Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czterokanalowy wzmacniacz na tda7056

06 Kwi 2018 09:47 306 5
  • Poziom 7  
    Cześć.
    Chciałbym zbudować wzmacniacz zasilajacy system stereo składający sie z dwóch kolumn w których będzie woofer i tweeter.
    Wymyśliłem, że będzie to czterokanalowy wzmacniacz zbudowany z czterech układów tda7056. Każdy głośnik zasilany oddzielnym układem.
    Z tym, że sygnał na przykład z telefonu po rozdzieleniu na 4 układy będzie za słaby i będzie grać za cicho.
    Co zrobić aby w pełni wykorzystać i tak niedużą moc układów tda7056 do napedzenia systemu stereo?
  • Admin grupy komputery
    panjarek napisał:
    Z tym, że sygnał na przykład z telefonu po rozdzieleniu na 4 układy będzie za słaby i będzie grać za cicho.
    Skąd ta teoria?
  • Admin grupy komputery
    Z pewnością nie usłyszysz różnicy w mocy wzmacniacza po rozdzieleniu sygnału na kilka kanałów.
  • Poziom 7  
    No to problem rozwiązany. Dziękuję bardzo.
    Jeszcze mam problem z doborem woofera jaki da się napedzic takim wzmacniaczem. O ile na tweeter mocy tej wystarczy spokojnie to z wooferem będzie problem.
    Szerokopasmowe głośniki nie mają dużych wymagań ale nie przetwarzaja dobrze pełnego pasma a na tym mi zależy. Stąd pomysł na system dwudrozny. Tylko jakiej mocy i wielkości woofer da się napedzic 3W wzmacniaczem?
  • Admin grupy komputery
    Tam musisz szukać głośnika 16Ω, nie wiem co w tym przedziale znajdziesz.