Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja Orange przez dodatkowy modem - brak obrazu

Przemas11 04 Kwi 2018 21:44 570 12
  • #1 04 Kwi 2018 21:44
    Przemas11
    Poziom 6  

Prośba o pomoc w rozwiązaniu problemu - mam usługę Orange TV dla 2 dekoderów na światłowodzie. Modem otrzymany z Orange to FunBox 3.0, dekodery TV Samsung ICU 100 oraz Sagemcom UHD 88. Modem Fun.Box jest na piętrze budynku i w jego pobliżu jest dekoder TV Samsung i wszystko bez problemu działa przez połączenie WiFi (po kablu obydwa dekodery też działają prawidłowo). Drugi dekoder Sagemcom jest na parterze budynku. Niestety z piętra budynku na parter mam pociągniętą tylko jeden kabel sieciowy (pociągnięcie drugiego będzie dosyć trudne) i do tego kabla podłączyłem posiadany modem TP-link TD-W8950N, w którym wyłączyłem serwer DHCP i ustawiłem inny adres IP niż Fun.Box (Fun.Box ma IP 192.168.1.1, TP-link 192.168.1.100).
    TP-link na parterze budynku daje dodatkową sieć WiFi (betonowy strop między parterem i piętrem budynku bardzo skutecznie blokuje WiFi z Fun,Boxa). Do TP-linka chciałem podpiąć kablem dekoder Sagemcom - niestety po podłączeniu jest tylko dźwięk, nie ma obrazu. Jak podłączyłem w tym miejscu Samsunga efekt jest dokładnie taki sam, jest tylko dźwięk. Nadmieniam, że podłączony kablem do TP-linka komputer działa bez zarzutu.
    Na Fun.Boxie parametry internetu (testowane po kablu): PING 6 ms, download 95,32 Mb/s, upload 11,23 Mb/s
    To samo na TP-linku: PING 8 ms, download 93,50 Mb/s, upload 11,43 Mb/s

Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu - czy w TP-linku poza wyłączeniem serwera DHCP i zmianie adresu IP jeszcze coś dodatkowo trzeba zmienić, żeby telewizja działała poprawnie?

Z góry dziękuję za pomoc.

0 12
  • #2 04 Kwi 2018 22:06
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

Powinno już teraz wszystko działać. Spróbuj może zrestartować wszystko, bo ustawione jest prawidłowo.

0
  • #3 05 Kwi 2018 17:52
    Przemas11
    Poziom 6  

Niestety, nawet po wyłączeniu na kilka minut z zasilania FunBoxa oraz po resecie TP-linka, przywróceniu jego ustawień fabrycznych i ponownym skonfigurowaniu (zmiana IP oraz wyłączenie serwera DHCP) efekt jest taki sam jak wcześniej - dżwięk po podłączeniu dekodera kablem do TP-linka jest, a obrazu brak.
    Dzwoniłem na infolinię Orange - konsultant potwierdził, że w zasadzie rozwiązanie, które zastosowałem powinno zadziałać i zasugerował awarię TP-linka. Spróbuję to samo zrobić na innym modemie, tylko muszę go najpierw zdobyć.

Rozumiem, że ustawienie na TP-linku innej sieci WiFi niż na FunBoxie nie powinno mieć żadnego wpływu na niepoprawne działanie dekodera podłączonego kablem ?

0
  • #4 05 Kwi 2018 18:07
    makosuu

Wi-Fi nie ma nic do rzeczy.

0
  • #5 05 Kwi 2018 18:09
    internick
    Poziom 33  

A przewód HDMI podmieniałeś przy TV na parterze, np. na ten z piętra?

Jeżeli tak to przedłuż przewód typu Ethernet ten z góry i zobacz czy wtedy zadziała.

A jeżeli nie masz kostki i innego przewodu to znieś z góry telewizor żeby wykluczyć usterkę tego na dole.

