Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NEPTUN 745 ekran caly niebieski

19 Sie 2005 13:16 1253 8
  • Poziom 10  
    NEPTUN 745 ekran caly niebieski

Czesc ostatnio wpadl mi w rece telewizorek taki jak w tytule powyzej Neptun 745, sa wakacje nie mam co robic wiec pomyslalem ze sie nim pobawie troszke. Wlaczylem go i cos zaczelo szumiec ale obrazu nie bylo, rozkrecilem go i jak sie okazalo to na TPN-e bylo przebicie do masy tylko smierdzialo wiec go wymienilem - myslalem ze bedzie juz chodzil niestety mylilem sie teraz wszystko dziala tylko obrazu nie ma tzn jest ale niebieski. Jak podepne antene to slychac ze odbiera stacje bo cos jest moge tez zmieniac kanaly i glosnosc nie reaguje na zmiane jasnosci ,kontrastu i kolorow tzn chyba sterowanie dziala bo za kazdym nacisnieciem przycisku klawiatury to dioda lekko miga wiec zaklasam ze to dziala . Sprawdzalem napiecie nasycenia, jaskrawosci i kontrastu sa w normie a jak je zwieksze czy z mniejsze to nic sie nie zmienia. Co zauwazylem i co moze byc pomocne to chyba bylo zwarcie miedzy dwoma modulami poniewaz w module UMW 2011-1 rezystor byl wymieniany i wlutowany od strony sciezek bo byl za duzy i dotykal 22 albo 23 ukladu TDA 3505 u mnie w tv (a na schemacie TDA 3506) ale to chyba to samo. Jak patrzylem po schemacie to na tym rezystorze jest 200V wiec pewnie scalak poszedl. Dolaczam rysunek ;)
    Wiec mam do was prosbe czy dobrze mysle i trzeba go wymienic czy moze to cos innego. Prosze o jakies sugestie i dzieki za pomoc. Z uwagi ze przez okres wakacji mam troszke ograniczony dostep do sieci bede sie staral sprawdzac wasze posty co kilka dni.
    ps
    jeszcze jedna uwaga jak sie bawilem tzn jak zamienilam kabelki RGB tak ze do tam gdzie Blule dalem Red to obraz byl caly czerwony albo zielony (jednolity nic nie bilo widac zadnych konturow cale tlo bylo jednego koloru)
    pozdrawiam Buzka
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 23  
    Sprawdź R481 18K i diody 1N4148 w torze B na płytce wzmacniaczy . Lub wyjmij moduł UMD 20.. ( z TDA3505) i włącz musi być około 100 V na katodach RGB jeśli nadal jest mniej w B to uszkodzenie na płytce wzmacniaczy, jeśli jest równe na wszystkich to na płytce z TDA3505.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam
    Sądzę, że mógł paść ten TDA, wymień go, nie jest drogi, przed wymianą, jak i po, dokonaj pomiarów wszystkich pinów (spisz).
  • Poziom 23  
    witam nie wqiem czy posiadasz oscyloskop ale sprawdz sand cast
  • Poziom 10  
    czesc
    sorki dlugo mnie nie bylo
    nie mam oscylodkopu :( niestety
    wymienilem tda3505 i jest troszke lepiej juz nie jest niebieski teraz jest ciemny lec przebijaja sie kolorowe konturki obrazu i co teraz ??
    wydaje mi sie ze moze padla jeszcze tda4565 co wy na to ??
    pozdro
  • Poziom 10  
    czesc
    to znowu ja
    to byl ten tda 4565 teraz juz cos widac
    tylko hmm chyba kineskop juz jest stary
    obraz jest rozmazany i jak podkrece kontrast albo kolory to smurzy na prawo i traki malo ostry . jak myslicie to kineskop a moze cos jeszcze
    pozdrawiam

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Niestety, wygląda mi to na kineskop, 'toć' to wiekowy TV :|
  • Poziom 19  
    a nie napisales czy probowałes regulowac ostrosc i ug2 po wymianie powielacza - po tym tez jest taki nieciekawy?
  • Poziom 10  
    czesc po wymienie powielacza probowlem regulowac ale niestety nic z tego wiec pewnie to kineskop ;( pozdro i trzymajcie sie