Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka do 1200 zł | Kolejny wątek, dylemat

06 Kwi 2018 09:15 1596 11
  • Poziom 3  
    Witam,

proszę was forumowicze o doradzenie w zakupie pierwszej pralki. Po przeczytaniu kilku tematów na tym forum oraz informacją w internecie byłem skłonny kupić pralkę Candy CS4 1172D3 z racji tego, że ma 5 letnią gwarancję producenta. Udałem się wczoraj do sklepu w celu sprawdzenia na żywo jak wygląda ta pralka, niestety tego konkretnego modelu nie było, ale był model z troche innymi parametrami, ale o tym samym wyglądzie. Rączka do otwiera faktycznie jest dość tandetnie wykonana i może szybko pęknąć ale koszt nowej na allegro to około 60 zł w razie co. Na stanie były jeszcze pralki z seri GVS, niestety z regulaminu candy wynika, że jedynie 2 modele są objęte 5 letnią gwarancją. Model GVS 138DC3-S ma solidniejszą rączke od drzwi pralki, ale cena jest już wyższa i parametry inne, wystarczyła by mi pralka do 7kg, a model GVS ma 8kg. Może dodatkowy kilogram wyjdzie mi na dobre i nie będzie większych rachunków za prąd i wodę ?

W sklepie zapytałem sprzedawcy co by polecił do kwoty 1200 zł no i zgłupiałem, on mi doradził by najlepiej kupić pralkę samsunga lub lg, polecił mi dokładnie taki model: Samsung WW70J5346MW. Sprzedawca twierdził, że akurat ten model ma mniejsze zużycie prądu i wody od np Candy. Twierdził również, że Candy potrafi szybko rdzewieć, a serwis gwarancyjny będzie starał się odrzucić wszystkie zgłaszane reklamacje zganiając winę na Klienta. Sprzedawca opowiadał bajeczke o tym jak to on kupił pralke i korzystał z dodatkowego ubezpieczenia. Oczywiście jednym uchem wpuszczałem to co mówił, a drugim wypuszczałem bo tak samo firma ubezpieczeniowa może starać się odrzucać reklamacje bo jest im to nie na ręke.

W związku z powyższym proszę o doradzenie jaką pralkę kupić w kwocie 1200 zł, brać którąś z candy i nie zwracać uwagi na kit jaki wciskają sprzedawcy, czy kupić coś innego ?
  • Poziom 41  
    Polecam Bosch na pewno bardzo dobry wyrób, Bosch WAE2026EPL Serie 2 VarioPerfect.

Lub droższa Pralka BOSCH WAT 24340 PL 1200 obr/min ; 8 kg
    cichutka i oszczędna.
  • Poziom 3  
    1 PAWEL napisał:
    Polecam Bosch na pewno bardzo dobry wyrób, Bosch WAE2026EPL Serie 2 VarioPerfect.

Lub droższa Pralka BOSCH WAT 24340 PL 1200 obr/min ; 8 kg
    cichutka i oszczędna.

Dobrze, a co przemawia za tą pralką ? czy jest mniej awaryjna od np. candy ? czy ma jakieś dodatkowe funkcje w które warto zainwestować ?
  • Poziom 41  
    Jest dla mnie Bosch pralką niezawodna to moja druga pralka firmy Bosch na przestrzeni ponad 20 lat.
    Pralka jest prosta bez fajerwerków lepiej w salonie zobaczyć porównać funkcje i przydatność.
  • Poziom 25  
    Autorze wątku chyba nie zadałeś sobie trudu postudiowania tego działu - wątków o pralkach.

