Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lejek w internecie w Cyfrowym Polsacie.

jacob7022 04 Kwi 2018 19:23 3252 46
  • #1 04 Kwi 2018 19:23
    jacob7022
    Poziom 6  

Cześć mój problem polega na tym że posiadam internet w Cyfrowym Polsacie, a mój router to Huawei B525. Problem polega na tym, że internet miał limit 100 GB i było wszystko ok, ale po wykorzystaniu limitu został nałożony lejek i internet działa koszmarnie. W tym jest problem bo nie wiem co robić z tym. Myślę nad zmianą operatora na T-Mobile.

PS internet brałem w marcu i mam czas na dwa miesiące testu.

Dzięki i pozdrawiam

0 29
  • #2 04 Kwi 2018 19:26
    internick
    Poziom 33  

Wraz z nowym okresem rozliczeniowym się odnowi. Od kiedy do kiedy trwa cykl?

0
  • #3 04 Kwi 2018 19:31
    jacob7022
    Poziom 6  

Rozumiem to tak, że jak wypełnie spłata to będzie ok? Cykl trwa jakoś od dwóch dni.
    A zapomniałem dodać, że internet jest bez limitu.

0
  • #5 04 Kwi 2018 20:47
    jacob7022
    Poziom 6  

Z internetu korzysta kilka osób. Mój brat sciągał dużo gier ze Steama i ja dużo oglądałem filmów w jakości full HD. Więc takie 100 GB przy dużej ilości osób szybo się zmarnuje.

Dodano po 31 [minuty]:

A więc co mam robić dalej iść zanieść ten router do Cyfrowego Polsatu i zakończyć umowę przypominam, że mam okres próbny i pójść może do T-mobile czy jak. Wydaje mi się że z T mobile może być tak samo ja z Cyfrowym Polsatem ale mogę się mylić.

0
  • #6 04 Kwi 2018 21:02
    internick
    Poziom 33  

W T-Mobile jest Internet bez limitu. 49 lub 59 zł miesięcznie. I chyba 14 dni na testy.

Do umowy router Huawei B525. I z niego testy w LTEWatch czy Huawei Manager na Android.

0
  • #7 04 Kwi 2018 21:05
    Artur k.
    Admin grupy audio

W każdej sieci są jakieś limity, po prostu szczegółowo zapoznaj się z ofertami konkretnych operatorów.
    Jeśli chcesz dużo ściągać (a 100GB to nawet bardzo dużo), to niestety internet z sieci komórkowych to nie jest rozwiązanie dla Ciebie.
    Jeśli nie masz innej możliwości to niestety - musisz założyć lejek sobie i członkom rodziny zanim zrobi to operator.
    Wierz mi, że 100GB nawet na 3 osoby to jest bardzo dużo, na pewno więcej niż normalne użytkowanie...

Dla przykładu film w full HD to ok. 10Mb/s, zatem przez godzinę to 36 000Mb danych co daje 4.5GB danych, niech film trwa 2.5h i mamy 12GB pobranych danych.
    Obawiam się, że nie znajdziesz internetu mobilnego odpowiedniego do Twojego zapotrzebowania.

0
  • #8 04 Kwi 2018 21:18
    jacob7022
    Poziom 6  

Ja rozumiem że 100 GB to jest dużo, ale nawet jak będę to oszczędzał to kiedyś to się skończy i pewnie wtedy internet stanie się bez limitu tak jak ja mam teraz i zostanie nałożony ten lejek na prędkość pobierania, a najbardziej mi zależy na tym żeby nie było tak słabej prędkości pobierania. Słyszałem że niby T mobile tak zrobiło ale nie wiem czy to prawda.

0
  • #9 04 Kwi 2018 21:28
    Artur k.
    Admin grupy audio

Też nie wiem czy to prawda, ale wiem że nie ma takiej oferty w której nie ma haczyka dlatego jak pisałem - trzeba szczegółowo zapoznać się z ofertą i przeczytać od deski do deski wszystkie regulaminy, warunki świadczenia usług i wszystko co jest z tym związane.
    Tylko wówczas będziesz wiedział jak jest naprawdę. Niestety nikt tego nie robi, bo mu się nie chce, a potem płacze.

0
  • #10 04 Kwi 2018 21:37
    jacob7022
    Poziom 6  

Dziś na spokojnie przeczytałem moją fakturę od internetu i by najmniej nie pamiętam żeby była informacja że zostanie obniżona prędkość pobierania a raczej to nie jest wina BTS, bo mój internet w telefonie działa dużo lepiej niż router.

0
  • #12 05 Kwi 2018 06:35
    jacob7022
    Poziom 6  

Nie wiem czy dobrze zdanie ułożyłem ale chodzi mi o to że powinno być to w regulaminie a u mnie tego nie ma, a właśnie taka informacja powinna być.

