Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka do 1200 zł | Kolejny wątek, dylemat

daro_89 06 Apr 2018 09:15 2571 11
Bosch
    daro_89
    Level 6  
    Witam,

proszę was forumowicze o doradzenie w zakupie pierwszej pralki. Po przeczytaniu kilku tematów na tym forum oraz informacją w internecie byłem skłonny kupić pralkę Candy CS4 1172D3 z racji tego, że ma 5 letnią gwarancję producenta. Udałem się wczoraj do sklepu w celu sprawdzenia na żywo jak wygląda ta pralka, niestety tego konkretnego modelu nie było, ale był model z troche innymi parametrami, ale o tym samym wyglądzie. Rączka do otwiera faktycznie jest dość tandetnie wykonana i może szybko pęknąć ale koszt nowej na allegro to około 60 zł w razie co. Na stanie były jeszcze pralki z seri GVS, niestety z regulaminu candy wynika, że jedynie 2 modele są objęte 5 letnią gwarancją. Model GVS 138DC3-S ma solidniejszą rączke od drzwi pralki, ale cena jest już wyższa i parametry inne, wystarczyła by mi pralka do 7kg, a model GVS ma 8kg. Może dodatkowy kilogram wyjdzie mi na dobre i nie będzie większych rachunków za prąd i wodę ?

W sklepie zapytałem sprzedawcy co by polecił do kwoty 1200 zł no i zgłupiałem, on mi doradził by najlepiej kupić pralkę samsunga lub lg, polecił mi dokładnie taki model: Samsung WW70J5346MW. Sprzedawca twierdził, że akurat ten model ma mniejsze zużycie prądu i wody od np Candy. Twierdził również, że Candy potrafi szybko rdzewieć, a serwis gwarancyjny będzie starał się odrzucić wszystkie zgłaszane reklamacje zganiając winę na Klienta. Sprzedawca opowiadał bajeczke o tym jak to on kupił pralke i korzystał z dodatkowego ubezpieczenia. Oczywiście jednym uchem wpuszczałem to co mówił, a drugim wypuszczałem bo tak samo firma ubezpieczeniowa może starać się odrzucać reklamacje bo jest im to nie na ręke.

W związku z powyższym proszę o doradzenie jaką pralkę kupić w kwocie 1200 zł, brać którąś z candy i nie zwracać uwagi na kit jaki wciskają sprzedawcy, czy kupić coś innego ?
  • Bosch
    1 PAWEL
    Level 42  
    Polecam Bosch na pewno bardzo dobry wyrób, Bosch WAE2026EPL Serie 2 VarioPerfect.

Lub droższa Pralka BOSCH WAT 24340 PL 1200 obr/min ; 8 kg
    cichutka i oszczędna.
    daro_89
    Level 6  
    1 PAWEL wrote:
    Polecam Bosch na pewno bardzo dobry wyrób, Bosch WAE2026EPL Serie 2 VarioPerfect.

Lub droższa Pralka BOSCH WAT 24340 PL 1200 obr/min ; 8 kg
    cichutka i oszczędna.

Dobrze, a co przemawia za tą pralką ? czy jest mniej awaryjna od np. candy ? czy ma jakieś dodatkowe funkcje w które warto zainwestować ?
  • Bosch
    1 PAWEL
    Level 42  
    Jest dla mnie Bosch pralką niezawodna to moja druga pralka firmy Bosch na przestrzeni ponad 20 lat.
    Pralka jest prosta bez fajerwerków lepiej w salonie zobaczyć porównać funkcje i przydatność.
    r103
    Level 31  
    Autorze wątku chyba nie zadałeś sobie trudu postudiowania tego działu - wątków o pralkach.

