Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop do ogólnego użytku + gry do 2500zł.

Norbas78 05 Apr 2018 19:35 438 10
    Norbas78
    Level 12  
    Znajoma poprosiła mnie o doradzenie w zakupie laptopa.
    Problem w tym, że budżet to 2500zł a wymagania.... no właśnie.
    Zależy jej by na nim działała gra Pure Farming 2018. Reszta użytkowania to typowe oglądanie filmów, internet , biuro.
    Gdy spojrzałem na zalecane i minimalne wymagania doradziłem jej blaszaka który w tej kwocie byłby dużo wydajniejszy, jednak blaszak z braku miejsca odpada.
    Czy jest jakiś lapek w tej kwocie który ma dosyć mocne bebechy i podoła zadaniu?
    Proszę o doradzenie "najmniejszego zła" bo ciut nie jestem na czasie.
    Miło by było gdyby polecany sprzęt był dostępny w dużych i pewnych sklepach internetowych.
    Pozdrawiam.
    User removed account
    Level 1  
    Norbas78
    Level 12  
    Hmmm... powiem tak... kupującym jest osoba która pewnie obawiałaby się kupić używane i jeszcze na odległość. Nie umiała by nawet sprawdzić czy to co jej przyszło zgadza się z tym co miało być. Jutro dopytam.
    Gdyby to było coś w okolicach zachodniej strony w-wy to pewnie czuła by się z zakupem lepiej osobiście jeśli chodzi o używki.
    Rozpatrujmy więc dwie wersję "nówka sklepowa" oraz "używka" ale w rejonie by była możliwość odbioru osobistego.
    To nie moja kasa i nie chciałbym by potem był żal, że wpakowałem na jakąś minę albo oszusta
    User removed account
    Level 1  
    Norbas78
    Level 12  
    Dzięki, ogarniam oferty z olx i jutro przekażę zainteresowanej.
    A poleciłbyś coś z "nowych" gdyby się okazało że musi być nówka?
    Wiem, że to już nie będą mocne bebechy ale taki najlepszy z najsłabszych :-)
    krzysztof723
    Level 30  
    Norbas78 wrote:
    A poleciłbyś coś z "nowych" gdyby się okazało że musi być nówka?
    Wiem, że to już nie będą mocne bebechy ale taki najlepszy z najsłabszych :-)

W podanej przez Ciebie kwocie (2500,-zł) można kupić nowy laptop z przyzwoitymi podzespołami.
    Proponuję Acera Aspire 5 z matrycą matowa 15,8" Full HD wykonaną w technologii IPS - szerokie katy widzenia, bardzo dobre odwzorowanie kolorów, duży kontrast, głęboka czerń, wysoka luminancja - jasność.
    Matryce IPS znacznie przewyższają jakością matryce TN, które są stosowane w sprzęcie z niższej półki (ale czasem zdarzają się wyjątki).
    Ten laptop posiada dwa dyski: SSD i HDD .
    Na dysku SSD na wydzielonej partycji jest zainstalowany Windows 10 Home, co powoduje szybkie otwarcie systemu operacyjnego (około 10 sek.) oraz szybkie jego zamknięcie.
    Na dysku HDD można gromadzić filmy, zdjęcia, pisma itp.
    Dodatkowo Acer posiada podświetlaną klawiaturę (swobodna praca na laptopie w przyciemnionym pomieszczeniu - np. podczas pisania).

Acer Aspire 5 / cena 2649,-zł / procesor 2-rdzeniowy Intela i3-7130U (2,7 GHz) / matryca matowa LED 15,6" Full HD technologia wykonania IPS / RAM 8GB DDR4 (2133 MHz) / dwa dyski: SSD 120 GB + HDD 500 GB / Windows 10 Home PL (partycja recovery) / dedykowana grafika GT940MX - 2 GB GDDR5 / zintegrowana grafika Intel HD 620 / podświetlana klawiatura / aluminiowe wnętrze laptopa...
    https://www.x-kom.pl/p/388386-notebook-laptop...i3-7130u-8g-120500-win10-gt940mx-fhd-ips.html

lub ten sam Acer w cenie 2749,-zł, ale z dyskiem SSD o większej pojemności - 256 GB:

https://www.x-kom.pl/p/388388-notebook-laptop...i3-7130u-8g-256500-win10-gt940mx-fhd-ips.html

Jest jeszcze Acer w cenie 2515,79 zł z matrycą IPS, z dwom dyskami: SSD i HDD, z nie wiele słabszym procesorem, z dedykowaną kartą graficzną, z zainstalowanym Windows 10 Home, ale bez podświetlanej klawiatury:

Laptop Acer Aspire 5 (NX.GP5EP.012) / procesor 2-rdzeniowy Intela i3 7100U (2,4 GHz) / matryca matowa 15,6" Full HD technologia wykonania IPS / RAM 8 GB DDR4 / SSD 128 GB M.2 + 1TB HDD / Windows 10 Home PL / grafika GT940MX...
    https://www.morele.net/laptop-acer-aspire-5-n...28-gb-m-2-1tb-hdd-windows-10-home-pl-1260859/

Wydajność karty graficznej GT940MX w grach:
    https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-940MX.156013.0.html
    Norbas78
    Level 12  
    Serdeczne dzięki :-)
    FxJ
    Level 21  
    Quote:
    i3-6006U (koniec 2016 - 6gen)
    i3-7100U (początek 2017 - 7gen)
    i3-7130U (koniec 2017 - 7gen)
    i3-8130U (początek 2018 - 8gen)

Jeśli ma być to nowy laptop koniecznie kupuj z jak najnowszym procesorem + obowiązkowo ze slotem M.2 na dysk SSD.