0
  • #13 05 Kwi 2018 07:19
    Artur k.
    Admin grupy audio

Niemożliwe, że nie masz.
    Ja w 2 minuty znalazłem to na stronie internetowej Cyfrowego Polsatu:

Cytat:
    4. Prędkość transmisji danych, po wykorzystaniu pakietów danych przysługujących Abonentowi na podstawie obowiązującej Umowy, jest ograniczona do poziomu 32 kb/s określonego w Cenniku Internet, chyba że Abonent posiada pakiety dodatkowe aktywowane w ramach innej oferty promocyjnej Cyfrowego Polsatu.

Ty masz opcję "najwyższą" określoną jako taryfa LTE5 - 100GB za 70zł:
    http://sklep.cyfrowypolsat.pl/internet

Już w nazwie oferty masz "100GB", więc czego się spodziewałeś? Wygląda na to, że w tym wypadku nawet nie bardzo są treści napisane "drobnym druczkiem", wszystko jest czarno na białym a i regulamin nie jest długi - tylko 7 stron, z czego 6 i 7 jest nieistotna...

0
  • #14 05 Kwi 2018 08:02
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

Przeciez masz tą opcję LTE bez końca z FUP, wszystko jasne ale jeszcze trochę powinno podziałać. Korzystasz z LTE czy 3G? A internet domowy w T-MOBILE nie ma żadnych limitów. Jak mi nie wierzysz to przeczytaj regulamin 😀

Dodano po 1 [minuty]:

A tak na marginesie 100 GB to nic, na samym moim stacjonarnym komputerze w tym miesiące już chyba 230 GB ściągnąłem. Na szczęście korzystam z Neostrady i nie mam limitów i mam publiczne IP za darmo :)

0
  • #15 05 Kwi 2018 08:20
    Artur k.
    Admin grupy audio

Jak ktoś chce kopiować internet na swój dysk twardy to i 500GB miesięcznie będzie mało (o ile prędkość łącza pozwoli na pobranie takiej ilości). :D
    Do normalnego korzystania z internetu nie potrzeba więcej niż kilka GB, ja rekordowo zużyłem ok 10GB bo mi się różne aktualizacje nałożyły niemalże jednocześnie.

0
  • #16 05 Kwi 2018 08:27
    GrandMasterT
    Poziom 23  

Artur k. napisał:

Wierz mi, że 100GB nawet na 3 osoby to jest bardzo dużo, na pewno więcej niż normalne użytkowanie...

No bez przesady, u mnie łącze podzielone na 2 małe rodziny, z czego aktywnie z netu korzystają 4 osoby, 100GB to by czasami na 1 dzień nie starczyło a miesięczny transfer mam liczony w TB. I nikt nic raczej nałogowo nie ściąga, większość nabija oglądanie filmów z sieci.

1
  • #17 05 Kwi 2018 10:00
    zbigniewsk
    Poziom 14  

Dzień dobry.
    Pragnę dorzucic swoje zdanie w poruszanym temacie. Artur K. Admin grupy audio pisze cytuję "Do normalnego korzystania z internetu nie potrzeba więcej niż kilka GB, ja rekordowo zużyłem ok 10GB". Tyle to można zużyć korzystając z internetu kilka razy w miesiącu. Podaję dzisiejsze swoje osiągi; laptop włączony 1 godzinę 50 minut pobranych danych 492 MB, wysłanych 58 MB. Na to się składa 7min 40 sek rozmowy na Skype i czytanie różnych portali typu ;Onet, Wp.Interia, Elektroda, TVN24, Rp, gazeta, Fakt. Do wieczora jak jeszcze kilka razy porozmawiam Na Skype i kilkakrotnie poczytam wiadomości to zużycie urośnie do poziomu 2 do 3 GB. A jak jeszcze żona włączy swojego laptopa to dojdzie następna podobna porcja pobranych danych. Krótka moja charakterystyka. Jestem wraz z żoną na emeryturze, nie ściągamy żadnych filmów ani gier tylko są pobierane aktualizacje do systemu. Laptopy mają zablokowane pobieranie reklam żeby jak najmniej obciążać internet. Internet mam z kablówki i tu ważne określenie łącze o stałym zewnętrznym adresie IP, bez limitu pobieranych danych." Niech takie zdanie umieszczą w swoich umowach inni dostawcy internetu (np. Polsat czy Tmobile ) i nie będzie problemu. Warto nie narzucać innym swojego zdania bo one jest zasadne dla określonych warunków które u innych użytkowników mogą być diametralnie inne.

0
  • #18 05 Kwi 2018 15:12
    makosuu

Artur k. napisał:
    ak ktoś chce kopiować internet na swój dysk twardy to i 500GB miesięcznie będzie mało (o ile prędkość łącza pozwoli na pobranie takiej ilości).
    Do normalnego korzystania z internetu nie potrzeba więcej niż kilka GB, ja rekordowo zużyłem ok 10GB bo mi się różne aktualizacje nałożyły niemalże jednocześnie.

