Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Versa10, sterowanie oświetleniem

07 Kwi 2018 22:33 435 4
  • Poziom 3  
    Witajcie,
    Drodzy koledzy, niedługo na podwórku chcę zrobić oświetlenie w formie lamp(słupki), od pomieszczenia w którym jest centrala do rozdzielni leci skrętka(miała służyć do domofonu ip, ale zmieniły się priorytety), moje pytanie jest takie, czy na bazie versy10( jest jeszcze ethm1 plus) da się zbudować podstawowe sterowanie oświetleniem-włącz/ wyłącz, ewentualnie dodatkowa opcja(chyba, że to jest myślenie życzeniowe w moim przypadku)-pomyślałem, że fajnie by było coś takiego, następuje włamanie, centrala załącza oświetlenie na całym terenie.
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 13  
    INT-ORS
    Ekspander wyjść na szynę DIN 35 mm
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    szamski napisał:
    od pomieszczenia w którym jest centrala do rozdzielni leci skrętka

Tę skrętkę wykorzystać możemy do wysterowania przekaźnika.

szamski napisał:
    moje pytanie jest takie, czy na bazie versy10( jest jeszcze ethm1 plus) da się zbudować podstawowe sterowanie oświetleniem-włącz/ wyłącz, ewentualnie dodatkowa opcja(chyba, że to jest myślenie życzeniowe w moim przypadku)-pomyślałem, że fajnie by było coś takiego, następuje włamanie, centrala załącza oświetlenie na całym terenie.

Oczywiście że się da. Jest to kwestia zaprogramowania.

Wracając do podłączenia przekaźnika, to ja raczej nie kupowałbym INT-ORS, ponieważ do wysterowania mamy tylko jeden obwód (o ile dobrze zrozumiałem). Proponowałbym zakupić przekaźnik 230V z cewką na 12V F&F PK-1P12 (ewentualnie podstawka + wyjmowany przekaźnik).
    Czy ma Kolega wolne chociaż jedno wyjście w centrali?
  • Poziom 13  
    W najprostszy sposób to możesz mały przekaźnik podłączyć pod sygnalizator zewnętrzny (lub wewnętrzny) i tym mały przekaźnikiem wysterować większy taki na szynie DIN w tablicy ( to w zasadzie jest stycznik na 230V , jednofazowy wielkości jednego ''S-a''). Ten mały pk to najlepiej z pulsara, ma diodę zabezpieczającą ale możesz też zwykły na 12V, tylko dołóż wtedy diodę .( możesz też podpasować coś od ARDUINO ).