Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] lub [Zlecę naprawę] transformatora impulsowego CLT9Z076ZE

sharp 06 Kwi 2018 17:03 882 3
  • #1 06 Kwi 2018 17:03
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jak w temacie: kupię lub zlecę przewinięcie małego impulsowego transformatora CLT9Z076ZE
    [Kupię] lub [Zlecę naprawę] transformatora impulsowego CLT9Z076ZE[Kupię] lub [Zlecę naprawę] transformatora impulsowego CLT9Z076ZE [Kupię] lub [Zlecę naprawę] transformatora impulsowego CLT9Z076ZE uszkodzone uzwojenie 1-2 (z zewnątrz widoczne odparowane fragmenty uzwojenia - po uszkodzeniu sterownika przetwornicy transformator przyjął pełną moc zasilacza), pozostałe uzwojenia raczej sprawne.
    Jest to transformator st-by amplitunera Harman Kardon AVR170. Gdyby ktoś miał lub wiedział, gdzie kupić byłbym wdzięczny.
    Wiem, że bez problemu można kupić takie coś w US, w serwisach Harmana, więc z wielką chęcią przyjmę pomoc kogoś zza Wielkiej Wody. Oczywiście koszty pokrywam.

M.

Temat automatycznie zamknięty, aby kontaktować się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • #2 06 Kwi 2018 18:22
    tplewa
    Poziom 37  

Co prawda trzeba by policzyć to trafo ale zapewne taniej by wyszło wykonanie w firmie Feryster (już kilka razy wykonywałem u nich transformatorki pod zamówienie - które normalnie były by nie do zdobycia).

Można się do nich odezwać może i pomogą w zaprojektowaniu pod zastosowaną tam przetwornicę... Na ich stronach tak samo jest trochę narzędzi pomocnych do takich zadań: http://feryster.pl/projektowanie

• #3 06 Kwi 2018 21:33
    wada

Jakiś czas temu miałem Amplituner z podobną usterką.
    Przetworka st-by miała dawać 5V i 30V dla wyświetlacza a układowo była taka jak w większości zasilaczy ATX, a więc wyprułem z uszkodzonego zasilacza ATX transformator, ręcznie doplotłem około 20 zwoi jakiegoś cienkiego drutu aby uzyskać to 30V.
    Amplituner u kolegi działa bez zarzutu kolejne lata.
    A co ciekawsze to nawet mechanicznie trafko pasowało.

• #4 16 Kwi 2018 21:23
    sharp

Problem rozwiązany.
    Transformatory są do kupienia "od ręki" w serwisach Harmana w USA.
    Dziękuję koledze beatom za wszelką pomoc po tamtej stronie oceanu. Dzięki Niemu paczka leci już do Polski.
    Kolegom tplewa oraz wada dziękuję za sugestie oraz ciekawe tropy.

Temat do zamknięcia.