Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Radioodbiornik Eltra Dominika - Przestrojenie radia na UKF

08 Kwi 2018 09:16 633 5
 • Poziom 7  
  Witam serdecznie. Poszukuję informacji do w.w odbiornika w celu przestrojenia pasma UKF najlepiej informacja zdjęciowa z góry dzięki za pomoc
 • Poziom 23  
  ostap1 napisał:
  Poszukuję informacji do w.w odbiornika w celu przestrojenia pasma UKF

  Takiej informacji nie znajdziesz gdyż ten odbiornik nie posiada zakresu UKF.
 • Poziom 26  
  Nie ma UKF, więc nie ma czego przestrajać. Natomiast podejrzewam, że radio w ogóle nie działa. Sądzę to po oryginalnych czerwonych kondensatorach elektrolitycznych, które po tylu latach nadają się bezwzględnie do wymiany (widzę, że jeden już był wymieniany). Też dostałem od kolegi niesprawną "Dominikę" i po wymianie tych "elektrolitów" radio ożyło i odbiera wiele stacji na wszystkich trzech zakresach AM (Program I Polskiego Radia na falach długich, stacje zagraniczne na falach średnich i krótkich - zależnie od pory dnia i roku).
 • Poziom 43  
  kaem napisał:
  Sądzę to po oryginalnych czerwonych kondensatorach elektrolitycznych, które po tylu latach nadają się bezwzględnie do wymian
  Potwierdzam. Te kondensatory to pomyłka; szybko zniknęły z produkcji nie bez powodu. Bywało, e po roku wysychały i zmieniały pojemność.
 • Poziom 20  
  Moim zdaniem, totalnie zdechłe są wyjściowe TG 50. Plastikowe kapturki nałożone na te tranzystory, są stopione od przegrzania TG 50. Trudno oczekiwać działania OR.
 • Poziom 7  
  Zamykam temat klient odmówił naprawy