Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elm327 nie łączy z niczym komputer go widzi

kobylecki 07 Kwi 2018 22:22 14823 38
    bestboy21
    Poziom 39  
    Do całego zamieszania dochodzą piny rezerwowe używane przez producentów wedle widzimisię (np. fiat). Profesjonalne interfejsy mają multiplexery sprzętowe a tutaj człowiek sobie musi lutować i cudować.
    Ale kto chce to sobie coś wydzierga.
    tzok
    Moderator Samochody
    Do Forda (i Mazdy) proponuję spróbować ForScan'a...

gasak napisał:
    Wiem także, że na tym interfejsie nie potrzeba fizycznego przełącznika między HS a MS CAN, wszystko działa automatycznie
    Ale do FIATów i tak trzeba przełącznik, bo tam drugi CAN jest na 1+9, a nie na 3+11 jak w Fordzie.
    gasak
    Poziom 18  
    @tzok Zgadzam się jak najbardziej, przypadek opisywałem dla Forda jak i również napisałem, że inne marki dla ELM wymagają przeróbek. Ja to wiem, kolega to wie i kolegabestboy21 też to wie :) świat był by zbyt piękny, gdyby za 30-50zł za interfejs + darmowy soft z sieci (nawet nie piracki) można było diagnozować całą motoryzację. Zaś z drugiej strony dziwię się, że serwisy samochodowe nadal liczą sobie usługę "podpięcia pod komputer". W dzisiejszych czasach to właściwie standard diagnozy. W wolnej chwili opiszę swoją osobistą walkę z klimatyzacją w Mondeo MK4, dziś już nie mam weny ;)
    bestboy21
    Poziom 39  
    gasak napisał:
    "podpięcia pod komputer"

Płaci się "za abonament" i za wiedzę diagnosty.
    Na elektryce też każdy się zna a elektryk woła 50-70 od punktu, dwie śrubeczki przykręci i skubaniec tyle woła ;)
    xray81
    Poziom 21  
    Sorry nie zauważyłem bo tekst w tym poście taki rozwalony :). Możliwe że kolega kupił jakiś gówniany ELM od Janusza biznesu. Jutro jak będę miał czas to rozbiorę i wrzucę fotki wnętrza mojego elma.
    kobylecki
    Poziom 10  
    podsumowując rozwiązania na chwile obecną nie ma ;) może coś jakieś podpowiedzi co zrobić, jak zrobić ? przetestować :)

Sprawdzałem już na XP efekt ten sam, brak efektu i na kolejnym aucie Citroen Xara , w środku u mnie wygląda dokładnie tak jak u kolegi który wystawił fotkę wcześniej. Czy to wgl nie działa czy coś nie tak ze mną ? :)
    kobylecki
    Poziom 10  
    A może ktoś poradzi co można kupić od Viakena ? Potrzebne funkcje : ogólne bawienie sie ;) , sprawdzanie check engine ,abs , poduszek i ich kasowanie, jeżeli jest możliwe Korekcja licznika . BMW, ford, opel, renault, cytyna, paugeot, VW może seat w skrócie najpopularniejsze marki. Najważniejszy czynnik CENA :)
    bestboy21
    Poziom 39  
    Vscan, obskoczysz prawie wszystko ale zapomnij o takich cudach jak adaptacja immo czy kodowanie modułów.

Do kodowania sprzęt dedykowany do marki.
    Do liczników sprzęt dedykowany do liczników.

Gdyby były takie cuda które robią wszystko to Zenek z pod bloku wziąłby kredyt i otworzył serwis z magicznym pudełkiem które samo wszystko robi.
    robi968
    Poziom 2  
    Witam Państwa...a pomoże ktoś laikowi z tym wynalazkiem "Ford-VCM OBD" (interfejs)? Co ew. gdzie przepiąć/przelutować? elm327 nie łączy z niczym komputer go widzi