Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przeróbka klawiatury bezprzewodowej na usb/ps2

zenon003 08 Apr 2018 23:00 1056 4
    zenon003
    Level 6  
    Witam. Odkopałem starą klawiaturę z zestawu bezprzewodowego z myszką. Myszkę jak i nadajnik gdzieś dawno zgubiłem. Klawiatura jest w dobrym stanie więc pomyślałem, żeby coś z nią zrobić. Klawiatura ma jeden większy układ cy7c60123-pvxc oraz drugi mniejszy cyrf6936. Sugeruję, że ten większy służy do obsługi klawiatury, a ten mniejszy do komunikacji bezprzewodowej. Z tego co zauważyłem jest 5 pól lutowniczych które są podpisane . VCC, GND, SDA, SCLK. Da coś się zrobić?

Przeróbka klawiatury bezprzewodowej na usb/ps2
  • Helpful post
    kacpo1
    Level 33  
    Ten "większy" to 8-bitowy mikrokontroler. CYRF6936 jest nadajnikiem / odbiornikiem usb, który dostaje surowy sygnał, moduluje go, wysyła ---> odbiera, demoduluje, przesyła do PC. Więc jeśli będziesz miał przejściówkę USB - SPI podpinasz się pod magistralę SPI tego 8-bitowca.

MOSI - nóżka 31
    MISO - nóżka 32
    SCLK - nóżka 30
    SSEL - nóżka 29

Datasheet - http://html.alldatasheet.com/html-pdf/246403/CYPRESS/CY7C60123-PVXC/915/3/CY7C60123-PVXC.html

Twój to 48 pin w obudowie SSOP
  • Helpful post
    Freddy
    Level 43  
    Jest to nieopłacalne.
    Jak masz typ i producenta klawiatury, to szukaj na Allegro. Ludzie czasem sprzedają odbiorniki za parę złotych, bo np. zepsuli klawiaturę.
    zenon003
    Level 6  
    Rozwialiście moje wątpliwości. Klawiatura idzie do kosza skoro za niecałe 20zł kupię nową.
  • Helpful post
    keseszel
    Level 26  
    Ale za 20 PLN nie kupisz nic porządnego. Tu masz okazję zdobyć jakieś doświadczenie. Miałem podobny problem- klawiatura czeka na lepsze czasy..