Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Amica 510GE2 33EZp Ta (Xx) - piekarnik elektryczny nie działa

06 Kwi 2018 13:12 1077 3
  • Poziom 2  
    Piekarnik elektryczny nie grzeje, świecą się tylko lampki. Co mogę zrobić?
  • Sklep HeluKabel

• Poziom 39  
    yahoor napisał:
    Co mogę zrobić?

Przynajmniej obejrzeć czy przełącznik funkcji nie jest "wypalony" a w miarę predyspozycji - wymienić. Sprawdzić czy grzałka jest sprawna ewentualnie termostat - uszkodzone elementy wymienić.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 26  
    Sposób jest jeden a to bardzo prosty. Przegrzane i luźne konektory żeńskie instalacji wpinanej do przełącznika funkcyjnego po prostu wymieniamy na nowe przed wpięciem w ten przełącznik. Dość duży prąd przechodzi ( bo grzałki pewnie ok. 2 KW) i w związku z słabym stykiem następuje przegrzewanie skutkujące potrzebą instalacji kolejnego przełącznika. Konektory kosztują grosze , trochę pracy i spokój na lata.

Edit. pisałem ten post w tym temacie
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3574647.html
    Nie wiem w jaki sposób i kto przerzucił go tutaj, gdzie on jest zbędny.Proszę moderatora o usunięcie do kosza mego postu i wyjaśnienie sprawy , kto zamieszał tak w tym temacie. Dziękuję.
  • Poziom 9  
    Witam
    U mnie również podobnie tylko, że oprócz tego, że nie działa piekarnik to nie działa jeszcze światło, mój model to Amica 510ge2.43zptapfw. Czytałem o zegarze, ale to nie to. Czytałem również o uszkodzonym łączniku krzywkowym piekarnika. Numer fabryczny kuchenki to: 0935398129713.
    Jeśli to może być to (lub nie to) bardzo proszę o pomoc.