Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Woltomierz, amperomierz, miernik pojemności baterii. Z czujnikiem Halla

kkknc 04 Kwi 2018 20:10 5280 5
  • Dziś chcę przedstawić kolejny wynalazek z Chin. który może mieć sporo zastosowań. Nadaje się do kontrolowania podanych w tytule parametrów. Można go użyć we wszelkiego rodzaju urządzeniach i pojazdach napędzanych elektrycznie, takich jak rowery, skutery, samochody czy też do kontroli wszelkiego rodzaju baterii, układów ładowania czy też paneli słonecznych.

Parametry:
    Pomiar napięcia 0-120V
    Pomiar prądu 0-100A
    Pomiar czasu pracy
    Pomiar pojemności w mAh
    Pomiar energii w Wh i kW
    Wymiary to 92mm*58mm*32mm

Napięcie, od którego zaczyna pracować to około 10V, normalną pracę od 11V, więc takie napięcie do pracy trzeba zapewnić. Sporym atutem urządzenia jest pomiar prądu metoda bezinwazyjny przez dość dokładny moduł pomiarowy oparty na czujniku Halla. Więc nie ma strat na mostku pomiarowym, jak również nie ma potrzeby przecinania przewodu i jego zakuwania w złącza. Sam moduł jest zamknięty więc trzeba przewód przez niego przeciągnąć, niestety. Dodatkowo posiada trymery do regulacji. Co prawda są zalane a moduł skalibrowany dobrze. Ale możliwość jest.
    Producent produkuje swoje urządzenia w różnych wariantach głównie prądowych i dwóch napięciowych. I w zależności od potrzeb można wybrać wersję z modułem pomiarowym nawet do 300A. Wersję do 20A mają wewnętrzny moduł pomiarowy oczywiście oparty na module Halla.
    Napięcie pracy można zmienić po otwarciu pokrywki i przelutowaniu cynowej zworki. Są dostępne dwie wartości. 12-120V i 7-32V.
    W menu testera jest możliwość kalibracji punktu 0 amperomierza w razie nieprawidłowego działania, włączenia podświetlenia wyświetlacza.
    I wyzerowanie wskazywanych wartości.
    Dodatkowo urządzenie posiada wbudowany moduł Bluetooth i dzięki dostępnemu oprogramowaniu umożliwia podgląd parametrów pracy zarówno na komputerze, jak i na smartfonie z Androidem.
    Jak widać - dane wyświetlane na telefonie mają większą precyzję pomiarową w stosunku do prezentowanych na wyświetlaczu urządzenia. Są również prezentowane wszystkie dane bez potrzeby przełączania ekranu.

Woltomierz, amperomierz, miernik pojemności baterii. Z czujnikiem HallaWoltomierz, amperomierz, miernik pojemności baterii. Z czujnikiem HallaWoltomierz, amperomierz, miernik pojemności baterii. Z czujnikiem HallaWoltomierz, amperomierz, miernik pojemności baterii. Z czujnikiem HallaWoltomierz, amperomierz, miernik pojemności baterii. Z czujnikiem Halla
    Woltomierz, amperomierz, miernik pojemności baterii. Z czujnikiem Halla
    Kupione tu.
    DC 120 V 100A Bluetooth odbiornik Cyfrowy amperomierz woltomierz miernik mocy Pojemność tester baterii Zegar oprogramowanie APP dc 12 v 24 v samochód
    http://s.aliexpress.com/EjqAVVrQ?fromSns=Kopiuj do schowka

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    kkknc
    Poziom 42  
    Głupota jest wieczna a mądrość chwilowa
    kkknc napisał 10607 postów o ocenie 1587, pomógł 735 razy. Jest z nami od 2009 roku.
  • Fabryka Prądu
  • Fabryka Prądu
    kkknc
    Poziom 42  
    Planowałem na początku wstawić do kampera by wiedzieć ile zużyłem prądu. Ale sprzedałem wiec pracowało to miesiąc i się dobrze sprawowało, więc kolejny pomysł to rower elektryczny. Mam już koło z silnikiem, manetka przyszła wczoraj. Jeszcze kontroler i akumulatory. I będzie.
    Zresztą parę osób ma podobne, tyle że bez BT i w rowerach to zastosowało. Są filmy na YouTube.
    slavo666
    Poziom 17  
    Jaka jest częstotliwość odświeżania wskazań na telefonie z tego miernika?
    kkknc
    Poziom 42  
    Ciężko to zmierzyć. ;) Ale wskazania pokazują się w zasadzie na bieżąco. Nie zauważyłem jakichś opóźnień czy zwłoki.
    masio24
    Poziom 11  
    kkknc napisał:
    Planowałem na początku wstawić do kampera by wiedzieć ile zużyłem prądu. Ale sprzedałem wiec pracowało to miesiąc i się dobrze sprawowało, więc kolejny pomysł to rower elektryczny. Mam już koło z silnikiem, manetka przyszła wczoraj. Jeszcze kontroler i akumulatory. I będzie.
    Zresztą parę osób ma podobne, tyle że bez BT i w rowerach to zastosowało. Są filmy na YouTube.

Projekt komputerka do roweru elektrycznego

https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1518