Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapytanie w sprawie możliwych przyczyn poziomych pasków w 65 calowym Samsungu

hotelpetitefleur 07 Kwi 2018 13:29 498 8
  • #1 07 Kwi 2018 13:29
    hotelpetitefleur
    Poziom 4  

Szanowni Koledzy, z dużym sukcesem pomogliście nam rozwiązać problem w kwestii telewizji naziemnej , teraz na naszym telewizorze Samsung UE65KS7590 pojawiły się poziome paski jak na załączonej fotografii. Mam pytanie czy to są objawy uszkodzonej matrycy czy też widzicie Koledzy jakiś inny problem. Oczywiście, jeżeli to matryca, to nie będziemy jej naprawiać a jeżeli potencjalnie mniejsza awaria to będę spokojny przez kilka kolejnych dni i oddam tv do naszego stałego serwisanta aczkolwiek jest na 2 tygodniowym urlopie, stąd ten post z prośbą o wstępną ekspertyzę. Obrazek w załączniku, proszę uprzejmie o mini ekspertyzę.

0 8
  • #2 07 Kwi 2018 15:08
    DiZMar
    Poziom 43  

Te poziome paski to te ukośne na zdjęciu u góry? Mogłeś dać fotkę całego ekranu odwzorowanego naturalnie a nie na ukos. Najlepiej na różnych tłach. Ciemnym i jasnym.

0
  • #4 07 Kwi 2018 15:49
    DiZMar
    Poziom 43  

Poczekajmy na odpowiedź autora. Może chodzić równie dobrze o pionowe czarne pasy po bokach. Z takimi lapsusami już się wielokrotnie spotkałem. Później bez przeprosin tłumaczenie, że wiadomo o co chodziło. Jak w kawale Nie to lewo..

0
  • #5 07 Kwi 2018 15:51
    hotelpetitefleur
    Poziom 4  

Tak, chodzi o te paski na niebie. Wybrałem najlepsze zdjęcie jakościowo no i tło w ten sposób dobrane żeby była część tła jasnego i część ciemnego bo jak się Panowie wpatrzycie uważnie w powiększone zdjęcie to zauważycie również dwa paski na tle morza. Na ciemnym tle one są mniej lub w ogóle nie widoczne. Myślę że to zdjęcie jest reprezentatywne ale jak będzie ktoś potrzebował jednak ujęcie centralne to w poniedziałek, najdalej we wtorek jak będę w firmie zrobię takie jak sobie życzycie i dołączę do postu.

0
  • #6 07 Kwi 2018 16:18
    ssss
    Poziom 31  

Wszystko wskazuje na matryce.

0
  • #7 07 Kwi 2018 18:44
    hotelpetitefleur
    Poziom 4  

Miałem nadzieję że matryca to tylko te pionowe pasy z prawej strony ekranu a te drobne linie poziome to coś innego. Jeżeli obie wady są związane z matrycą to pytanie moje jest takie. Czy wystawić ten telewizor przed obiekt w czasie wizyty ekipy sprzątającej miasto czy wysłać do Samsunga do naprawy. Bo już się dowiedziałem w tzw międzyczasie że specjaliści nie podejmą się wymiany matrycy w tak dużym telewizorku. Podobno nie dadzą gwarancji że się to uda a po drugie, jak się uda to nie wiadomo na jak długo a koszt około 3000 zł.

0
  • Pomocny post
    #8 08 Kwi 2018 13:20
    ssss
    Poziom 31  

Matryce sa z obudowa przednia sprzedawane przez firme Samsung.Wiec prosze zmienic fachowcow bo nie maja pojecia.trzeba do autoryzowanego zakladu oddac telewizor.

1
  • #9 08 Kwi 2018 19:23
    hotelpetitefleur
    Poziom 4  

No to kluczowa informacja. Właśnie takiej oczekiwałem. W takim razie okazuje się że naprawa nie będzie w żaden sposób opłacalna biorąc pod uwagę że nie jest to zupełnie nowy telewizor. Dziękuję Kolegom za pomoc.

0