Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WAS32783SN - nie działa przedni panel

kancik70 05 Kwi 2018 11:49 753 6
  • #1 05 Kwi 2018 11:49
    kancik70
    Poziom 10  

Witam, mam problem z pralką jak w temacie mianowicie pralka się uruchamia, wszystko wydaje się być ok, czujniki działają, zamek reaguje, oświetlenie tez działa, zmieniają się programy, nie ma żadnych błędów natomiast nie działają przyciski dotykowe (blokada rodzicielska wyłączona), miga tylko dioda start i nic więcej nie można zrobić. Płyta programatora wymyta alkoholem i zero rezultatu, poprawione luty także nic nie wniosły. Wymieniony układ przetwornicy TNY.
    Zakupiłem inny programator używany ale sprawny, ale wyświetla się błąd konfliktu oprogramowania, w którym również jest brak reakcji na przyciski.
    Przelutowalem Eprom między płytami mając nadzieję, że nowa płyta zaskoczy, lecz wniosło to tylko ustawienia i język z drugiej płyty.
    Jeżeli ktoś miał do czynienia z podobnym przypadkiem proszę o pomoc.

0 6
  • SterControl
  • #2 05 Kwi 2018 23:36
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

kancik70 napisał:
    wszystko wydaje się być ok, czujniki działają,

Na pewno? Grzałka, czujnik ntc na upływnośc również?

0
  • SterControl
  • #3 08 Kwi 2018 11:45
    kancik70
    Poziom 10  

Sprawdzę jeszcze ta grzałkę i czujnik tyle ze sprawa jest o tyle dziwna ze po odpięciu całego dołu pralki od programatora łącznie z falownikiem silnika tez na nic nie reaguje ale zgodnie z sugestią jutro sprawdzę.
    Może jeszcze opowiem genezę problemu. Pralkę zakupiłem za parę groszy z powyższą usterką na płycie programatora były ślady po detergencie czyli zalaniu i ingerencji w postaci poprawy połączen poprzez poprawę lutów z tąd moje podejrzenie i zakup innej płyty

0
  • #4 09 Kwi 2018 20:32
    kancik70
    Poziom 10  

Niestety wspomniana grzałka i czujnik okazały się bez zarzutu i zero upływności. Układ przetwornicy TNY profilaktycznie wymieniony brak zmian. Przyciski nadal nie reagują, a w tygodniu przelutuję chyba jeszcze procesory miedzy płytami aby wykluczyć mikropęknięcia płyty programatora bo już mi się pomysły kończą...

0
  • #5 25 Kwi 2018 10:25
    rydzekcycek
    Poziom 16  

Witam.
    Odepnij kostkę silnika od programatora i włącz jeśli ruszy to silnik uwalony...

0
  • #6 26 Kwi 2018 06:30
    kancik70
    Poziom 10  

Już tak robiłem zero reakcji nawet sam programator z zasilaniem też brak reakcji.
    Przelutowany procesor na inna płytę to samo. Została opcja zgrania flash i zaprogramowania drugiego procesora aby wykluczyć wadę procesora tylko własnie czym go ugryźć. Pralka jak i jej komponenty wygladają na fabrycznie nowe wydaje mi się, że jest to zwrot konsumencki z wadą odkupiony z Norweskiego recyklingu, ale może wart zachodu.

0
  • #7 29 Maj 2018 11:11
    agdserwismobilny
    Poziom 2  

Kolego proponuję sprawdzić wiązkę od silnika. Ostatnio miałem to samo w pralce Siemens, była przerwa na jednym z przewodów w kostce silnika. Miernik do ręki i do dzieła.

0