Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy drukarki - atramentowe mają CHIP zliczający wydruki?

05 Apr 2018 10:31 741 4
 • Level 3  
  Chciał bym zakupić tanią drukarkę atramentową z tanimi kadridżami które mógł bym we własnym zakresie napełniać.

  Kiedyś posiadałem HP 7260 Photosmart i byłem bardzo zadowolony. Niestety, drukarka jest z 2003 roku i nie wiem czy wymaga wymiany chipa.
  (nie mylić z D7260 bo to co innego)

  Now kadridźe to nie majątek, gdyby okazało się że drukarka nie ma chipa i można dolewać tuszu ile się chce. Potrzebuję drukować około 120 stron A4 miesięcznie.

  Budżet całkowity to 150-200zł
  Używane drukarki są w cenach od 10 do powiedzmy 50zł (wspomniany HP 7260). Nowych w sklepach też jest dużo ale słyszałem że są problemy z regeneracją kadridży. Wcześniej zastanawiałem się nad jakimś Canonem Pixma w cenie 120-160zł lecz ludzie odradzają.

  Jak sprawdzić czy drukarka atramentowa wymaga tego chipa?
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Printers specialist
  tesla2000 wrote:
  Jak sprawdzić czy drukarka atramentowa wymaga tego chipa?

  Jeśli masz na myśli, że się blokują po jakimś przebiegu to tak jest w przypadku najtańszych drukarek Canon. Nawet serwis autoryzowany nie kasuje tego. Jest jeszcze coś takiego jak zbiornik na zużyty tusz. W Epsonach, Canonach i Brotherach wymaga resetu po jakimś przebiegu oraz co jakiś czas wymiany pochłaniacza atramentu. Najłatwiej będzie regenerować kartridże w drukarkach HP. Jednak o ile wiem nie jest znany sposób ich resetu aby pokazywały pełny stan i podobno (nie bawię się w to) wytrzymują mniej regeneracji.
 • Level 3  
  Znalazłem używaną HP 7260 w rewelacyjnym stanie za 50zł. Terez mam jedynie problem z doborem odpowiednich kadridży i odpowiedniego atramentu w butelkach. Poradzi ktoś coś?
 • Level 43  
  tesla2000 wrote:
  Znalazłem używaną HP 7260 w rewelacyjnym stanie za 50zł. Terez mam jedynie problem z doborem odpowiednich kadridży...

  Stan rewelacyjny ale kadridży brak. Ciekawe jak sprawdziłeś bez kadridży to rewelacyjne drukowanie? Po wyglądzie drukarki?
 • Level 3  
  Babka w biurze miała 7 takich samych drukarek z czego trzy w kartonach wystawione na sprzedaż. Wyglądają jak nowe. Kadridże zużyła w drukarkach które używa i te moją sprawdzałem z jej kadridżami. Ładnie drukuje fotki i resztę. Problem tylko w tym że babka nie napełnia kadridży i kupuje oryginały. Jeden zestaw ponad 200zł (mono + kolor + kolor do fotek). Kadridże używa do końca i wyrzuca więc nie miała co mi dać.