Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka piekarnik czy zawsze zresetuje sie zegar po braku prądu?

michlo 05 Kwi 2018 16:40 231 1
  • #1 05 Kwi 2018 16:40
    michlo
    Poziom 1  

Witam. Mam pytanko i chciałbym dojść do tego w jaki sposób zostały wyłączone samoczynnie 2 komputery w mieszkaniu. A więc komputer tak jak zawsze zostawiam włączony na noc. Dziś jednak wstałem rano o 6:00 i patrze wyłączony. Ok.....pewnie brak prądu. Włączyłem go i w logach pisało,że awaria zasilania ( KERNEL-POWER EVENT LOG ) godzina 5:30. Więc myśle brak prądu o 5:30 , bo tak samo się laptop wyłączył.
    Korków napewno nie wybiło bo w momencie jak wstałem o 6:00 rano prąd był i nic nie trzeba było grzebać w bezpieczniku.
    Dla spokoju poszedłem do sąsiadki czy u niej też nie było prądu. Sprawdziła na zegarku na mikrofali i piekarniku czy timera jej nie zresetowało a ona ,że nie . I mówi ,no to pewnie był prąd.Troche się zdziwiłem.
    Ok to dzwonie to dostawcy energii Tauron, pytam się czy mogło nie być prądu o tej godzinie w tym miejscu i w tym czasie. A pani mówi ,że nie było zgłoszeń ani zaplanowych awarii. Następnie zadzwoniłem do spółdzielni mieszkaniowej i oni to samo ,że nie wygląda na to ,że miała być awaria. I teraz pytanie do was. Jak sądzicie czemu tak się mogło stać? ( Przypominam nic nie wybiło w mieszkaniu ani na korytarzu ).

Moje podejrzenie pada na to ,że to musiało chyba trwać chwile może 1 minute, skoro nigdzie nie było zgłoszeń ani nikt nic nie wie. Tylko z kolei czemu sąsiadce nie zresetowało timera w urządzeniach ?

No właśnie ja stawiam ,na brak w dostawie energii elektrycznej po prostu ( bo wszystko znowu działa ) ,ale czemu u sasiadki nie zresetowal sie timer na piekarniku czy tam kuchence? Bo na prawie 100% nie ma na bateryjce.

0 1
  • #2 09 Kwi 2018 20:14
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Jeśli zanik napięcia był chwilowy (do sekundy), to bez problemu wyłączy komputer, ale zegarki i inne urządzenia mogą mieć kondensator, który podtrzyma napięcie przy takim lub dłuższym zaniku.

0