Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podofo 7018b - Jak podłaczyc radio 7018b w miejscu fabrycznego radia Hyundai i30

Pavel7593 05 Apr 2018 17:52 26628 4
    Pavel7593
    Level 2  
    Witam, proszę o pomoc jak krok po kroku podłączyć radio 7018b w miejsce fabrycznego radia Hyundai i30 2010r. znalazłem w internecie schemat podłączenia fabrycznego radia oraz dołączam opis z aukcji nowego radia. Zależy mi też na podłaczeniu w taki sposób zeby działało sterowanie z kierownicy (radio ma tą funkcje). Oraz by fabryczne gniazdo usb w aucie bylo nadal czynne (ładowanie)

prosze o informacje jak i który kabel z czym połaczyc bede bardzo wdzieczny.

Radio Fabryczne: Podofo 7018b - Jak podłaczyc radio 7018b w miejscu fabrycznego radia Hyundai i30
    Nowe radio:
    Podofo 7018b - Jak podłaczyc radio 7018b w miejscu fabrycznego radia Hyundai i30

Podofo 7018b - Jak podłaczyc radio 7018b w miejscu fabrycznego radia Hyundai i30 Podofo 7018b - Jak podłaczyc radio 7018b w miejscu fabrycznego radia Hyundai i30

Opis z strony aukcji:
    ważna informacja przed instalacją:
    żółta linia (dla drutu pamięci) podłączony do akumulatora prąd stały pozytywne, urządzenie będzie miał funkcję pamięci.
    czerwona linia pick klucz do ACC linii, linia ta jest również pozytywny, przełącznik zasilania sterowania. czarny przewód podłączony do ujemnego bieguna zasilania.
    niebieska linia podłączony podnieść anteny lub przewód sterujący subwoofer REM, jeśli nie masz nie podłączony, tkaniny owinięte w górę z gumą.
    pozostałe osiem przewody (szary biały zielony fioletowy) są linii głośników, grupę kolorów odpowiadające parę głośników linie (pozytywne i negatywne).
    proszę zwrócić uwagę, aby sprawdzić, czy kabel głośnikowy oryginalnego samochodu w przypadku kontaktu żelaza (oryginalny głośnik samochodowy drut spawalniczy do metalu, lub głośnik tylko linia thow out, zwany kontaktu żelaza). kontakt żelaza spowoduje naszej dużej mocy maszyny bez dźwięku, należy przetestować go z multimetru przed instalacją, w przypadku kontaktu żelaza, należy odłączyć, a następnie zainstalować.
    Przypominamy:
    1. nie Można używać oryginalnego samochodu wtyczkę bezpośrednio podłączony do naszej nowej maszyny, nie pasują doprowadzi do maszyny spalone, część maszyny mogą być udostępniane skontaktuj się z obsługą klienta.
    pp74
    Level 26  
    Pavel7593 wrote:
    Zależy mi też na podłaczeniu w taki sposób zeby działało sterowanie z kierownicy (radio ma tą funkcje). Oraz by fabryczne gniazdo usb w aucie bylo nadal czynne (ładowanie)

To radio nie obsługuje ani sterowania w kierownicy ani też nie ma wyprowadzenie do gniazda USB w aucie
    Pavel7593
    Level 2  
    pp74 wrote:
    Pavel7593 wrote:
    Zależy mi też na podłaczeniu w taki sposób zeby działało sterowanie z kierownicy (radio ma tą funkcje). Oraz by fabryczne gniazdo usb w aucie bylo nadal czynne (ładowanie)

To radio nie obsługuje ani sterowania w kierownicy ani też nie ma wyprowadzenie do gniazda USB w aucie

A pomarańczowy kabel ? A o USB nie chodzi mi o wyprowadzenie z radia tylko zeby zostało napiecie w tym gnieździe w aucie czy jest to połączone?
    Proszę po prostu o informacje jak pospinać te kable żeby to radio działało :) ?
    W sensie
    Kabel żółty do tego np nr A4 , niebieski do tego nr itd nie chce zawalić czegoś przy montażu.

Dodano po 8 [minuty]:

ewentualnie można podpiąć to radio wiązką ISO?
  • Helpful post
    pp74
    Level 26  
    1. Wtyczka z wyjściami głośnikowymi pozostaje bez zmian (zostaje oryginalna z auta)
    2. Napięcie na USB pochodzi z radia oryginalnego więc je stracisz (chyba że wyprowadzisz je z portu nowego radia)
    3. Wtyk zasilający wg obrazkaPodofo 7018b - Jak podłaczyc radio 7018b w miejscu fabrycznego radia Hyundai i30
    4. Pomarańczowy owszem jest do sterowania ale nikt nie napisał że wejście jest kompatybilne z Twoim autem a ryzykowanie w ciemno może skończyć się źle.
    Pavel7593
    Level 2  
    Mam jeszcze pytanie, a gdybym podpiął to radio na oryginalnych kablach hyundaia? tam sa kostki takie jak ISO tylko zamieniony jest kabel zolty z czerwonym czyli moga byc problemy z pamiecia radia wtedy gdyby zamienil te 2 kable było by wszytko ok? nie spali radia albo instalacji czy cos przy podłączeniu tymi oryginalnymi kablami?