Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Magnum E tech - Kontrolka na wyświetlaczu?

bertuus82 04 Kwi 2018 22:43 390 2
  • #1 04 Kwi 2018 22:43
    bertuus82
    Poziom 2  

Witam. W moim E techu zaczęła świecić się kontrolka sinusoida. Gaśnie jedynie po zaciągnięcia intardera.Czy ktoś mógłby mi napisać co ona oznacza czy to coś poważnego? dodam źe kod migowy to 3 długie i 2 krótkie mignięcia. Mam jeszcze ostatnio problem z odpalaniem. Jak kontrolka kluczyk nie zaśnie to nie mogę odpalić. Czy to coś związane z Immo ? Z góry dziękuję za odpowiedź .

0 2
  • #2 05 Kwi 2018 22:21
    arti1987
    Poziom 17  

Ta kontrolka oznacza problem ze sterownikiem VECU . Może oznaczać usterkę jakiegoś czujnika

0
  • #3 10 Kwi 2018 08:47
    bertuus82
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź. W końcu przyjechał do mnie znajomy i podłączył TEXĘ. Wyświetliło błąd 3201 hamulec na ukł. wydechowym, czyli prawdopodobnie klapka sie przymknęła. Błędu nie da się skasować. Hamulec wogóle jest nie podłączony. Wyświetliło również błąd sterowanie komputerem silnika 3T, bład skaskowany nie pojawia się a kontrolka sinusoida dalej się świeci? Co do kontrolki kluczyka ostatnio raz na jakiś czas zaświeca się dopiero po odpalaniu auta. Zgaszę auto i później jest wszystko ok. Czy da się jakoś sprawdzić IMMO w Magnumce? Gdzieś tam wyczytałem że to może być małe napięcie i immo wtedy wariuje np słaby akumulator? nie wiem czy to prawda?

0