Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Połączenie lan dwóch dekoderów PING dziwna sprawa

michal12121212 06 Kwi 2018 20:39 171 5
  • #1 06 Kwi 2018 20:39
    michal12121212
    Poziom 7  

Witam

Od trzech dni próbuje rozwiązać problem z połączeniem trzech dekoderów z systemem linux. Dwa z nich działają poprawnie tzn. jak wchodzę przez telnet i pinguje to oba się widzą problem jest natomiast z trzecim, a mianowicie, gdy pinguje, któryś z pozostałych to ping owszem jest i wynosi jakieś 5ms, ale nie pojawią się co sekundę, lecz co 20 sekund.

Co ciekawe, gdy pinguje ten dekoder z komputera, to działa bezproblemowo, również otwiera się strona domowa dekodera po wpisaniu adresu ip w przeglądarce. Próbowałem zmieniać kable podłączać odłączać i nic to nie pomaga, 3 dni temu wszystko jeszcze działało dobrze.

Zwracam się do Państwa, może ktoś miał kiedyś coś podobnego i wie czego to może być przyczyna?

pozdrawiam, dziękuje za pomoc

0 5
  • #2 06 Kwi 2018 21:19
    tastas1
    Poziom 10  

Trochę mało info ;) wszystko zapięte pod jakiś switch/router? Zmieniane porty? Wszystkie w tej samej adresacji? Nazwy sieciowe inne? Jeżeli 3dni temu działało to coś zmieniałeś, update'owałeś etc? Kabel nie jest przy silnym źródle prądu, kat 5?6?

0
  • #3 06 Kwi 2018 22:39
    atlas.cudow
    Poziom 4  

Te dekodery to przerobione nBoxy?

0
  • #4 07 Kwi 2018 08:37
    michal12121212
    Poziom 7  

Bardzo dziękuje za zainteresowanie i chęć pomocy.

Tak dekodery to przerobiony nbox, wgrywałem ponownie obraz do dekodera . Wszystko jest podłączone pod ten sam router. Ale właśnie tak się przed chwilą zastanowiłem, po przeczytaniu "nazwy sieciowe inne od kolegi tastas1". Wszystkie 3 dekodery mają obraz z tego samego źródła, więc podejrzewam, że nazwy sieciowe mogą być te same. Nie mam pojęcia jak to sprawdzić?

3 dni temu miałem jeszcze starego linboxa5558 i on udostępniał mi kartę nc+ w obrębie domu, ale niestety po 10 latach się zepsuł więc przeniosłem serwer na nbox i sytuacja wygląda tak, że w nbox, gdzie jest karta - wszystko działa dobrze, na 2. także działa (pingi są w obie strony). Pozostaje kwestia trzeciego, tu pingi są, ale strasznie rzadko się pojawiają i wynoszą koło 5ms. Router, do którego jest to podłączone jest oparty na openwrt. Wszystko inne działa oprócz prawidłowego pingowania tego dekodera.

pozdrawiam, jeszcze raz dziękuje za pomoc

0
  • #5 07 Kwi 2018 09:44
    atlas.cudow
    Poziom 4  

Przerobione nBoxy mają często takie same mac adesy. Spróbuj wgrać tyko env.

0
  • #6 07 Kwi 2018 15:43
    michal12121212
    Poziom 7  

Witam

Rzeczywiście, dwa adresy mac były identyczne, sądziłem, że to jest zaszyte głębiej i jak się wgrywa soft to mac się nie zmienia. Po wgraniu env i zmienieniu adresu na taki jaki jest na naklejce dekodera wszystko działa.

Jeszcze raz bardzo dziękuje za poświęcony czas i chęć pomocy, życzę wszystkim wszystkiego dobrego pzd

0