Dzisiejsze pralki są takie bardziej jednorazowe - czyli pewnie podziałają te 2 lata /gwarancja/ a pewnie i trochę dłużej np 3 lata - a potem trzeba niestety zakładać że coś się w nich popsuje a naprawa będzie niemożliwa lub nieopłacalna.
    Tak że z góry nie przejmuj się "trwałością" - a pralkę wybierz w cenie która dla ciebie będzie akceptowalna do wyłożenia co te 3 lata / akurat tu chyba dobrze trafiłeś z tym 1200/ - i żeby ci się podobała - a co do przydatności to każda pralka pierze tak że jakiej byś nie wybrał to będzie prała.

"Dodatkowymi funkcjami" też się nie przejmuj bo będziesz używał w praktyce 1 program w 2 wersjach długości czy temperatury.

Widzę też że przejmujesz się "rachunkami za prąd i wodę" :sm9: no nie wiem - pralki zużywają tego mniej więcej tyle samo nie ma tak że jedna 5 litrów wody a druga 50 albo że jakaś do podgrzania tej samej ilości wody potrzebuje 4x mniej prądu niż pozostałe - cóż do prania trzeba zużyć trochę wody i prądu.
    ipman1
    Level 12  
    AMICA TAW7123LCW , Klasa A+++, Wymienie łożyska. Nawet producent się reklamuje " Zużyte łożyska? Nic trudnego! Pralka Amica TAW 7123 LCW posiada łatwy system wymiany łożysk. Dzięki temu rozwiązaniu w łatwy sposób naprawisz swoje urządzenie samodzielnie i nie będziesz musiał wzywać serwisanta." ;)
    Z tą jednorazowością bym nie przesadzał, ja miałem pralkę MPM jakaś i działała 7 lat zanim nie kupiłem większej tj. z 7kg bo tamta miała 5. I nadal MPM działa w garażu i pierze rzeczy robocze.
    r103
    Level 31  
    ipman1 wrote:

Z tą jednorazowością bym nie przesadzał, ja miałem pralkę MPM jakaś i działała 7 lat .

Czy aby na pewno rozumiesz pojęcie określenia "dzisiejsze" ???

/tak dla ułatwienia dodam że to nie idzie o takie które kilka lat temu miały 7 lat...

A łatwowymiennejłożyskowej Amice padnie tzw moduł sterujący cena 700 zł ...
    Z przystawką do modułu cena 400 złotych 8-)
    ipman1
    Level 12  
    Pardon, mój bład. Czyli i tak najlepiej kupić jakąś w promocji za 700 zł i jak padnie kupić nową ;]
    Kenworth 18
    Level 42  
    Witam.
    Każdy ma swoje racje i oczywiście jakość obecnie produkowanego AGD jest delikatnie mówiąc słaba, ale wymienne łożyska zawsze będą zaletą moim zdaniem.
    Moduł sterujący w wielu przypadkach udaje się przywrócić do życia jeśli nie własnymi siłami to przy pomocy znajomego elektronika lub pomocy szacownego forum.
    Niestety w przypadku zbiorników zgrzewanych już tak różowo nie jest bo producenci takowych nie przewidzieli wymiany krzyżaków w takich zespołach piorących i nie występują one jako część zamienna i jeśli zachodzi konieczność jego wymiany to jest lipa.
    Oczywiście są ludzie którzy zajmują regeneracją zbiorników zgrzewanych i chwała im za to ale nie do każdej marki są w stanie dopasować lub dorobić krzyżak.
    marwika
    Level 12  
    Podepnę się pod temat, jeżeli można.
    Czy może ktoś mi wytłumaczyć następującą rzecz.
    Jeżeli w pralce z nierozbieralnym zbiornikiem, z niewymiennymi łożyskami (przepraszam, nie znam się, jeżeli coś poplątam, wybaczcie). uszkodzone zostaną łożyska, powiedzmy na gwarancji, to serwis wymienia cały zbiornik łącznie z przyspawanymi łożyskami czy wymienia po prostu na inną pralkę, nową ?
    Może głupie powyższe pytanie, ale naprawdę nie jestem zupełnie temacie.
    wojtek440
    Level 12  
    Polecam candy, sam taką użytkuje od 5 lat i jest ok .