Dzisiejsze pralki są takie bardziej jednorazowe - czyli pewnie podziałają te 2 lata /gwarancja/ a pewnie i trochę dłużej np 3 lata - a potem trzeba niestety zakładać że coś się w nich popsuje a naprawa będzie niemożliwa lub nieopłacalna.
    Tak że z góry nie przejmuj się "trwałością" - a pralkę wybierz w cenie która dla ciebie będzie akceptowalna do wyłożenia co te 3 lata / akurat tu chyba dobrze trafiłeś z tym 1200/ - i żeby ci się podobała - a co do przydatności to każda pralka pierze tak że jakiej byś nie wybrał to będzie prała.

"Dodatkowymi funkcjami" też się nie przejmuj bo będziesz używał w praktyce 1 program w 2 wersjach długości czy temperatury.

Widzę też że przejmujesz się "rachunkami za prąd i wodę" :sm9: no nie wiem - pralki zużywają tego mniej więcej tyle samo nie ma tak że jedna 5 litrów wody a druga 50 albo że jakaś do podgrzania tej samej ilości wody potrzebuje 4x mniej prądu niż pozostałe - cóż do prania trzeba zużyć trochę wody i prądu.
  • Poziom 11  
    AMICA TAW7123LCW , Klasa A+++, Wymienie łożyska. Nawet producent się reklamuje " Zużyte łożyska? Nic trudnego! Pralka Amica TAW 7123 LCW posiada łatwy system wymiany łożysk. Dzięki temu rozwiązaniu w łatwy sposób naprawisz swoje urządzenie samodzielnie i nie będziesz musiał wzywać serwisanta." ;)
    Z tą jednorazowością bym nie przesadzał, ja miałem pralkę MPM jakaś i działała 7 lat zanim nie kupiłem większej tj. z 7kg bo tamta miała 5. I nadal MPM działa w garażu i pierze rzeczy robocze.
  • Poziom 25  
    ipman1 napisał:

Z tą jednorazowością bym nie przesadzał, ja miałem pralkę MPM jakaś i działała 7 lat .

Czy aby na pewno rozumiesz pojęcie określenia "dzisiejsze" ???

/tak dla ułatwienia dodam że to nie idzie o takie które kilka lat temu miały 7 lat...

A łatwowymiennejłożyskowej Amice padnie tzw moduł sterujący cena 700 zł ...
    Z przystawką do modułu cena 400 złotych 8-)
  • Poziom 11  
    Pardon, mój bład. Czyli i tak najlepiej kupić jakąś w promocji za 700 zł i jak padnie kupić nową ;]
  • Poziom 36  
    Witam.
    Każdy ma swoje racje i oczywiście jakość obecnie produkowanego AGD jest delikatnie mówiąc słaba, ale wymienne łożyska zawsze będą zaletą moim zdaniem.
    Moduł sterujący w wielu przypadkach udaje się przywrócić do życia jeśli nie własnymi siłami to przy pomocy znajomego elektronika lub pomocy szacownego forum.
    Niestety w przypadku zbiorników zgrzewanych już tak różowo nie jest bo producenci takowych nie przewidzieli wymiany krzyżaków w takich zespołach piorących i nie występują one jako część zamienna i jeśli zachodzi konieczność jego wymiany to jest lipa.
    Oczywiście są ludzie którzy zajmują regeneracją zbiorników zgrzewanych i chwała im za to ale nie do każdej marki są w stanie dopasować lub dorobić krzyżak.
  • Poziom 12  
    Podepnę się pod temat, jeżeli można.
    Czy może ktoś mi wytłumaczyć następującą rzecz.
    Jeżeli w pralce z nierozbieralnym zbiornikiem, z niewymiennymi łożyskami (przepraszam, nie znam się, jeżeli coś poplątam, wybaczcie). uszkodzone zostaną łożyska, powiedzmy na gwarancji, to serwis wymienia cały zbiornik łącznie z przyspawanymi łożyskami czy wymienia po prostu na inną pralkę, nową ?
    Może głupie powyższe pytanie, ale naprawdę nie jestem zupełnie temacie.
  • Poziom 11  
    Polecam candy, sam taką użytkuje od 5 lat i jest ok .