Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Wymiana ogniw w powerbanku 4000mah - wyglądają jak takie w bateriach Lenovo

06 Kwi 2018 22:20 747 3
  • Poziom 3  
    Witam,
    Nie wiem gdzie to wrzucić, ale że ogniwa wyglądają fizycznie, jak te w bateria od Thinkpad X200 którą kiedyś rozbierałem, wrzucam tu.

Mam taki chiński powerbank USB opisany jako 4000 mah. Nie chce sie zabijac o ratowanie go, ale wygodny jest taki plaski, wiec jesli sie da tanim kosztem przywrócić do życia i uzyskać nową baterie byłoby super :).

Jest rozbieralny, otworzyłem go i w środku znalazłem ogniwa o wymiarach ok. 8x4cm. W bateriach do Thinkpadów widziałem podobne ogniwa.

Szukam info co to za ogniwa mogą być. Ewentualnie czym je zastąpić, bo nie wiem nawet jakie napięcie z nich wychodziło, i co robi ta płytka, poza pokazywaniem stanu naładowania.

Brak jakichkolwiek oznaczeń wewnątrz, jedynie na PCB JYM-188 ale google tego nie znają.

Dodano po 5 [minuty]:

edit:

To jednak okazały się być dwa płaskie ogniwa złożone ze sobą - inne niż myślałem.
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Te baterie można by wymienić na baterię od jakiegoś tabletu, elektronika z płytki zajmuje się nie tylko miganiem diod ale dba o stan baterii podczas ładowania, jako przetwornica napięcia baterii z 3.7 V do 5 V, pilnuje też abyśmy nie rozładowali zbytnio baterii co mogłoby doprowadzić je do zniszczenia. Jeśli to nie był power bank firmowy to jego pojemność wynosiła raczej do 1600 mAh.
  • PCBway
  • Poziom 3  
    nomudrek napisał:
    Te baterie można by wymienić na baterię od jakiegoś tabletu, elektronika z płytki zajmuje się nie tylko miganiem diod ale dba o stan baterii podczas ładowania, jako przetwornica napięcia baterii z 3.7 V do 5 V, pilnuje też abyśmy nie rozładowali zbytnio baterii co mogłoby doprowadzić je do zniszczenia. Jeśli to nie był power bank firmowy to jego pojemność wynosiła raczej do 1600 mAh.

Tak właśnie myślę. A ogniwa na jakie napiecie powinienem szukać ? Właśnie na na 3.7V ?

To jakoś wynika z opisów elementów z płytki?