Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenovo G50-45 - Przerwana instalacja Windows 10

Wojtek(KeFir) 06 Kwi 2018 21:38 516 7
  • #1 06 Kwi 2018 21:38
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Witajcie!

Problem mam z komputerem jak w temacie. Był on sprzedany wraz z windowsem 8.1 ale został dawno temu zaktualizowany do Windowsa 10. Oczywiście wszystko było aktywowane.

Teraz zrobiłem przywrócenie do ustawień fabrycznych. System zapytał się, czy chcę zachować dane - ja dałem, że nie - czyli zrobił formata całych 500GB partycji danych. Po czym zainstalował się Windows10, aktywował się i wszystko było OK.

Następnie zauważyłem problem z usługami sieciowymi. Postanowiłem więc zrobić ponowne przywrócenie tak samo jak poprzednio. Niestety, tym razem komputer się zawiesił na 10% instalacji i musiałem go zrestartować. Po restarcie nie da się kontynuować instalacji. Nie da się zabootować z Recovery bo też pokazuje, że

"instalacja została przerwana i nie można jej kontynuować, zrestartuj komputer aby rozpocząć ponownie" I tak w kółko.

Jak ponownie rozpocząć instalację?

0 7
  • #3 06 Kwi 2018 22:16
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Dzięki to już jakaś linia. Z windowsami powyżej 7ki nie miałem za bardzo do czynienia. A taki windows się aktywuje bez problemu? No i najważniejsze pytanie, czy można jakoś odpalić tą instalację z partycji recovery.

0
  • #4 06 Kwi 2018 22:18
    olador
    Poziom 33  

Stawiałem w taki sposób Della /z 8 na 10/i nie było problemów z aktywacją

0
  • #5 06 Kwi 2018 23:59
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

No, nie poszalejemy. Dysk wygląda paskudnie. Lenovo G50-45 - Przerwana instalacja Windows 10Lenovo G50-45 - Przerwana instalacja Windows 10

Tak czy siak spróbuję numer ze ściągnięciem win10. Ale co robić, jak ja nie mam żadnych kluczy licencyjnych ani nic. Czy on się jakoś z płytą dogada i aktywuje sam z siebie czy jak to działa?

Dodano po 43 [minuty]:

Ale jeszcze jedna kwestia, co z istniejącym Recovery. On jest uszkodzony czy jak? Bo teraz jak rozumiem to recovery jest martwe?

0
  • #6 07 Kwi 2018 07:52
    olador
    Poziom 33  

Klucz masz zapisany w biosie, 10 była już aktywowana, na spodzie laptopa nie masz naklejki z kluczem? Zazwyczaj tam jest.

0
  • Pomocny post
    #7 07 Kwi 2018 08:49
    Matuzalem

Poziom 43  

"Po bożemu" - sprawę stanu dysku jak oczywistą pomijam - rzecz cała wygląda tak:
    Pobieram narzędzie i tworzę nośnik - https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 i tu dwie uwagi - należy wybrać "dla innego komputera", bo przecież docelowy takim właśnie jest; nie ma odrębnej wersji instalatora Pro i Home odpowiednia jest albo wybierana poprzez odczytanie klucza z BIOS-u (UEFI), albo ręczny wybór w trakcie wstępnej fazy pracy instalatora.
    Po zbootowaniu z nośnika bym mocna się zastanowił nad zostawieniem recovery (szkoda miejsca, czort wie czy uda się ją przywrócić do życia itp.) i w zależności od decyzji dokonuję repartycjonowania i/lub formatowania partycji.
    Reszta już "normalnie" - czytając komunikaty na ekranie. Jeżeli założyć, że klucz jest w BIOS-ie (UEFI), to zostanie stamtąd wczytany z automatu. Gdyby był z tym jakiś problem - pojawił się monit o klucz - to należy go zignorować "Nie mam klucza...". System był już aktywowany i po zakończeniu instalacji i uzyskaniu połączenia z siecią, kolejna aktywacja powinna odbyć się bezobsługowo (o ile została wybrana poprawna wersja systemu). W zasadzie na tym się cała zabawa kończy. Potem zostaje tylko sprawdzenie czy wszystko działa i w wypadku kłopotów - oczywiście mowa o poziomie Windowsa, a nie sprzętu (sterowników) - "naprawa poprzez DISM ... restorehealth lub nakładkę z wykorzystaniem nośnika instalacyjnego uruchomionego z poziomu działającego Windowsa (ta wersja jest przeze mnie preferowana, ale to kwestia gustu).
    Gdy już od tej strony wszystko będzie grało, to zostanie poszukanie specyficznych lub nowszych wersji sterowników oraz instalacja tego co jest potrzebne i/lub co się lubi mieć pod ręką.
    I wtedy już będzie można zacząć się zastanawiać co i kiedy, następnym razem, skopie kolejna aktualizacja systemu. :wink:

PS
    Kopia zapasowa jest, IMHO, narzędziem systemowym w pełni funkcjonalnym i wartym poświęcenia mu odrobiny czasu na konfigurację.

0
  • #8 08 Kwi 2018 11:53
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Tak więc dysk został zaorany MHDD. Zrobiłem REMAP. Po nim zniknęły sektory z błędem odczytu i dysk podjął prawidłową pracę. Potem przy pomocy Parted Magic zrobiłem Secure Erase.

Następnie przy pomocy narzędzia :Media Creation Tool" pobrałem instalkę windowsa10 prosto od Microsoftu i nagrałem ją na pendriveUSB. Już ten program robi to automatycznie. Następnie po prostu rozpocząłem czystą instalację. O klucze nawet się nie pytał i aktywował się automatycznie po podłączeniu do internetu.

Jak na teraz dysk i windows działają. Fakt faktem 25 realokowanych sektorów siedzi i dysk jest spisany na straty. Różnicy w wydajności nie odczułem - w tym laptopie siedzi APU A6010, 1,3Ghz. Tak więc jemu bez różnicy i tak się firefox 5 minut odpala.

0