Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komfort i ergonomia pracy Elektronarzędzia Bosch Professional do prac dekarskich

magic9 05 Apr 2018 12:50 2955 19
Bosch
  • Komfort i ergonomia pracy
    Elektronarzędzia Bosch Professional do prac dekarskich

W kameralnej części warszawskich Starych Włoch powstaje nowoczesny apartamentowiec. Za prace dekarskie w tej inwestycji odpowiedzialna jest ekipa Emila Dąbrowskiego z Grupy Dekarskiej Łomianki. Jego pracownicy używają kilku elektronarzędzi Bosch z linii Professional, które ze względu na swoją niewielką wagę, kompaktowe rozmiary i dużą wydajność są rekomendowane podczas pracy na dachach.

Pierwszym narzędziem jest akumulatorowa szlifierka kątowa Bosch GWS 18-125 V-LI Professional. Zasilana akumulatorem litowo-jonowym 18 V o pojemności aż 5 Ah zapewnia wyjątkowo długą pracę przy zachowaniu najwyższej wydajności.
    „Elektronarzędzia zasilane akumulatorami o dużej pojemności oferuje już większość renomowanych producentów. Ale ten model szlifierki Bosch wyróżnia niewielka waga i bardzo dobre wyważenie. Dzięki temu narzędzie pewnie leży w dłoni i można nim pracować dłuższy czas bez zmęczenia.” - mówi Emil Dąbrowski.
    Szlifierkę GWS 18-125 V-LI Professional wykorzystano do przygotowania obróbki komina na powstającym pokryciu dachu apartamentowca. Wykonano nią nacięcie po obrysie komina, w które wprowadzono odpowiednio wyprofilowaną blachę. Następnie miejsce łączenia obróbki z powierzchnią komina uszczelniono silikonem dekarskim.

Komfort i ergonomia pracy Elektronarzędzia Bosch Professional do prac dekarskich Komfort i ergonomia pracy Elektronarzędzia Bosch Professional do prac dekarskich

Podczas montażu arkuszy blachodachówki ekipa Emila Dąbrowskiego korzysta z akumulatorowej wiertarko-wkrętarki Bosch GSB 14,4-2-LI Professional. To bardzo lekka, ważąca z baterią zaledwie 1,7 kg oraz wyjątkowo kompaktowa (wysokość tylko 187 mm) wiertarko-wkrętarka udarowa. Dodatkowo ten model może być zasilany całą gamą akumulatorów litowo-jonowych Bosch o różnej pojemności: od 1,3 Ah do 4,0 Ah (w ramach swojej klasy napięcia). Pozwala to dobrać odpowiedni akumulator do charakteru pracy: niewielki i lekki akumulator o mniejszej pojemności do prac w niewygodnych pozycjach lub w miejscach trudno dostępnych lub mocniejszy akumulator o zdecydowanie większej pojemności do długotrwałej i powtarzalnej pracy.
    „To bardzo duża zaleta. Dekarz potrzebuje zazwyczaj lekkiej i dobrze wyważonej wkrętarki, którą można pracować w różnych pozycjach. A gdy liczy się przede wszystkim maksymalna wydajność i możliwie długi czas pracy, zawsze można zmienić akumulator na taki o pojemności 4 Ah.” - tłumaczy Dąbrowski. - „Praktycznym rozwiązaniem jest także zaczep do paska, pozwalający na bezpieczne zamocowanie narzędzia, gdy nie jest ono akurat potrzebne. Praca na dachu często wymaga wolnych rąk.”

Komfort i ergonomia pracy Elektronarzędzia Bosch Professional do prac dekarskich Komfort i ergonomia pracy Elektronarzędzia Bosch Professional do prac dekarskich

Wśród elektronarzędzi użytkowanych przez ekipę Grupy Dekarskiej Łomianki znajduje się także młot udarowo-obrotowy GBH 3-28 DFR Professional. Emil Dąbrowski wykonał nim podkucie, aby przygotować miejsce pod attykowy wpust dachowy.
    „Praca tym młotem jest bardzo komfortowa. Spodobała mi się możliwość ustawienia dłuta w dowolnej pozycji. Pracujemy na dachach, gdzie nie zawsze można przyjąć optymalną pozycję do pracy. Ta funkcja pozwala tak ustawić dłuto, aby można było pracować narzędziem w takiej pozycji, którą akurat możemy zająć.” - chwali Emil Dąbrowski.

Komfort i ergonomia pracy Elektronarzędzia Bosch Professional do prac dekarskich

Wprawdzie to narzędzie jest zasilane przewodowo, ale ekipa planuje wkrótce wymianę na model akumulatorowy – Bosch GBH 36 V-LI Plus Professional. To wyjątkowo mocny młot z 4-biegunowym silnikiem o wydłużonej żywotności. Zasila go akumulator 36 V o pojemności 4 Ah, którego czas ładowania wynosi zaledwie 35 minut.
    „Minęły czasy, gdy trzeba było wybrać pomiędzy wygodą pracy narzędziem akumulatorowym a wydajnością elektronarzędzi zasilanych tradycyjnie. Model, który chcemy kupić, to GBH 3-28 DFR Professional do pracy przy najwyższych obciążeniach .” - podsumowuje szef ekipy.
    Elektronarzędzia akumulatorowe Bosch Professional z powodzeniem sprawdzą się przy kolejnych ambitnych projektach realizowanych przez Grupę Dekarską Łomianki.

