Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daf xf 105 460 2008 r - Cykanie tylko na zimno

Stasiek S. 09 Kwi 2018 00:04 741 5
  • #1 09 Kwi 2018 00:04
    Stasiek S.
    Poziom 2  

Witam. Problem istnieje już około 3 lat. Po odpaleniu silnika tylko na zimno czyli przed przejściem na twardszą pracę słychać wyraźne cykanie identyczne jak zbyt duży luz jednego zaworu. Na około 5-8 sekund przed przejściem na twardą pracę to cykanie znika całkowicie i silnik zaczyna swoją twardą normalną pracę. Pracuje równo przed i po. Jak się to zaczęło pojechałem do ASO dafa. Sprawdzenie luzów zaworowych. Komputer. Wszystkie parametry ok. Słuchało tego wielu mechaników bo męczę każdego przy każdej okazji. A okazje nie są zbyt często bo musi być całkiem zimny. Wszyscy robią poważne miny ale do tej pory nie wiadomo co tak naprawdę się dzieje. Oczywiście przeglądy z regulacją zaworów regularnie. Błędów zero. Mam nie szukać skoro jeździ i zrobić głośniej radio. Mimo wszystko martwi mnie to. Może ktoś spotkał taki przypadek? Autem jeżdżę tylko ja od nowości czyli 2008 rok. W tej chwili ma 730 tys. Powinien być olejak ale nie brał i nie bierze oleju. Wymiana co 70000 tyś wystarcza 5 litrów na dolewkę. Dlatego w silniku nikt nie grzebał. Dzięki z góry za każda podpowiedz i pozdrawiam.

0 5
  • #2 09 Kwi 2018 11:46
    HADŻI
    Poziom 19  

Cześć,tak sobie pomyślałem po przeczytaniu twojego postu ,że powodem mółby być problem z którym z popychaczy zaworu wydechowego (hamulec silnikowy MX) .Może jest problem ze szczelnością albo przepływem oleju.

Dodano po 13 [minuty]:

Mam na myśli w załączniku nr.7 bądź pozostałą hydraulikę .

0
  • #3 10 Kwi 2018 21:25
    Stasiek S.
    Poziom 2  

Witam i dzięki za zainteresowanie tematem. Wszystko jest możliwe, ale myślę, ze w momencie kiedy to cykanie cichnie w układzie hamulca silnikowego nic się nie zmienia. Bardziej jest to związane z tym co się zmienia, kiedy całkiem zimny silnik pracuje na początku cicho, a po osiągnięciu pewnych parametrów przechodzi w twarda prace. Na kilka sekund przed tym cykanie, czy stukanie łagodnie zanika i pozostaje cicha i równa praca, a za chwilkę wchodzi w te swoje grzechotanie. I nie ważne, czy to w lato po kilkunastu sekundach, czy w zimie po 15 minutach bo jest 20 stopni mrozu. Zawsze wiem wcześniej, kiedy przejdzie w twarda prace. Wyczytałem na innym forum, ze wtedy zmienia się kat wtrysku. Nie wiem co jeszcze się zmienia. Pytani przeze mnie mechanicy w ASO tez nie potrafią odpowiedzieć. Może ciśnienie paliwa? Ale jestem pewien, że ma to związek z tą zmiana. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

0
  • #4 11 Kwi 2018 02:22
    Hektar Zahler
    Poziom 32  

Nie zrozumiałeś o co chodzi. Pasuje wyłączyć hamulec i słuchać. Nie wiesz, to kogoś zawołaj.Też jestem tego zdania.

0
  • #5 11 Kwi 2018 07:18
    Stasiek S.
    Poziom 2  

Faktycznie nie rozumiem. Jestem tylko prostym użytkownikiem i moja wiedza jest calkowicie podstawowa. Nawet nie wiem jak w tej sytuacji, jak piszesz, wyłączyć hamulec???

0
  • #6 11 Kwi 2018 14:20
    Hektar Zahler
    Poziom 32  

Powiedzmy Volvo, aby nie zwalać pokrywy, wystarczy bezpiecznik od VEBa wyjąć. Przestanie działać jeszcze parę rzeczy i sypnie błędami, ale za to będzie chodził normalnie. Tylko trzeba znać schemat. Znasz go bo ja nie.

0