Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - funkcja, która będzie działała jak filtr z utworzonej listy rozwijanej

04 Kwi 2018 23:28 684 2
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam arkusz danych (zapiany na google drive ) składający się z kilku tysięcy wierszy produktów.
    w jednej z kolumn zaimplementowałem podkategorie, do których pasuje dany produkt. może być jedna lub 9 w zależności od produktu. Wpisane zostały w jedną komórkę oddzielone przecinkiem (zmiana na inny znak nie jest problemem).

Chciałbym udostępnić plik moim klientom aby mogli swobodnie filtrować sobie dane w jednej z 9 kategorii.
    Zatem w moim zamyśle idealnie by było aby klient w komórce (wierszu) powyżej danych z listy rozwijanej mógł wybrać żądaną podkategorię. Natomiast po jej wyborze dane powinny wyfiltrować tylko produkty "zawierające" tą podkategorię.
  • Poziom 35  
    orle82 napisał:
    w jednej z kolumn zaimplementowałem podkategorie, do których pasuje dany produkt. może być jedna lub 9 w zależności od produktu. Wpisane zostały w jedną komórkę oddzielone przecinkiem (zmiana na inny znak nie jest problemem)

Czyżby był problem w tym arkuszu z wydzieleniem 9 kolumn dla poszczególnych podkategorii :?: :cunning:

Jeśli nie to wystarczy zaznaczyć w każdej kolumnie czy produkt należy do poszczególnej podkategorii (Tak, Nie) - i z filtrowaniem nie ma żadnego problemu :idea:
  • Poziom 2  
    Raczej nie o to chodzi. To narzędzie nie ma być dla mnie tylko dla moich klientów. Musi być proste w obsłudze dla kogoś kto średnio porusza się po exel-u.
    Dlatego szukam automatu, który odfiltrowuje automatycznie po wyborze z listy rozwijanej - np. znajdzie w kolumnie wszystkie komórki, które zawierają "1" i tylko te komórki wyświetli
    Przychodzi mi tylko rozwiązanie na około.
    2 arkusze w tym 1 ukryty lub chroniony - i funkcja if w każdej komórce (ale to dużo pisania dla 27000 komórek :/)