Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki filtr oleju kupić? VW Bora 1.6 SR 8V 74KW

PanKrychuxxs 06 Kwi 2018 23:30 933 7
  • #1 06 Kwi 2018 23:30
    PanKrychuxxs
    Poziom 13  

Witam.

Chce wymienić filtr oleju w swoim aucie, lecz nie wiem jaki kupić. Szukałem na allegro, jest tam sporo ogłoszeń z filtrami do Bory, lecz mój silnik nie jest na liście kompatybilnych. Napisałem pytanie do sprzedawcy na allegro, czy filtr będzie kompatybilny, niestety odpowiedziano mi, że do tego silnika wchodzi inny filtr.
    Dlatego proszę o pomoc, może ktoś będzie wiedział jaki filtr oleju zakupić, aby nie przyszedł zły. Z góry dziękuję za pomoc :)

0 7
  • #2 06 Kwi 2018 23:42
    T5
    Admin grupy Samochody

A nie można filtra kupić w sklepie za rogiem. Jak nie podejdzie można oddać bez kosztów przesyłki.
    Oznaczenie silnika to tajemnica?

0
  • #4 06 Kwi 2018 23:52
    T5
    Admin grupy Samochody

No i ?
    Który kolega wybiera.

0
  • #5 07 Kwi 2018 00:05
    PanKrychuxxs
    Poziom 13  

T5 napisał:
    A nie można filtra kupić w sklepie za rogiem. Jak nie podejdzie można oddać bez kosztów przesyłki.
    Oznaczenie silnika to tajemnica?

A nie można normalnie zapytać, trzeba się od razu wymądrzać? Filtr nie jest mi potrzebny na dzisiaj, bo czekam jeszcze na olej, który również zamówiłem w internecie, uprzedzając pytanie dlaczego, bo jest o wiele tańszy niż w sklepie (tak jak filtr, tak nawet z przesyłką).
    Oznaczenie silnika to nie tajemnica, po prostu nie wiem jak to sprawdzić, jestem zielony w tym temacie i nie będę filtra wymieniał, tylko wraz z olejem oddam do mechanika, który mi to przy okazji wymieni.

Dodano po 2 [minuty]:

smax17 napisał:

Niby wszystko się zgadza oprócz rocznika, mam auto z 99, ale nie wiem czy robi to jakąś różnice.

0
  • #6 07 Kwi 2018 22:16
    Kantylena
    Poziom 14  

Oznaczenie silnika jest w bagażniku na naklejce tam gdzie np kod lakieru, również w książce serwisowej.

Zapewne któryś z tych trzech AEH, AKL, APF - stawiam że AKL

Filtron OP 526/1
    KNECHT OC264
    takie będą pasować.

0
  • #7 07 Kwi 2018 22:54
    T5
    Admin grupy Samochody

PanKrychuxxs napisał:
    A nie można normalnie zapytać, trzeba się od razu wymądrzać?

To po kolei
    PanKrychuxxs napisał:
    Szukałem na allegro, jest tam sporo ogłoszeń z filtrami do Bory, lecz mój silnik nie jest na liście kompatybilnych.

Dalej nie wiemy jaki.
    Ale tu jest ciekawy fragment.
    PanKrychuxxs napisał:
    Napisałem pytanie do sprzedawcy na allegro, czy filtr będzie kompatybilny, niestety odpowiedziano mi, że do tego silnika wchodzi inny filtr.

Sprzedawca mógł zaproponować właściwy.

0
  • #8 07 Kwi 2018 23:49
    PanKrychuxxs
    Poziom 13  

T5 napisał:
    PanKrychuxxs napisał:
    A nie można normalnie zapytać, trzeba się od razu wymądrzać?

To po kolei
    PanKrychuxxs napisał:
    Szukałem na allegro, jest tam sporo ogłoszeń z filtrami do Bory, lecz mój silnik nie jest na liście kompatybilnych.

Dalej nie wiemy jaki.
    Ale tu jest ciekawy fragment.
    PanKrychuxxs napisał:
    Napisałem pytanie do sprzedawcy na allegro, czy filtr będzie kompatybilny, niestety odpowiedziano mi, że do tego silnika wchodzi inny filtr.

Sprzedawca mógł zaproponować właściwy.

Silnik dokładnie taki jak w tytule, bo na liście kompatybilnych samochodów jest jasno napisane jaki, bez konieczności znania kodu silnika, przykład:
    1.6 FSI 110KM / 81KW - 1598 ccm
    1.6 16V 105KM / 77KW - 1598 ccm
    I na tej podstawie stwierdziłem, że do mojego silnika raczej nie pasuje, bo nie widzę tam pozycji 1.6 SR 8V 101KM/74KW.
    Dobrze powiedziane mógł, ale nie podał. Wnioskuję, że nie sprzedaje odpowiedniego do mojego auta, bo raczej zaproponowałby mi inną ofertę.

Dodano po 4 [minuty]:

Kantylena napisał:
    Oznaczenie silnika jest w bagażniku na naklejce tam gdzie np kod lakieru, również w książce serwisowej.

Zapewne któryś z tych trzech AEH, AKL, APF - stawiam że AKL

Filtron OP 526/1
    KNECHT OC264
    takie będą pasować.

Dzięki za informację. Jutro sprawdzę ten kod, rozumiem, że niezależnie od kodu proponowane filtry będą pasować, czy musi być AKL?
    Dodam jeszcze, że obecnie jest tam filtr MANN.

0