0
  • #6 05 Kwi 2018 22:00
    LucekB

Jak rozumiem jak odłączysz TP-Linka i podłączysz Dekoder UHD 88 działa i jest obraz?
    Telewizja nie będzie działać przez router (testowałem kilka razy) ale ale
    Kup switch TL-SF1005D i do niego podłącz Dekoder i dodatkowy AP Wi_fi ( TD-W8950N)

0
  • #7 05 Kwi 2018 22:25
    waluszek
    Poziom 19  

Nie zadziała ci telewizja przez drugi router z prostego powodu, nie obsługuje vlan, telewizja w orange jest puszczana vlanen a router na dole tego nie obsługuje.
    Jest jedna opcja na zrobienie tego, rozszyj kabel sieciowy utp na 2 x 100 mega, wykorzystaj po 4 żyły i zaciśnij 2 wtyczki po obu stronach.
    jedną częścią puścisz telewizję a drugą internet, skoro nie masz możliwości dodania nowego kabla.

0
  • #8 05 Kwi 2018 22:47
    Przemas11
    Poziom 6  

internick napisał:
    A przewód HDMI podmieniałeś przy TV na parterze, np. na ten z piętra?

Jeżeli tak to przedłuż przewód typu Ethernet ten z góry i zobacz czy wtedy zadziała.

A jeżeli nie masz kostki i innego przewodu to znieś z góry telewizor żeby wykluczyć usterkę tego na dole.

Wszystko już testowałem tak jak piszesz i pozamieniałem wszystkie możliwe kable - efekt jest dokładnie taki sam, przy połączeniu przez Fun.Boxa wszystko działa poprawnie I przez WiFi i przez kabel. przy połączeniu przez TP-linka niestety nie.

Dodano po 4 [minuty]:

LucekB napisał:
    Jak rozumiem jak odłączysz TP-Linka i podłączysz Dekoder UHD 88 działa i jest obraz?
    Telewizja nie będzie działać przez router (testowałem kilka razy) ale ale
    Kup switch TL-SF1005D i do niego podłącz Dekoder i dodatkowy AP Wi_fi ( TD-W8950N)

Dokładnie tak jak piszesz, po odłączeniu TP-linka wszystko działa poprawnie. Przemyślę rozwiązanie z tym switchem, czy bardziej mi się kalkuluje ten zakup, czy pociągnięcie dodatkowego kabla z piętra na parter. Czy gdybym docelowo podłączył tego switcha z Fun.Boxem na 4 żyłach z kabla ethernet (dwa chciałbym wykorzystać na telefon) to będzie działał poprawnie ?

Dzięki

Dodano po 5 [minuty]:

waluszek napisał:
    Nie zadziała ci telewizja przez drugi router z prostego powodu, nie obsługuje vlan, telewizja w orange jest puszczana vlanen a router na dole tego nie obsługuje.
    Jest jedna opcja na zrobienie tego, rozszyj kabel sieciowy utp na 2 x 100 mega, wykorzystaj po 4 żyły i zaciśnij 2 wtyczki po obu stronach.
    jedną częścią puścisz telewizję a drugą internet, skoro nie masz możliwości dodania nowego kabla.

Właśnie z tym kablem sieciowym i tak miałem docelowo zrobić połączenie na 4 żyłach, bo dwie potrzebuję na telefon.

Dziękuję za diagnozę z tym vlan - czy przy zastosowaniu jakiegoś innego routera widzisz szansę, żeby to zadziałało ?

0
  • #9 05 Kwi 2018 22:58
    makosuu

Zapomniałem o VLAN. TD-W8950N ma funkcję VLAN, możesz spróbować ustawić.

0
  • #10 06 Kwi 2018 10:33
    waluszek
    Poziom 19  

Niestety nie pamiętam na którym Vlan działa telewizja orange, musiałby się wypowiedzieć ktoś kto zna temat bardziej od podszewki a na Elektrodzie jest sporo techników Orange.
    Jeżeli switch obsługuje Vlan to niema problemu, jeżeli nie to zostaje rozszycie kabla, tez działa i nie powinno być żądnych problemów.

0
  • #12 06 Kwi 2018 17:28
    waluszek
    Poziom 19  

O właśnie o to mi chodziło, gdzieś to widziałem tylko nie mogłem przypomnieć sobie gdzie. :)

0
  • #13 08 Kwi 2018 16:50
    Przemas11
    Poziom 6  

Dziękuję wszystkim za informacje, popracuję jeszcze nad tym Vlan'em, ale widzę, że nie jest to oczywiste rozwiązanie i chyba jednak powalczę z przeciągnięciem drugiej skrętki .

0
  Szukaj w 5mln produktów