Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

emak k800 - Pierwsza kosiarka spalinowa- kilka wątpliwości

07 Kwi 2018 07:26 2694 2
  • Poziom 7  
    Cześć :) Przed nowym sezonem w końcu pozbyłem się kabla i zakupiłem kosiarkę spalinową. Silnik to Loncin, 196cm3. Generalnie taki sprzęt to dla mnie kompletna nowość, więc nasuwa się parę pytań, byłbym wdzięczny gdybyście pomogli mi rozwiać wątpliwości.

1. Zamierzam jutro ją próbnie odpalić, co za tym idzie zalać paliwem i olejem w związku z czym pierwsze pytanie: czy paliwo może być przechowywane w zbiorniku kosiarki przez powiedzmy te dwa tygodnie do pierwszego koszenia?

2. Czy kosiarka, tak jak samochód, nie lubi pracować do ostatniej kropli i może się potem zapowietrzyć i mieć problem z ponownym odpaleniem po dolaniu paliwa? W sensie czy można wypalić resztki poprzez odczekanie aż sama zgaśnie?

3. Przy silniku mam niejako hybrydowy filtr powietrza- gąbka i papierowy. (papierowy od strony silnika, na to gąbka- całość w jednej obudowie).

Czy gąbkę trzeba skropić olejem? W internecie widziałem przykładowo silniki briggsa, gdzie była sama gąbka (zalecali skropić) albo papier gdzie nic o tym nie było.... W instrukcji obsługi mojej kosiarki nic o oleju na filtr nie widziałem.

4. Czy docieranie silnika w tym wypadku ogranicza się do zrzucenia oleju po pierwszych 5ciu godzinach pracy? Można używać normalnie od początku? W instrukcji o tym nic nie ma oprócz informacji o przyspieszonej pierwszej wymianie.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    1. Spokojnie, w trakcie sezonu można zostawiać paliwo.Na zimę wylać, lub wypalić.
    2. Tak się często zdarza, nie ma wskaźnika paliwa. Wlać nowe, zassać i już.
    3. W starszych modelach gąbkę się nawilżało olejem.
    4. Wskazane jest, by nie "jechać " kilka godzin, bez przerwy.
  • Poziom 7  
    Przez pomyłkę próbowałem odpalać ciepły silnik na ssaniu. Czy przez coś takiego może dojść do awarii w kosiarce? Pytam hipotetycznie. Kosiarka jak już się zorientowałem to odpaliła normalnie. Dzięki za odp