Wierz mi, że nie. Ja mam dysk 160 GB i rzadko kiedy coś pobieram na dysk, głównie jak coś to czasem jakieś kilka GB, bo nie mam co a wręcz nawet nie mam dokąd, prawie całość zapchana. U mnie cały dzień leci youtube na komputerze, gram, przeglądam internet, różne rzeczy robię i gdzieś te dane idą :) Sprawdziłem jeszcze inny komputer w domu i jego użytkownik w tym miesiącu ma 63 GB danych, a jedyne co robi to internet przegląda i oczywiście ogląda filmy. Podejrzewam że reszta komputerów podobnie +-60 GB do tego telefony, kamera IP i szacuję miesięczne zużycie na ok. 350-400 GB.

0
  • #19 05 Kwi 2018 15:54
    jacob7022
    Poziom 6  

[quote="makosuu"]Przeciez masz tą opcję LTE bez końca z FUP, wszystko jasne ale jeszcze trochę powinno podziałać. Korzystasz z LTE czy 3G? A internet domowy w T-MOBILE nie ma żadnych limitów. Jak mi nie wierzysz to przeczytaj regulamin 😀

Może internet w T-MOBILE nie ma limitu na dane a na prędkość czytałem, że ludzie się skarżą że jest to samo co ja mam w cyfrowym Polsacie, ale mówię że nie wiem czy to prawda.

0
  • #20 05 Kwi 2018 16:03
    matek451

W CP działa FUP a jego zasady są znane tylko operatorowi więc to on na LTE bez limitu dowolnie kształtuje prędkości. Zasadniczo to limit podstawowy , potem na LTE około 100GB po czym pierwszy lejek np. 20/10Mb/s. Potem kolejny a kończy się 0.5Mb/s. W T-mobile brak limitu danych i prędkości w ofercie za 79,99 zł/m-c. W tej za 59 zł limit prędkości do 60Mb/s a za 49 zł do 20mb/s. Brak limitu danych. Zupełnie inna sprawą są prędkości uzyskiwane teraz w T-Mobile, te zależą od lokalizacji, zasięgu, ilości pasm LTE. Bywa różnie są już miejsca gdzie sieć LTE tego operatora leży i lepiej działa na 3G z UMTS2100HSPA+DC. Podobnie jest też z CP/Plusem. w T-Mobile na testy 2 tygodnie. nie weźmiesz to się nie przekonasz jak działa u ciebie. Jaka to lokalizacja, jakie masz prędkości w CP bez lejka?

0
  • #21 05 Kwi 2018 16:08
    makosuu

Jak wyżej, w T-Mobile poza 20/3 lub 60/10 nie ma limitu danych, oferta jest tania i dużo ludzi ją bierze to czasem sieć działa jakby lejek był zawsze :D

0
  • #22 05 Kwi 2018 16:23
    jacob7022
    Poziom 6  

Jak rozumiem to mam zerwać umowę z CP? Przypominam że mój internet jest jeszcze testowany. Więc mam pójść do T-MOBILE i wziąć umowę za 79,99 i nie mieć ograniczeń prędkości?

0
  • #23 05 Kwi 2018 16:31
    matek451

A po co? Masz B525 to zrób na nim testy T-Mobile na karcie Internet na Kartę STRONG i przekonaj się jakie masz parametry sygnału, prędkości. Sprawdź jakie pasma LTE i agregacje dwóch pasm LTE są u ciebie dostępne w T-Mobile. B525 współpracuje z HManagerem więc za jego pomocą wymusisz konkretne pasma LTe i agregacje, pokaże parametry sygnału i CID BTS-a. Nie podałeś lokalizacji i nie napisałeś jak działa to LTE z CP.

0
  • #24 05 Kwi 2018 16:38
    jacob7022
    Poziom 6  

A po co? Masz B525 to zrób na nim testy T-Mobile na karcie Internet na Kartę STRONG i przekonaj się jakie masz parametry sygnału, prędkości. Sprawdź jakie pasma LTE i agregacje dwóch pasm LTE są u ciebie dostępne w T-Mobile. B525 współpracuje z HManagerem więc za jego pomocą wymusisz konkretne pasma LTe i agregacje, pokaże parametry sygnału i CID BTS-a. Nie podałeś lokalizacji i nie napisałeś jak działa to LTE z CP.

