Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp 17-y018cy - laptop przestał ładować baterię po updacie BIOS-u

asgaard 08 Kwi 2018 00:36 204 4
  • #1 08 Kwi 2018 00:36
    asgaard
    Poziom 12  

Witam

Poszukuję wersji BIOS-u wcześniejszej (poprzedniej) niż wersja F.39 (Vendor to Insyde). Laptop przynależy do kolegi, który sam zrobił update ze względu na informację która mu się wyświetliła. Po updacie do ostatniej wersji Bios laptop przestał ładować baterię przy uruchomionym laptopie i działa wolniej. Kolega dzwonił do serwisu, podał model laptopa i usterki i pierwsze co usłyszał to czy zrobił update BIOS i odesłali go do wyszukania poprzedniej wersji.
    Proszę o pomoc, może któryś z forumowiczów posiada w.w. model.
    Dziękuję

0 4
  • #3 08 Kwi 2018 01:04
    asgaard
    Poziom 12  

Sprawdzałem wcześniej i że ja tego nie zauważyłem :) . Dziękuję - zaraz sprawdzę czy pomogło.

Niestety przy próbie instalacji wcześniejszej zablokowana jest możliwość powrotu do wcześniejszej wersji ( The Bios update is blocked on this device) - czy jest inna możliwość softowo to rozwiązać - np. z poziomu Dos-u ?

0
  • #5 09 Kwi 2018 00:22
    asgaard
    Poziom 12  

tronic1 napisał:
    Przeczytaj i obejrzyj filmik - https://support.hp.com/ie-en/document/c00042629

Obejrzałem filmik i zrobiłem tak jak zalecają, próbowałem zrobić update jak i zarówno rollback - niestety w obu przypadkach dostaję komunikat:
    Unable to open BIOS signature file

Czy jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie?

0