Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnat - Edition two 500 ewentualnie proszę o schemat

ediekrknh 08 Kwi 2018 12:45 546 4
  • #1 08 Kwi 2018 12:45
    ediekrknh
    Poziom 9  

Witam proszę kolegów o pomoc ze wzmacniaczem samochodowym firmy magnat
    Wzmacniacz wpadł w moje ręce już uszkodzony po podłączeniu świecił się PROT po pomiarach końcówek okazały się uszkodzone wymieniłem obie strony w parach B778 i D998 po złożeniu w całości wzmacniacz ożył.Oba kanały grają prawy kanał gra czysciutko w lewym zaś słychać buczenie zauważalem że grzeje się 50n06 tranzystor ale nie mogę zlokalizować gdzie będzie zwarty być może ktoś przerabiał już ten temat i jest w stanie mi pomóc

0 4
  • #2 10 Kwi 2018 11:12
    djlj24
    Spec od car audio

W jakim stanie są tranzystory sterujące w buczącym kanale?

0
  • #3 10 Kwi 2018 11:22
    LWD11
    Poziom 29  

ediekrknh napisał:
    Witam proszę kolegów o pomoc ze wzmacniaczem samochodowym firmy magnat
    Wzmacniacz wpadł w moje ręce już uszkodzony po podłączeniu świecił się PROT po pomiarach końcówek okazały się uszkodzone wymieniłem obie strony w parach B778 i D998 po złożeniu w całości wzmacniacz ożył.Oba kanały grają prawy kanał gra czysciutko w lewym zaś słychać buczenie zauważalem że grzeje się 50n06 tranzystor ale nie mogę zlokalizować gdzie będzie zwarty być może ktoś przerabiał już ten temat i jest w stanie mi pomóc

Posprawdzaj tranzystory sterujące w tym kanale. 50n06 w stopniu przetwornicy ?

0
  • #4 11 Kwi 2018 01:15
    ediekrknh
    Poziom 9  

Jest tam scalał sterujący cała przetwornica tl494cn regulator pwm który także okazał się działający co do tranzystora z tego co pamiętam to 2n4403 który także został wymieniony.na chwilę obecną wzmacniacz się uruchamia na kanale słuchać muzykę gdy jest przyciszona wraz podgłaszaniem muzyki zaczyna odłączać kanał buczenie także jest słyszalne wraz z muzyką i coraz bardziej narasta po zwiększeniu głośności

0
  • #5 11 Kwi 2018 01:25
    ediekrknh
    Poziom 9  

djlj24 napisał:
    W jakim stanie są tranzystory sterujące w buczącym kanale?

Załączam zdjęcie całego wzmacniacza proszę o wskazówki które tranzystory pomierzyć .

Z góry dziękuje za pomoc

0
  Szukaj w 5mln produktów