Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka Amica 510GE2 33EZp Ta (Xx) - piekarnik elektryczny nie działa

yahoor 06 Apr 2018 13:12 2229 3
    yahoor
    Level 2  
    Piekarnik elektryczny nie grzeje, świecą się tylko lampki. Co mogę zrobić?
    Piotr2608

Level 40  
    yahoor wrote:
    Co mogę zrobić?

Przynajmniej obejrzeć czy przełącznik funkcji nie jest "wypalony" a w miarę predyspozycji - wymienić. Sprawdzić czy grzałka jest sprawna ewentualnie termostat - uszkodzone elementy wymienić.
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    Sposób jest jeden a to bardzo prosty. Przegrzane i luźne konektory żeńskie instalacji wpinanej do przełącznika funkcyjnego po prostu wymieniamy na nowe przed wpięciem w ten przełącznik. Dość duży prąd przechodzi ( bo grzałki pewnie ok. 2 KW) i w związku z słabym stykiem następuje przegrzewanie skutkujące potrzebą instalacji kolejnego przełącznika. Konektory kosztują grosze , trochę pracy i spokój na lata.

Edit. pisałem ten post w tym temacie
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3574647.html
    Nie wiem w jaki sposób i kto przerzucił go tutaj, gdzie on jest zbędny.Proszę moderatora o usunięcie do kosza mego postu i wyjaśnienie sprawy , kto zamieszał tak w tym temacie. Dziękuję.
    kibaska
    Level 9  
    Witam
    U mnie również podobnie tylko, że oprócz tego, że nie działa piekarnik to nie działa jeszcze światło, mój model to Amica 510ge2.43zptapfw. Czytałem o zegarze, ale to nie to. Czytałem również o uszkodzonym łączniku krzywkowym piekarnika. Numer fabryczny kuchenki to: 0935398129713.
    Jeśli to może być to (lub nie to) bardzo proszę o pomoc.