Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BIOS Dell Vostro 5470 - potrzebne pliki ROM i HDR

08 Kwi 2018 15:13 969 10
  • Poziom 2  
    Ostatnio to przechodziłem wydaje mi się że samemu jak to zrobisz będziesz miał wiecej satysfakcji (opis dla windows 7) wystarczy ściągnąć ze strony producenta bios (założyć katalog np. "1" na partycji "c" komputera do tego katalogu wgraj ściągnięty bios np. 5470a10.exe), następnie wpisz w Start->wyszukaj programy i pliki "cmd" jak otworzy ci się okno będzie ścieżka do katalogu user aby ją zmienić wpisz cd c:\1\ no i ENTER (i ewentualnie c: ENTER)jak pojawi ci się ścieżka c:\1\ wpisz 5470a10.exe/writehdrfile no i ENTER pojawi ci się okno z zapytaniem czy zezwalasz na rozpakowanie i w folderze 1 utworzy ci się plik hdr wyodrębniony z pliku instalacyjnego jeśli jeszcze chcesz plik rom to ponownie wpisz komendę 5470a10.exe/writeromfile i to by było na tyle jeśli obie metody zawiodą to jest jeszcze metoda z python27 opisywana również na tym forum... mam nadzieję że pomogłem pozdrawiam
  • Poziom 41  
    A nie prościej poprostu odpalić tego exeka pod windowsem i poszukać (nie zamykając go) gdzie w tempie się wypakowuje i voila.

bat dla DOSA
    Code:

@echo off
    set _Image_FW_VER=9.5.14.1724
    set _Image_FW_FileName=ME.BIN

FWUpdLcl.exe -fwver > version.txt
    BIOSChkD.exe /file BIOS.CAP /imagemever %_Image_FW_VER% %PACKCMDSTR%
    if errorlevel 2 goto :_skipME
    if errorlevel 1 goto :_error_end

EcIdleD.exe
    FWUpdLcl.exe -f %_Image_FW_FileName%
    EcWakeD.exe

:_skipME
    DosFlash.exe %PACKCMDSTR%

goto :_end

:_error_end
    REM echo error
    REM pause
    :_end

BIOS Dell Vostro 5470 - potrzebne pliki ROM i HDR
  • Poziom 3  
    Panowie serdecznie dziękuję za pomoc i rady :)
    Niestety metody przez was podane nie przyniosły sukcesu... przy użyciu komendy /writehdrfile otrzymuje pliki .BIN oraz .CAP przy użyciu komendy /writeromfile wyskakuje mi komunikat "There is no FITC binary in package" otrzymuje szereg plików ale również żaden nie pasujący.

Odszedłem już nawet od pomysłu wgrywania BIOSU z poziomu USB na rzecz zaprogramowania kości programatorem ale z tego co się rozeznałem nadal potrzebuje pliku wsadowego o wielkości 8MB --> kość mam z oznaczeniem 64bit

Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły będę wdzięczny.

Kolego kris12pl czy miałeś problem z tym samym modelem laptopa?
  • Poziom 2  
    Przesyłam ci wypakowane dwa pliki z twojego biosu link z pierwszego postu bios.cap oraz bios_bios.bin mi poszło od strzału wiec zaprogramuj kość wsadem bin i będzie ok.... (robiłem już Inspirony i Vostro i jak na razie wszystkie działają) jak coś to pisz....
  • Poziom 3  
    Dziękuje za pomoc. Też uzyskałem takie pliki przy użyciu komendy /writehdrfile.
    Jako że jestem totalnie zielony w zakresie programowania kości BIOS i będę to robił pierwszy raz, zasięgnąłem porady w kilku sklepach które sprzedają i programują takie kości.

Usłyszałem, że kość którą posiadam w laptopie o oznaczeniu 25B64BSIG jest typem 64 bitowym i aby ją zaprogramować potrzebuje pliku o wadze 8MB i że niby te pliki które się wypakowały nie będą odpowiednie.
    Zapewne masz dużo większe doświadczenie poparte praktyką, będę wdzięczny za podpowiedź i rozwianie wątpliwości.

• Poziom 35  
    Przydał by sie model i rewizja płyty głównej, masz programator?

sprawdź
    Załączniki:
  • Poziom 3  
    ul1002 dziękuje chyba właśnie o to chodziło :)
    Niestety nie mam programatora chciałem zakupić kość na naszym kochanym serwisie aukcyjnym wraz z jej zaprogramowaniem.
    Mam tylko zaufaną osobę która jest w stanie wylutować i wlutować kość.
    Co do płyty :
    DAJW8CMB8E1 Rev: E
    Kość która mam obecnie w laptopie to giga device semiconductor 25B64BSIG

Czy myślisz że jest to do uratowania? Możesz coś jeszcze doradzić?

• Poziom 35  
    Tak, będzie działać - o ile problemem w laptopie jest bios
  • Poziom 3  
    Chciałbym serdecznie podziękować koledze ul1002 za podesłanie pliku wsadowego.
    Dzięki niemu uratowałem laptopa w cenie kości BIOS.
    Jeszcze raz wielkie dzięki :)

Gdyby ktoś miał podobny problem do laptopa pasuje kość firmy Winbond, trzeba tylko ją odpowiednio dobrać 32 albo 64 bit. Plik wsadowy jest na forum dalej to już dobra lutownica i sprawność manualna.
  • Poziom 10  
    Koledzy, ten sam model... Wymiana biosu pomogła dosłownie na 2 uruchomienia.... Znowu jest ten sam problem. Świeci się tylko dioda od ładowania. Zero reakcji na power.