Do Vontanten, cp było pboblemem gasnaxych zegarów i elektryki? Moje auto nie reaguje na nic dokładnie jak u ciebie zapala się tylko kontrolka silnika i chodzą wycieraczki... Proszę o odpowiedź co było przyczyna