Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Suzuki DRZ 400 - Stator - Pomiar wartości rezystancji uzwojeń alternatora

Hameti 04 Apr 2018 22:29 2322 5
    Hameti
    Level 6  
    Witam. Na wstępie chciałem zaznaczyć że nie jestem pewien czy dobrze wybrałem dział, jeśli nie - to proszę o przeniesienie.
    Mam problem ze statorem do DRZ 400, mój stary stator ma opór między każdą z cewek w granicach ~1.2 ohm, oraz pomiędzy którąkolwiek z cewek i masą 1.5 ohm, co nie zgadzało się z wartościami z książki serwisowej, kupiłem więc używany (podobno na 100% sprawny) stator, który przed chwilą sprawdziłem miernikiem i wyszło pomiędzy cewkami ~1.3 ohm, a między cewkami i korpusem statora ~3.3 ohm, w internecie czytałem że jak opór pomiędzy cewką a masą jest powyżej 1-2 ohm to znaczy, że jest ok, ale serwisówka mówi co innego.
    1)Czy mogę mierzyć opór pomiędzy cewkami, a korpusem statora który jest przykręcany do silnika jako opór pomiędzy cewką a masą? To prawidłowy pomiar?
    2)Czy stator z wartościami (1.3 ohm cewka-cewka oraz 3.3 ohm cewka-korpus) jest niesprawny?
    Poniżej zdjęcia:
    Z góry dziękuję
    Suzuki DRZ 400 - Stator - Pomiar wartości rezystancji uzwojeń alternatoraSuzuki DRZ 400 - Stator - Pomiar wartości rezystancji uzwojeń alternatora
  • Helpful post
    stasiekb100
    Level 26  
    Środek gwiazdy jest może zgrzany do statora? Znaleźć środek gwiazdy, rozłączyć jak się da, pomierzyć fazy oddzielnie.
    Hameti
    Level 6  
    środek gwiazdy jest pod izolacją, żeby to rozłączyć musiałbym zdjąć izolacje, oraz (prawdpodobnie) odwinąć 2 cewki. Nie chcę się w to bawić, bo być może stator zwrócę, chciałbym się upewnić że robię pomiar prawidłowo i że jest niesprawny. Dzięki za odpowiedź.
    Hameti
    Level 6  
    Stator uszkodzony, czyli dowiedziałem się tego co chciałem się dowiedzieć, dzięki za odpowiedzi, zamykam.