News sponsorowany

Cool? Ranking DIY
    About Author
    magic9
    Editor
    Has specialization in: redaktor treści elektroda
    magic9 wrote 716 posts with rating 321, helped 10 times. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.
  • Bosch
    a_noob
    Level 23  
    magic9 wrote:
    Podczas montażu arkuszy blachodachówki ekipa Emila Dąbrowskiego korzysta z akumulatorowej wiertarko-wkrętarki Bosch GSB 14,4-2-LI Professional. To bardzo lekka, ważąca z baterią zaledwie 1,7 kg oraz wyjątkowo kompaktowa (wysokość tylko 187 mm) wiertarko-wkrętarka udarowa.

Nie chcę być uszczypliwy, ale w artykule sponsorowanym dawać do przykręcania blach wiertarko-wkrętarkę udarową, która jest droższa, cięższa, większa i bardziej skomplikowana konstrukcyjnie od odpowiednika bez udaru (a ten tu jest absolutnie zbędny)... Dlaczego?
  • Bosch
    timo66
    Level 23  
    Bo gdyby kolega krecił takie blachy to by wiedział ze udar to zaleta, a mimo to Hitachi ma lepsza konstrukcje.
    KonradGatek
    Level 27  
    O boshe... Na forum powinno się promować bezpieczne wykonywanie prac, szczególnie na wysokości.
    Brak szelek, brak ochrony oczu i słuchu, brak rękawiczek... Tylko bosz jest.

Potem rozmowa z Januszem Bysnesmenem:
    Panie, a po co szelki? Przecież na elektrodzie facet z boszem robi bez. Sam widziałem, popacz pan. Więc pracownikowi też nie tsza.
    Szkoda pieniunchów, lepiej wsadzę je mojej Grażynce w szpileczki. Łoj będzie mieszała d... po wsi...
    timo66
    Level 23  
    a_noob wrote:
    Owszem udar przy wkrętach to zaleta, ale nie wzdłużny jak w tym sprzęcie, tylko obrotowy.

A co to jest?
    a_noob
    Level 23  
    timo66 wrote:
    a_noob wrote:
    Owszem udar przy wkrętach to zaleta, ale nie wzdłużny jak w tym sprzęcie, tylko obrotowy.

A co to jest?

W skrócie udar wzdłużny służy do wiercenia, a udar obrotowy do wkręcania.
    Przy wkręcaniu, udar wzdłużny, to tak jakbyś stukał w główkę śruby młotkiem podczas jednoczesnego jej wkręcania zaś udar obrotowy, to gdy na śrubę założysz klucz i stukasz w drugi koniec klucza od boku, powodując tym samym obrót i wkręcanie/wykręcanie. Bosch oznacza takie urządzenia w niebieskiej linii przedrostkiem GDR, dla mnie to jest optymalny sprzęt do takiej pracy, ale może się mylę i są inne powody?
    krisRaba
    Level 31  
    bolek wrote:
    Xiaomi lepsze.

Xiaomi robi narzędzia? Czy telefonem wbijać gwoździe? ;)
    bolek
    Level 35  
    Kto co woli. To taki mój trolowy sprzeciw, bo wstawiać takie artykuły pod tytułem NEWS to jakaś kompromitacja tego portalu.
    matii_speed
    Level 16  
    Tylko profesjonalni producenci nie psuja sobie marki narzędziami do marketu :BOSCH, MAKITA. Ceny serwisu jak pudełko zapałek, zużyć - wyrzucić. Maksymalny czas pracy to 1-2 lata intensywnej eksploatacji. nie jak dewalt Milwaukee

Dodano po 1 [minuty]:

BOSCH to tylko marka ni jak to się ma do jakości... niestety...
    krisRaba
    Level 31  
    Chyba zbytnie uogólnienie z tym marketem. W casto czy leroyu kupisz też zapewne AEG czy inne. A ten sprzęt dzielnie służy od lat pod okiem mojego dobrego kolegi. Co do Makity akurat też nie mam zastrzeżeń, choć od nich używałem tylko opalarki i wkrętarki.
    No chyba że miałeś na myśli market typu Biedronka.. to tam pewnie nie ;)
    matii_speed
    Level 16  
    Dużo zależy od eksploatacji, ale jak sprzęt można kupić razem z płatkami śniadaniowymi to chyba coś nie tak..
    krisRaba
    Level 31  
    Czyli jednak miałeś na myśli Biedronkę ;)
    Wspomniane sprzęty nie mają lekko, zastosowanie w firmie przy montażu :) Sprawdzają się..
    Brivido

Level 33  
    Quote:
    ale ekipa planuje wkrótce wymianę na model akumulatorowy – Bosch GBH 36 V-LI Plus Professional. (...) Model, który chcemy kupić, to GBH 3-28 DFR Professional do pracy przy najwyższych obciążeniach .” - podsumowuje szef ekipy.
    jacekRCA
    Level 25  
    Ja akurat się cieszę z dostępności profesjonalnych narzędzi w marketach, AEG niestety nie wszędzie można znaleźć ale jak pilnie potrzebowałem wkrętarki to lm udało mi się kupić.
    timo66
    Level 23  
    @jacekRCA jesteś tego świadom że AEG przestało istnieć po '96 ??