Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Brakujący element SMD - wyjście anteny

07 Kwi 2018 12:30 294 2
  • Poziom 2  
    Witam
    W module nadajnika rc (z drona dji phantom 2 vision)przed wyjściem anteny UFL smd brakuje jednego elementu.
    Podczas zdejmowania kleju przez nieuwage zerwałem go z pól lutowniczych.

Dodam że zignorowałem brak tego elementu i przylutowałem między tymi pinami poprostu drucik.
    Po zakończeniu prac wykonałem test zasiegu w domu, wszystko wydawało sie być ok.

Nastepnego dnia poszedłem latać dronem, poleciałem na 40m i nagle straciłem zasięg, gdzie 7dni przed tym lotem kiedy jeszcze ten element był dron latał na odległość 200m

Samych zdjęć modułu niestety nie znalazłem więc nie mam pojecia co było tam umieszczone.

Przejrzałem kilka tematów na forach odnośnie budowy anten i zauważyłem że czesto na wyjsciu anteny umieszczany jest kondensator ceramiczny smd, a więc tak samo mogło być w tym przypadku.

Czy opcja wlutowania tam dowolnego kondensatora smd i sprawdzenie jak będzie dzialac ten układ(sprawdzenie zasięgu) będzie dobra?

W załączniku dodaje zdjęcia modułu
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Witam - tak można dobrać doświadczalnie ( sprawdzając zasięg ) kondensator
    o odpowiedniej pojemności (kilku do kilkunastu pF ).
  • Poziom 2  
    Problem rozwiązałem wlutowując pasujący rozmiarami kondensator z starego routera.
    Nadajnik wrócił do pełnej funkcjonalnośći