Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oki B432dn - Drukarka blado drukuje

06 Kwi 2018 11:54 1383 6
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam drukarkę Oki b432 od około roku[zakupiona nowa]. Problem pojawił się jakieś miesiąc temu, Oki drukuje bardzo blado na starym bębnie[oryginalny, po resecie] oraz na nowym bębnie [zamienniku] podobna sytuacja.Toner zamiennik. Czy wymiana tonera pomoże, czy to inne uszkodzenie?Oki B432dn - Drukarka blado drukuje
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Zarośnięta listwa. "Nowy" bęben zamiennik jest regenerowany. Spójrz na ikonę drukarki. Ma czarne pionowe pasy. w tych miejscach listwa jest czysta, tam gdzie blado drukuje jest "zarośnięta" starym tonerem a nikt tego nie wyczyścił (twardy osad z tonera na listwie zbierającej)
    Takie jest moje zdanie.
    Teraz wymiana tonera w niczym nie pomoże.
  • Poziom 22  
    Z dołączonych skanów wynika, że na starym bebnie ładniej drukuje niż na nowym. Ale wydruki i tak są bladawe. Z doswiadczenia wiem, że zamienniki tonerów do tych drukarek często blado drukują. Jeśli wysypiesz stary toner z oryginalnego bębna i założysz jakiś lepszej jakości powinno być OK. Co do bębna zamiennika to najprawdopodobniej jest do czyszczenia listwa dozująca toner.
  • Poziom 10  
    Odkręciłem górną pokrywę bębna [nowego zamiennika]. Zdjęcia:
    Oki B432dn - Drukarka blado drukujeOki B432dn - Drukarka blado drukujeOki B432dn - Drukarka blado drukuje
    Wzrokowo nie wygląda źle, czy jest potrzeba czyszczenia?.Skonsultowałem z żoną dokładniej [częściej użytkuje drukarkę], sytuacja wystąpiła po zmianie tonera na proszek zasypowy [do tonera został nasypany proszek zakupiony na portalu aukcyjnym]. Czy samo przedmuchanie, wyodkurzanie bębna i założenie dobrego toneru zamiennika poprawi sytuację, czy bęben trzeba gruntownie wyczyścić?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Sprawdź czy krawędź tej listwy jest czysta (gładka) jak jest na niej nalot delikatnie wyczyść, będzie on siedział mocno, ale nie wyginaj tej listwy zbyt mocno, musi być czysta i prosta.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Gdy zasypuje się samym proszkiem zamiennym trzeba zawsze wyczyścić proszek który był wcześniej. Proszki mają różny skład i często nie mieszają się prawidłowo ze sobą. Trzeba dokładnie usunąć stary proszek jak najdokładniej i zasypać nowy. Jeśli jest używany zamiennik to kupić najlepiej kilka sztuk na zapas, aby przy następnym zasypywaniu znowu nie czyścić całego modułu. Najlepiej wyczyścić ten oryginalny bęben i jego zasypać nowym tonerem.
  • Poziom 10  
    Ok, bęben zamiennik wyczyszczony [wyodkurzany], listwa również. Toner zasypka i efekt:druki bardziej wyraźne.
    Oki B432dn - Drukarka blado drukuje
    Wyodkurzałem i wyczyściłem listwę również w bębnie oryginalnym i we współpracy z tonerem zamiennikiem drukuje lepiej niż bęben zamiennik nowy z zasypką.Oki B432dn - Drukarka blado drukuje.W związku z powyższym pytania: 1.Ile stron jest w stanie wydrukować bęben oryginalny[w tej chwili jest 26000]. 2 Jaki dobry toner zamiennik wybrać ? [oczywiście cena gra rolę]. 3 Czy jest możliwość zakupu zasypki dobrej jakości?