Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Peugeot 307 II 1.6 HDI 109KM - Peugeot 307 II 1.6 HDI - Kopci i dużo pali

mati051 05 Apr 2018 15:19 4923 8
    mati051
    Level 2  
    Witam. Posiadam Peugeota 307 II 1.6HDI z 2006r. Auto kupiłem nie dawno.

Mam w nim 2 problemy:
    - bardzo kopci na czarno
    - pali 1/10
    Byłem u mechanika zapłaciłem prawie 2000zł a roziwązał tylko problem z uszkodzoną turbiną. Turbine zregenerował, wymienił olej i filtry, oddał do sklejenia przepustnice i wymienił przepływomierz. A auto jak kopciło tak kopci.
    Przejechałem 70km (trasa) i spalił aż 7l. Kopci tak bardzo, że kierowcy za mną zwalniali żeby nie jechać w dymie...
    mati051
    Level 2  
    Uszkodzony wirnik?
    Komputer nie pokazuje błędów. Byłem dziś ponownie w warsztacie. Powiedziano mi że dymić przestanie (coś tam musi się dopalić) i faktycznie, dymi coraz mniej. Ale kwestia spalania pozostaje nie rozwiązana.

Dodano po 2 [minuty]:

ASO mam, jest tam masakrycznie drogo. Nie chcą wymieniać na używane części, tylko kupić od nich nowe...
    mati051
    Level 2  
    Niestety tydzień będę musiał się męczyć. Nie mam możliwości sprawdzenia, a mechanik mówi że wszystko jest ok. Jak powiedziałem że nie podoba mi się spalanie to przyszedł drugi, zajrzał pod maskę i powiedział że będzie dużo palił "bo ma dużą bude". Nie wiem co to oznacza, no ale 10/100 to przesada
    złowrogi_boncur
    Level 27  
    Jeśli był problem z odpaleniem wcześniej to kopci bo ropą wydech zarzygany jest dopali się to przestanie, możliwe że olejem, auto było po chipowane?
    bodek60
    Level 13  
    mati051 wrote:
    Niestety tydzień będę musiał się męczyć. Nie mam możliwości sprawdzenia, a mechanik mówi że wszystko jest ok. Jak powiedziałem że nie podoba mi się spalanie to przyszedł drugi, zajrzał pod maskę i powiedział że będzie dużo palił "bo ma dużą bude". Nie wiem co to oznacza, no ale 10/100 to przesada

Mam P407 z takim samym silnikiem(waży trochę więcej niż 307) i spalanie w trasie to ok. 5-6 l/100km, w zależności od stylu jazdy, po mieście to ok. 7-7.5l.
    Może zmień mechanika na kogoś kto się zna na tych silnikach.
    andrzej20001
    Level 43  
    Auto kupiłeś uszkodzone? Historia usterki z turbiną ??
    mati051
    Level 2  
    Na hamowni okazało się że komputer w aucie jest totalnie poprzestawiany. Jest wgrany nowy program i auto śmiga bez zarzutów, nie kopci i pali 3-4l/100 w trasie i 6-7 w mieście. Dzięki wszystkim pozdrawiam!