Czy ja wiem czy coś mi to da jak i tak mam założony lejek. W CP internet bez wykorzystania danych działał bardzo dobrze, ale po wykorzystaniu danych mam założony lejek i prędkości nie mogą dojść do 1 mega

0
  • #25 05 Kwi 2018 18:23
    Artur k.
    Admin grupy audio

zbigniewsk napisał:
    Podaję dzisiejsze swoje osiągi; laptop włączony 1 godzinę 50 minut pobranych danych 492 MB, wysłanych 58 MB. Na to się składa 7min 40 sek rozmowy na Skype i czytanie różnych portali typu ;Onet, Wp.Interia, Elektroda, TVN24, Rp, gazeta, Fakt.

Ja nie wiem co Ty robisz...

Lejek w internecie w Cyfrowym Polsacie.

To moje osiągi po powrocie z pracy. Jak widać połączenie niecałą godzinę, działa Skype, w przeglądarce odświeżyło się ze 30 kart, a ja siedziałem i usilnie szukałem pewnego miejsca na mapie - otwarte Targeo oraz Google maps z widokiem SAT. Oprócz tego klasycznie sprawdziłem maila i odpowiedziałem na kilka z nich również wysyłając załączniki w postaci plików graficznych oraz PDF, zalogowałem się na forum i takie tam.

Jak widać pobrałem z sieci niecałe 45 milionów bajtów, czyli... 45MB! Wysłałem niecałe 12MB z czego większość to są załączniki w mailach.
    Tyle, że ja po staroświecku słucham radia na UKF, a nie muzyki z Youtuba. ;) Niestety jakość muzyki z Youtuba najczęściej jest dla mnie niezadowalająca, dlatego wolę klasyczne radio analogowe.

Pozdrowienia dla kopiujących internet. ;)

0
  • #26 05 Kwi 2018 18:44
    internick
    Poziom 33  

Artur ja też mam mobilny i trzy osoby w domu.

Mieścimy się w pierwszy pułapie, tj. 40 GB do czasu gdy brat się u nas zatrzymuje na kilka dni w roku (na stałe przebywa za granicą).

On wykorzystywał linit w 1 dzień! I to na telefonie Note coś tam.

Po pół roku miałem już 80, ale bratu i tak nie wystarcza.

Niedawno wskoczyłem na 100 GB (taka oferta). W Święta brat zaorał łączę chociaż myślałem, że to Mu wystarczy.

Za rok będę mieć 120 GB, ale już dziś wiem, że Mu to nie wystarczy.

Mi jest szkoda czasu na głupie teledyski, szarpi druty czy inne głupoty.

Jak widać obaj byśmy się dogadali.

Ps. A T-Mobile w tych ofertach nie ma tzw. lejka technicznego znanego z Orange?

Wyjaśnię na czym to polega. Chociaż masz bez limitu to, gdy nadmiernie obciążasz stację bazowa limitują Ci na dobę do 1 Mbps.

0
  • #27 05 Kwi 2018 18:58
    jacob7022
    Poziom 6  

To czyli się opłaca iść do T-MOBILE i wziąć umowę za 79.99 zł? Bardzo dziękuje za wytłumaczenie.

0
  • #28 05 Kwi 2018 19:04
    Artur k.
    Admin grupy audio

Ja stacjonarnie mam internet po światłowodzie, mobilny mam w telefonie i też często korzystam bo mam dużo wyjazdów i często do domu wracam tylko na weekend. W tym czasie używam internetu z telefonu - mam dokładnie 38GB miesięcznie i nie jestem w stanie przerobić więcej niż 10-15% tego. Raz mi się udało osiągnąć ok. 10GB bo się aktualizacje nałożyły.

Naprawdę nie wiem co trzeba robić żeby zużyć nawet 20GB przy normalnym użytkowaniu, a co dopiero 100 czy więcej...
    Wychodzi na to, że ludzie już bez internetu nie umieją żyć.

Z lejkiem to był myk kiedyś w plusie, w Orange nie słyszałem o czymś takim, ale możliwe że też jest lub było.
    Z tego co pamiętam chodziło o to, że niby było bez limitu dla abonenta, ale... można było przekroczyć limit dla BTS czy jakoś tak i wówczas BTS ścinał prędkość wszystkim.

0
  • #29 05 Kwi 2018 19:07
    makosuu

Lepiej za 59 zł, weź na testy to zobaczymy jak działa.

Dodano po 2 [minuty]:

internick napisał:
    Wyjaśnię na czym to polega. Chociaż masz bez limitu to, gdy nadmiernie obciążasz stację bazowa limitują Ci na dobę do 1 Mbps.

Lejek techniczny w Orange to 5/5 lub 10/10 lub 15/15 i w T-Mobile go nie ma.

0
  • #30 05 Kwi 2018 19:13
    jacob7022
    Poziom 6  

Nie wiem czy chodzi o tą ofertę i ludzie coś pisali o tych lejkach w T-MOBILE ale mi się wydaje że były to tańsze oferty a nie te droższe. A czym różni się ta oferta od tej za 79.99?

0
  Szukaj w 5mln produktów