Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch WAS32783SN - nie działa przedni panel

kancik70 05 Apr 2018 11:49 2568 6
SterControl
 • #1
  kancik70
  Level 11  
  Witam, mam problem z pralką jak w temacie mianowicie pralka się uruchamia, wszystko wydaje się być ok, czujniki działają, zamek reaguje, oświetlenie tez działa, zmieniają się programy, nie ma żadnych błędów natomiast nie działają przyciski dotykowe (blokada rodzicielska wyłączona), miga tylko dioda start i nic więcej nie można zrobić. Płyta programatora wymyta alkoholem i zero rezultatu, poprawione luty także nic nie wniosły. Wymieniony układ przetwornicy TNY.
  Zakupiłem inny programator używany ale sprawny, ale wyświetla się błąd konfliktu oprogramowania, w którym również jest brak reakcji na przyciski.
  Przelutowalem Eprom między płytami mając nadzieję, że nowa płyta zaskoczy, lecz wniosło to tylko ustawienia i język z drugiej płyty.
  Jeżeli ktoś miał do czynienia z podobnym przypadkiem proszę o pomoc.
 • SterControl
 • #2
  machefi
  Home appliances specialist
  kancik70 wrote:
  wszystko wydaje się być ok, czujniki działają,

  Na pewno? Grzałka, czujnik ntc na upływnośc również?
 • SterControl
 • #3
  kancik70
  Level 11  
  Sprawdzę jeszcze ta grzałkę i czujnik tyle ze sprawa jest o tyle dziwna ze po odpięciu całego dołu pralki od programatora łącznie z falownikiem silnika tez na nic nie reaguje ale zgodnie z sugestią jutro sprawdzę.
  Może jeszcze opowiem genezę problemu. Pralkę zakupiłem za parę groszy z powyższą usterką na płycie programatora były ślady po detergencie czyli zalaniu i ingerencji w postaci poprawy połączen poprzez poprawę lutów z tąd moje podejrzenie i zakup innej płyty
 • #4
  kancik70
  Level 11  
  Niestety wspomniana grzałka i czujnik okazały się bez zarzutu i zero upływności. Układ przetwornicy TNY profilaktycznie wymieniony brak zmian. Przyciski nadal nie reagują, a w tygodniu przelutuję chyba jeszcze procesory miedzy płytami aby wykluczyć mikropęknięcia płyty programatora bo już mi się pomysły kończą...
 • #5
  rydzekcycek
  Level 16  
  Witam.
  Odepnij kostkę silnika od programatora i włącz jeśli ruszy to silnik uwalony...
 • #6
  kancik70
  Level 11  
  Już tak robiłem zero reakcji nawet sam programator z zasilaniem też brak reakcji.
  Przelutowany procesor na inna płytę to samo. Została opcja zgrania flash i zaprogramowania drugiego procesora aby wykluczyć wadę procesora tylko własnie czym go ugryźć. Pralka jak i jej komponenty wygladają na fabrycznie nowe wydaje mi się, że jest to zwrot konsumencki z wadą odkupiony z Norweskiego recyklingu, ale może wart zachodu.
 • #7
  agdserwismobilny
  Level 2  
  Kolego proponuję sprawdzić wiązkę od silnika. Ostatnio miałem to samo w pralce Siemens, była przerwa na jednym z przewodów w kostce silnika. Miernik do ręki i do dzieła.